BIZNES FORUM - BIF24.PL - BIZNES I FIRMA

Pomysł na biznes. Szukam pomysłu na biznes. Błędy popełniane w biznesie. Rozmawiamy o biznesie przez 24/h. Dołącz do nas!


  • Reklama
  • Sidebar 2

  • Reklama

Jak żyć z astmą.

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator: mkamil

Jak żyć z astmą.

Postprzez Grvert » 16 maja 2018, 13:04

Wiem, że problem jest coraz bardziej powszechny i dlatego chciałam się z wami podzielić stroną portalu http://www.totylkoastma.pl/ Astmę definiuje się jako przewlekłą chorobę zapalną ścian oskrzeli, związaną z naciekiem złożonym głównie z komórek kwasochłonnych, która prowadzi do zwężenia oskrzeli. Definicja ta jest bardzo ważna, bo świadomość, że mamy do czynienia z przewlekłym procesem zapalnym, a nie tylko z chwilową dusznością, jest czymś kluczowym dla skutecznego leczenia tej choroby. Na astmę można zachorować zawsze, ale istnieją trzy najbardziej charakterystyczne grupy wiekowe, w których choroba ta jest rozpoznawana najczęściej. Pierwsza przypada na okres wczesnodziecięcy, druga ok. dwudziestego roku życia, a trzecia dopiero po sześćdziesiątce. Co ciekawe, bardzo często astma rozpoznawana i leczona u dzieci w okresie dojrzewania przycicha, więc wiele osób myśli, że już z tej choroby się wyleczyło. Gdyby jednak zrobić w tej grupie biopsję śluzówki oskrzeli w czasie, gdy nie ma objawów, okazałoby się, że tam cały czas utrzymuje się zapalenie.
Grvert
 
Posty: 664
Dołączył(a): 03 cze 2016, 10:41

Re: Jak żyć z astmą.

Postprzez balon » 19 cze 2018, 19:37

Mojemu dziadkowi wykryli ostatnio astmę oskrzelową. Zacząłem na ten temat czytać w internecie i natrafiłem na ciekawą stronę, na której znalazłem leki na astmę oskrzelową refundowane dla seniorów. Taka wiedza może okazać się przydatna.
balon
 
Posty: 200
Dołączył(a): 02 mar 2016, 21:27


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości