BIZNES FORUM - BIF24.PL - BIZNES I FIRMA

Pomysł na biznes. Szukam pomysłu na biznes. Błędy popełniane w biznesie. Rozmawiamy o biznesie przez 24/h. Dołącz do nas!

• Reklama
  • Sidebar 2

• Reklama

Faktoring

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator: mkamil

Faktoring

Postprzez Kasia44 » 24 gru 2017, 09:27

Czy ktoś korzysta z takiej opcji jak faktoring? Jakie niesie on za sobą rzeczywiste korzyści, i co dzięki niemu mogę zyskać?
Otwórz szeroko oczy. Tylko mięczaki je zamykają.
Kasia44

Re: Faktoring

Postprzez laila346 » 24 gru 2017, 12:20

Nie jest to tak rewelacyjne jak to reklamują i dużo zależy od tego co chcemy pod to podciągnąć.
laila346

Postprzez Jednowla » 26 gru 2017, 09:02

Lepiej kredy gotówkowy i tyle...
Jednowla

Postprzez Przyciez » 27 gru 2017, 09:11

Zależy tez od sytuacji...
Przyciez

Postprzez Befor » 20 lut 2018, 12:13

Kredyt i faktoring to dwie różne rzeczy :) W faktoringu sprzedajesz faktury które wystawiasz swoim klientom i masz od razu kasę na koncie. Ja skorzystałem z faktoringu internetowego na pragma pl i faktycznie miałem kase tego samego dnia
Befor

Postprzez Krys89 » 05 cze 2018, 12:54

Dużo informacji o faktoringu znajdziecie na stronie firmy https://www.monevia.pl/czym-sie-rozni-sprzedaz-faktur-od-faktoringu/ Zasadniczo obie formy finansowania są skierowane do podmiotów, które oczekują zwiększenia płynności finansowej. W przypadku faktoringu istotnym elementem dla przedsiębiorstwa może być dodatkowo monitoring oraz obsługa wierzytelności, czy pozbycie się ryzyka niewypłacalności kontrahentów. Faktoring odnosi się zawsze do konkretnych wierzytelności, faktur sprzedaży i zakupu, które znajdują się w obrocie handlowym z kontrahentami, kredyt natomiast zależy m.in od wysokości obrotu rocznego. Przy faktoringu zazwyczaj nie są wymagane zabezpieczenia rzeczowe, niemniej jednak w każdym przypadku w wyniku indywidualnej oceny Faktora, może być zalecane takie zabezpieczenia. Faktoring wpływa również na uelastycznienie warunków współpracy z kontrahentami, na przykład zwiększenie terminu spłaty należności, przy kredycie spłatą obarczona jest firma, przy faktoringu kontrahent.
Krys89

Powrót do Pogaduszki