BIZNES FORUM - BIF24.PL - BIZNES I FIRMA

Pomysł na biznes. Szukam pomysłu na biznes. Błędy popełniane w biznesie. Rozmawiamy o biznesie przez 24/h. Dołącz do nas!

• Reklama
  • Sidebar 2

• Reklama

Co oprócz pozycjonowania?

Dział poświęcony e-reklamie

Moderator: mkamil

Re: Co oprócz pozycjonowania?

Postprzez sombrero » 13 maja 2016, 12:06

zdecydowanie portale społecznościowe ale niestety nie mam najlepszego zdania o dzisiejszych osobach korzytsających z takiej komunikacji. a poza tym nie do końca niesłusznie, bo jak próbowałem na dwa różne rodzaje trafić do odbiorcy to okazało sie, że wpisy zwykłe miały małe zasięgi, ale jak już siadłem w grafido i zrobiłem kilka obrazków za free w fazie beta, to okazało się że właśnie zasięgi rosną i to po kilka tysięcy. Od tamtej pory wykupiłem abonament i za dyszkę potrafię dwoma banerami po kilka tysięcy zasięgu łapac na dzień.
sombrero

Postprzez gonsior » 03 lip 2016, 17:45

Zależy do jakiej grupy odbiorców chcesz trafić. Pomocne będą media społecznościowe ;)
gonsior

Postprzez kempes » 21 lip 2016, 21:50

Media społecznościowe jak najbardziej, o ile prowadzi ją specjalista. Możesz się do mnie zgłosić bo zajmuję się tym.

Co do innych metod to bardzo skuteczne jest adwords zbliżone do pozycjonowania bo chodzi o miejsca w wyszukiwarce. Tylko efekt jest szybki, i płacisz google. Chodź warto zlecić również to zadanie specjalistycznej firmie, która taką kampanie dobrze dostosuje do klienteli
kempes

Postprzez Kuma37 » 30 paź 2016, 09:47

Myślę że oprócz pozycjonowania, powinno się jeszcze promować przez adwords lub social media. Można też spróbować promowania na różnych portalach ogłoszeniowych np. w postaci baneru.
Kuma37

Postprzez Grvert » 07 lis 2016, 12:04

Oprócz pozycjonowania polecam reklamy Google, ale nie tylko Adwords, ale także np. Shopping Ads, w które możecie inwestować jeśli macie plik produktowy. Google cały czas wprowadza zmiany i np. w maju na rynku amerykańskim prowadził reklamy Google Shopping Ads do zakładki Grafika na urządzeniach mobilnych. Możecie poczytać o tym tutaj http://feedink.com/pl/shopping-ads-laun ... es-search/ . Myślę, że niedługo zostanie to wprowadzone również w Polsce o ile już nie jest wprowadzone.
Grvert

Postprzez Mika123 » 09 lis 2016, 19:07

Oprócz pozycjonowania polecam jeszcze Adwords czy Facebook Ads. To pierwsze jest skuteczniejsze, w szczególności kampanie z listą produktów.
Mika123

Postprzez benek51 » 16 lis 2016, 21:32

Jeśli już wspominacie o social mediach, to jakie kanały społecznościowe wykorzystuje Wasza firma? Czy profile prowadzicie sami, czy zlecacie to jakieś agencji PR-owej bądź kreatywnej? Pytam, bo chcielibyśmy założyć Twittera dla firmy i mamy kilka wątpliwości chociażby dotyczących hashtagów. Z tego artykułu: http://publicrelations.pl/optymalna-lic ... ial-media/ wynika, że powinno się ich w jednym wpisie używać nie więcej niż dwóch. Co uważacie?
benek51

Postprzez Timolan » 15 lut 2017, 16:55

optymalizacja strony i reklama :D
sala konferencyjna kujawsko-pomorskie
Timolan

Postprzez Widoczni » 16 lut 2017, 14:26

Zastanów się nad kampanią AdWords, to często w połączeniu z pozycjonowaniem przejawia świetną synergię, szczegółowo na ten temat można poczytać na blogu: https://widoczni.pl/blog/synergia-pozycjonowania-i-adwords/ Aż 30% użytkowników wyszukiwarki klika w te reklamy - jest to na tyle duża grupa odbiorców, że nie warto jej ignorować.
i nie traktuj serio wcześniejszych komentarzy dotyczących dużych kosztów i wyklikiwania budżetu przez konkurencję - takie praktyki co prawa były stosowane, ale aktualnie nie mają już racji bytu, bo Google zabezpieczyło się przed tym, za każde podejrzane kliknięcie zwraca koszty z powrotem na konto. A nawet jeśli Ci nie zwróci a masz podejrzenia o takiej nieuczciwej konkurencji, to można to zgłosić.
Z kolei co do kosztów to wszystko zależy od jakości Twoich reklam i konkurencji. Są oczywiście branże (np. wynajem biur) bardzo konkurencyjne, ale w większości przypadków dobrze zoptymalizowana kampania + odpowiednia strona docelowa + zadbanie o optymalizację konwersji na stronie, przynoszą dobry efekt.
Wspomniane wcześniej inne formy też są dobrym pomysłem, ale trzeba to dobrać do specyfiki branży, możliwości i celów biznesowych. Można spróbować z Facebookiem, to zazwyczaj też po odpowiednim zoptymalizowaniu przynosi dobre efekty.
Widoczni

Postprzez joki » 24 lut 2017, 11:19

Hej. Dobra strategia marketingowa to klucz do sukcesu. Poza pozycjonowaniem warto znaleźć sposób na wypromowanie naszych usług. Ja też prowadzę własną działalność i szukam nowych ścieżek promocji. Ostatnio znajoma poleciła mi by nawiązać współpracę z firmą AdWords Group. Przejrzałam już ich ofertę i proponują naprawdę fajną kampania produktowa . Korzystaliście z takiej formy reklamy Waszej firmy ? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
joki

Postprzez Malinka » 20 mar 2017, 09:11

Wiadomo, że dzisiaj internet to podstawa, ale nie przeceniałbym tak bardzo jego roli. Warto pamiętać o tradycyjnych sposobach promocji typu ulotki czy wizytówki. Sprawdzają się zwłaszcza w bezpośrednim kontakcie z klientem, na przykład podczas targów. Ja zawsze korzystam z usług drukarni viperprint. Terminowi, rzetelni, nawet jak potrzebuję wizytówek czy czegoś innego "na wczoraj", to działają. Mają czasem naprawdę korzystne przeceny, zajrzyjcie tutaj - https://www.viperprint.pl/produkt/DWF28
Malinka

Postprzez Koomar » 21 mar 2017, 12:32

Reklama w Facebook Ads, Adwords, Porównywarki, Allegro.
Koomar

Postprzez KinoL » 07 kwi 2017, 10:45

A czy ktoś próbował może innowacyjnej metody/ techniki marketingowej jaką jest growth hacking ? Nie dawno się o tym dowiedziałem i powiem, że temat arcy ciekawy.
KinoL

Postprzez Krys89 » 15 maja 2017, 08:24

Niestety jeszcze jej nie próbowałem choć o growth hacking już słyszałem i chciałem bardziej zgłębić temat. Jak na razie zostaje przy mniej kontrowersyjnych metodach takich jak pozycjonowanie czy kampanie mailingowe. Jeśli chodzi o kampanie mailingowe to korzystam z bazy mailingowej oferowanej na http://www.infobrokering.com.pl/bazy-emailingowe/ czasem także proszę ich o radę w procesie przygotowania danej kampanii. A pozycjonowanie zleciłem firmie zewnętrznej.
Krys89

Postprzez marcopol » 26 maja 2017, 11:59

No według mnie pozycjonowanie stron internetowych to jednak podstawa. Firmom z Poręby polecam http://www.premesso.pl/pozycjonowanie-poreba.html, bo naprawdę się sprawdzają ;)
marcopol

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Marketing Internetowy