Wybór biura rachunkowego.

Raje podatkowe, kreatywna księgowość, najlepsze praktyki doradców podatkowych.

Moderator:mkamil

Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

16 maja 2018, 15:17

Jeśli planujemy zakładać własną działalność lub nasza firma istnieje na rynku już od kilku lat i chce obniżyć koszty, skorzystanie z usług księgowego stanie się w pewnym momencie koniecznością. Wybór biura rachunkowego nie jest prosty, gdyż jak spośród tysięcy ofert wybrać tę najlepszą? Na co zwracać uwagę przy wyborze biura rachunkowego? Czy możemy zaufać każdemu? Czy lepsze jest małe biuro, czy ogromna korporacja obsługująca tysiące klientów? Niejednokrotnie atutem dobrego biura rachunkowego są dodatkowe usługi dostępne dla klientów. Dla firmy prowadzącej roczne budżety istotne będzie czy można uzyskać dodatkowe raporty zdefiniowane na potrzeby spółki. Ważne też czy biuro daje dostęp do danych księgowych przez internet. Często biura oddają do dyspozycji program do wystawiania faktur. Niektóre biura mają też bogatą ofertę na inne usługi np. doradcy podatkowego czy wsparcia IT. Szczegółową ofertę znajdziecie na stronie internetowej biura rachunkowego tmf-group.com/pl-pl/services/companies/accounting-tax/
foxi
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:24 lis 2016, 11:46

16 maja 2018, 21:31

Wybór właściwego biura to poważna i nie łatwa sprawa.Sama doświadczyłam współpracy z kiepskim biurem i większych problemów już mieć nie mogłam .Dopiero współpraca z właściwym biurem rachunkowym poskutkowała spokojem w firmie.
Pełna księgowość Wrocław bo taką musi prowadzić firma nie ma teraz większych problemów.Warto było zmienić stare biuro na nowe - sa tego wymierne efekty. pzdr
Sissi09
Użytkownik
Posty:24
Rejestracja:23 gru 2017, 21:17

24 maja 2018, 21:14

W przypadku prowadzenia własnej firmy księgowość jest niezwykle ważna. Zarówno w trakcie jej działania jak i przed jej rozpoczęciem. Warto zapoznać się z rożnymi kosztami oraz zasadami podatkowymi (np. tutaj - yourtax.pl/dzialalnosc-gospodarcza-w-mieszkaniu-a-koszty/ żeby móc zaplanować budżet oraz niezbędne zasoby. To co ważne to także przemyślenie lokalizacji w jakiej ma działać firma. Czasami ze względu na czynsz opłaca sie to w mieszkaniu, ale niekiedy jednak ruchliwy punkt w centrum miasta będzie bardziej korzystny.
Ingend
Użytkownik
Posty:143
Rejestracja:11 sie 2017, 23:47

03 cze 2018, 19:38

Sama miałam problem z wyborem biura rachunkowego w Krakowie. Na szczęście znajomy, który już od dłuższego czasu prowadzi własną działalność polecił mi to biuro perfekt.biz.pl . Okazało się ono strzałem w 10! Wszystkie rozliczenia są prowadzone rzetelnie i na czas, a to najważniejsze przy takiej współpracy!
denis12
Użytkownik
Posty:23
Rejestracja:11 cze 2018, 19:46

11 cze 2018, 21:04

to fakt, że podstawą dobrego funkcjonowania firmy jest dobra księgowa. Jak jest porządek w papierach to można zając się innymi rzeczami jak marketingiem itd;)
domi78
Użytkownik
Posty:200
Rejestracja:08 sie 2017, 18:09

18 cze 2018, 20:14

Ja zdecydowałam się na księgowość w Otwocku peter-green.com . Na początku chciałam trochę ciąć koszta i sama starałam się te papierki ogarniać ale w końcu doszłam do wniosku, że zajmuje to za dużo czasu i energii. Totalnie się w tym nie odnajduje więc ja robię swoje a o papiery dbają oni. I jestem zadowolona.
Sissi09
Użytkownik
Posty:24
Rejestracja:23 gru 2017, 21:17

19 cze 2018, 19:38

Biuro rachunkowe faktycznie jest bardzo ważne w przypadku prowadzenia firmy, bo nikt z nas nie chce mieć problemów z podatkami i płacić kar. Tak samo zawsze w przypadku poważniejszych ruchów na rynku biznesowym jak przejęcia firm, warto podeprzeć się konsultacją z profesjonalną firmą - http://www.glc.pl/fuzje-i-przejecia/. Dzięki temu dowiecie się jakie wymagania trzeba spełnić, jakie papiery gdzie złożyć i w jaki sposób rozliczać podatki. W ten sposób bardzo sobie ułatwicie całe przedsięwzięcie.
natalia7
Użytkownik
Posty:362
Rejestracja:07 mar 2017, 16:27

24 cze 2018, 11:11

Ja mam obecnie ten sam dylemat. Niedługo będę zakładać działalność gospodarczą i nie wiem, co zrobić z kwestiami księgowości. Zależy mi przede wszystkim na tym, aby cała dokumentacja była prowadzona rzetelnie bo nie chciałabym mieć nieprzyjemności. Trochę czytałam przy okazji o takiej opcji jak księgowy online - więcej informacji znajdziecie na stronie Tax Care: taxcare.pl. Czy to w praktyce faktycznie wychodzi tak korzystnie?
Limba
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:01 maja 2018, 10:04

24 cze 2018, 22:25

Wychodzi. Poza tym nie do końca online, bo jak potrzebujesz to księgowa normalnie się z Tobą spotka. Online i na telefon za to załatwisz większość spraw. Coś konkretnego potrzebujesz wiedzieć?
teresao
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:12 paź 2017, 20:57

28 cze 2018, 13:07

Znalazłam ofertę prowadzenia ksiąg rachunkowych na isp-audyt.pl/prowadzenie-ksiag-przychodow-i-rozchodow/ i chyba takich firm rozliczeniowych trzeba szukać - doświadczonych, z opiniami i uznaniem klientów. Ma to znaczenie dla średnich i dużych firm, przy okazji mają i inne rzeczy pod kontrolą na zlecenie.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl