Jak wydać mniej na święta?

Pochwal się swoją ciekawostką, zabłyśnij w towarzystwie.

Moderator:mkamil

errato
Użytkownik
Posty:485
Rejestracja:13 gru 2015, 18:43

12 gru 2017, 17:05

Jasne!
Zawsze warto spróbować trochę zmniejszyć te wydatki.
Gazetka na Boże Narodzenie jest niezłym pomysłem.
Można sobie w domu sprawdzić co tam różne sklepy mają w ofercie.
To jest już jakaś opcja - możesz porównać ceny poszczególnych produktów.
pogoda
Użytkownik
Posty:70
Rejestracja:08 sie 2016, 19:48

20 gru 2017, 08:00

Co do gazetek to koniecznie zobacz jeszcze stronę https://www.gazetkonosz.pl/ przed świętami się tego sporo u nich pojawiło i są ciekawe promocje. Kwestia tego, czego dokładnie potrzebujesz i ile chcesz wydać, ale inspiracji znajdziesz tam dużo. Stronkę pewnie znasz,bo jest popularna.
Awatar użytkownika
Martita
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:20 gru 2017, 17:39

22 gru 2017, 18:58

Przed zakupami świątecznymi warto zrobić sobie listę co jest niezbędne i potrzebne. Łatwo uniknąć tak niepotrzebnych zakupów.
Czasem rozmowa z nieznajomym jest lepszą terapią niż z przyjacielem lub kimś, kogo znasz. Oni zwykle mówią to, co chcesz usłyszeć.
Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

19 cze 2018, 10:47

Wraz z rodziną postanowiliśmy, że każdego roku na święta będziemy robili losowanie.
Dzięki temu, jedna osoba kupuje prezent drugiej, a nie jak to miało miejsce do tej pory, dla każdego z rodziny. Takie rozwiązanie, według mnie jest świetne, gdyż ustalamy jedną kwotę za którą kupujemy prezenty, a co za tym idzie, każdy wydaje znacznie mniej pieniędzy. Każdemu to odpowiada, gdyż w święta mój tata obchodzi urodziny, co wiąże się z dodatkowymi wydatkami. W zeszłym roku, zrobiliśmy zrzutkę i kupiliśmy mu jego wymarzony telefon - https://ispot.pl/iphone-iphone-X tata był przeszczęśliwy. Prowadzi własną firmę, dlatego potrzebny był mu telefon – szybki, niezawodny, a także z dostępem do mnóstwa aplikacji, które na dzień dzisiejszy bardzo pomagają i przyśpieszają jego pracę.
gonsior
Użytkownik
Posty:87
Rejestracja:18 maja 2016, 16:12

27 sie 2018, 15:07

Ja na święta kupuję często po prostu na prezent, czy inny upominek paczki świąteczne. Zawsze, ktoś kto ją dostaje jest zadowolony i nie było jeszcze sytuacji, żeby ktoś narzekał. Można fajnie ją skomponować konkretnie pod osobę, która ma taką dostać ;)
pomysłowa
Użytkownik
Posty:421
Rejestracja:18 maja 2013, 22:34

03 wrz 2018, 08:18

To może warto po prostu kupować to, co trzeba, a nie iść za zewem promocji i w ogóle dając się wciągnąć w świąteczną machinę?
Minge
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:09 lut 2018, 19:06

12 lis 2018, 15:41

Przyznam, że są takie dwa dni w roku, kiedy absolutnie nie myślę o tym, żeby ograniczać wydatki. Wręcz przeciwnie!
To urlop i Boże Narodzenie, dwa okresy, które dodają mi sił na cały rok, a atmosfera wtedy jest niepowtarzalna!
W tym roku myślę o tym, żeby spędzić je mniej tradycyjnie, niż zwykle, czyli poza domem: http://www.las-woda.pl/oferta-online/boze-narodzenie-all-131220 , tylko w gronie najbliższych.
Mam za sobą dość ciężki rok, więc oddam się absolutnie w ręce specjalistów, żeby zorganizowali mnie i rodzinie ten czas jak najlepiej!
K4rolcia
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:06 sie 2018, 14:34

15 lis 2018, 13:34

moim zdaniem jeżeli się chce zaoszczędzić na prezentach na święta to dobrym rozwiązaniem będzie szukanie jakiś promocyjnych ofert. Lub po prostu zależy komu prezent to można pokusić się o jakiś voucher na zakupy dajmy na to za 100 zł. Według mnie możliwe, że będzie to dość dobra propozycja tym bardziej na święta nie będzie trzeba się głowić nad wyborem prezentu. A obdarowywana osoba sama kupi to co dla niej się przyda. ;)
Awatar użytkownika
Balam
Posty:4
Rejestracja:28 cze 2018, 12:22

15 lis 2018, 13:45

Jeśli chodzi o zakupy spożywcze, to zawsze robię listę tego, co jest potrzebne. Z prezentami sprawa ma się tak, że nie szukam wszystkiego zaraz przed świętami, tylko zaczynam je już od czerwca kompletować. W taki sposób koszty rozchodzą się na cały rok i nie są właściwie odczuwalne.
Awatar użytkownika
AdamZdr
Posty:4
Rejestracja:17 lis 2018, 12:58

17 lis 2018, 12:59

Ja na święta wydaje zawsze pełno pieniędzy.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl