BIZNES FORUM - BIF24.PL - BIZNES I FIRMA

Pomysł na biznes. Szukam pomysłu na biznes. Błędy popełniane w biznesie. Rozmawiamy o biznesie przez 24/h. Dołącz do nas!

• Reklama
  • Sidebar 2

• Reklama

biznes na wsi

Chcesz otworzyć biznes? Masz na to środki? Ale nie wiesz w co zainwestować? Napisz. Postaramy się pomóc.

Moderator: mkamil

biznes na wsi

Postprzez kaem87 » 26 kwi 2011, 12:46

Jestem nowy na forum i przepraszam, jeżeli coś robię nie tak. Tak więc na początek chciałbym powiedzieć "Witam"

Mam okazję wynająć lokal 34m2 na wsi w budynku łączonym z bardzo dobrze prosperującym sklepem "delikatesy centrum". Koszt najmu takiego lokalu to około 1000zł. Do tego trzeba doliczyć wynagrodzenie dla pracownika. Łącznie ze wszystkim około 2500zł. Obok jest już wynajęty jeden sklep z torebkami, butami, jakimiś akcesoriami dla kobiet, i trochę ubrań. Chciałbym wynająć ten lokal i zastanawiam się w co tam można zainwestować. Myślałem nad dwoma rzeczami, czyli sklep z używanymi ciuchami (nie chcę zwykłego ciuszka, w którym brzydko pachnie, tylko sklep na poziomie), bądź rzeczy potrzebne do biura i w szkolnictwie, typu zeszyty, arkusze papierów, notesy, długopisy itd itd... Zajmuję się wykonywaniem reklam, więc chciałbym to dobrze zareklamować i wiem jak to zrobić. Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że w okolicy nie ma ani ciuszka, alni sklepu z akcesoriami biurowymi, a do większego miasteczka (20 tys mieszkańców) jest około 8km.
Czy macie jakieś pomysły na taki biznes na wsi? Czy u Was takie pomysły jak moje się sprawdzały, bądź co się sprawdzało?
Bardzo proszę o jakiekolwiek podpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie
kaem87

Re: biznes na wsi

Postprzez Marcin » 08 maja 2011, 19:08

Nie napisałeś ile osób mieszka w tej miejscowości.

Można zastanowić się nad:
- kwiaciarnią
- fryzjerem/salonem kosmetycznym
Marcin
Site Admin

Postprzez Haynet » 16 maja 2011, 13:26

A mnie podoba się pomysł ze sklepem z ciuchami na poziomie.
Haynet

Postprzez sigma » 22 cze 2011, 12:05

Ja też byłabym za ciuchami
sigma

Postprzez Mojito » 15 lip 2011, 15:36

Haynet napisał(a):A mnie podoba się pomysł ze sklepem z ciuchami na poziomie.

Wg mnie ciuchy odpadają.
W jednym ze sklepów już są ubrania. Po co się dublować?
Mojito

Postprzez darful » 28 lip 2011, 10:16

Fryzjer-salon kosmetyczny,dziś każdy chce dobrze wyglądać...
Konta,kredyt,lokaty -bez wizyty w banku !
http://open.systempartnerski.pl
darful

Postprzez Mojito » 04 sie 2011, 13:26

darful napisał(a):Fryzjer-salon kosmetyczny,dziś każdy chce dobrze wyglądać...

Do tego solarium ;)
Pomysł fajny - tylko sprawdzi się w bardzo dużej wsi/małym miasteczku.
Mojito

Postprzez Oleeek31 » 06 gru 2011, 23:46

Jeśli to jest prawdziwa, polska wieś, to wątpię, żeby salon fryzjerski miał popyt. Jestem za używanymi rzeczami.
Oleeek31

Postprzez eskel » 19 gru 2011, 15:35

Pierwasza sprawa to czy okoliczna młodzież tam sie kręci
Najpewniejszym sposobem na wsi to dobry turecki Kebab bo z tego co sie oriętuje chłopaki na taki masowo wyruszają do wiekszych miasteczek . Zysk jaki masz to 7 zł na kebabie za 10 zł
Aparature kupisz za 3-5 tys .
i policzmy sprzedaj 20 dziennie masz 140 zł na czysto jak sam pracujesz x 30 dni czynne wiadomo na okrągło kogos z rodziny postaw
masz 4200 zame kebabby inne cole itp. jakies 2000 wiecej bedzie ciężko ale spokojny biznes .
Dodaj zapiekanki hotdogi - jak jest szkoła obok to masz pewny biznes
natomiast koszt lokalu to negocjuj lub podziel zrób totlotka .

Solarium
Fryzjer czy bar ( koncesja i syf )
Raczej nie pójdzie .
eskel

Postprzez karski » 21 gru 2011, 00:54

Na wsi najlepszym biznesem zawsze będzie sklep spożywczy, albo warsztat samochodowy.
Pozdrawiam
karski

Postprzez biznesmenka » 26 mar 2014, 18:53

Oleeek31 napisał(a):Jeśli to jest prawdziwa, polska wieś, to wątpię, żeby salon fryzjerski miał popyt. Jestem za używanymi rzeczami.

Nie zgodzę się - zainteresowanie będzie, jeśli ceny będą przyziemne i salon będzie się czymś wyróżniał.
biznesmenka

Postprzez niebo » 27 mar 2014, 22:32

Zawsze monopoliści mają lepiej i łatwiej to normalne. Dlatego każdy obawia się wielkich dyskontów i sieciówek.
niebo

Postprzez business84 » 11 kwi 2014, 13:41

zainteresuj się np prowadzeniem gospodarstwa ekologicznego, mozna na to dostac dotacje unijne - moj brat otworzyl takie gospodarstwo pod Rzeszowem, a pomagala mu firma http://www.innpuls.pl/ w pozyskaniu funduszy i ladnie mu to hula :) zdecyodwanie lepsze to niz jakas agroturystyka, tego jest juz moim zdaniem za duzo.
business84

Postprzez ola.nowik » 17 lip 2014, 23:54

Gdybym dysponowała ziemią, to stworzyłabym centrum terapeutyczne dla dzieci specjalnej troski. Znam dwa miejsca, gdzie cała wieś żyje z takiego miejsca, na które PFRON przyznaje duże środki. Pierwsze, to Stowarzyszenie Św.Augustyna, gdzie prowadzone są szkoły różnego szczebla, terapie różnego rodzaju, hipoterapia i inne, a drugim - Neuron z Wielkiego Gacna, w Borach Tucholskich, który zajmuje się tylko terapią i rehabilitacją. A druga rzecz, nad którą bym myślała, tofarma wiatrowa, wydzierżawienie pod nią ziemi. Też podobno niezłe pieniądze.
ola.nowik

Postprzez niebo » 31 lip 2014, 19:25

Możesz też pomyśleć o jakichś przewozach. Jak ktoś nie ma samochodu to ciężko mu funkcjonować, zwłaszcza jak PKS jedzie 3 razy dziennie. Albo dobrą opcją jest też spedycja. Załóż działalność, znajdź w sieci wzór na zlecenie spedycyjne i wypisz. Może to nie nowy pomysł, ale na pewno przyszłościowy.
niebo

Następna strona

Powrót do Szukam pomysłu na biznes