BIZNES FORUM - BIF24.PL - BIZNES I FIRMA

Pomysł na biznes. Szukam pomysłu na biznes. Błędy popełniane w biznesie. Rozmawiamy o biznesie przez 24/h. Dołącz do nas!


  • Reklama
  • Sidebar 2

  • Reklama

Jaka forma księgowości?

Czy jest możliwy zarobek w Internecie? Czy warto zainteresować się tą formą zarobku? Wypowiedź się.

Moderator: mkamil

Jaka forma księgowości?

Postprzez marti55 » 26 kwi 2018, 20:47

Hej! Mam pytanie do tych z was, którzy prowadzą własny sklep internetowy. Jaką macie formę działalności i jaką księgowość prowadzicie? Mocno kusi mnie księgowość internetowa, być może w formie Księgi Przychodów i Rozchodów - zdecydowanie przemawiają do mnie uproszczone wersje księgowości. Ale jakie są za i przeciw takiego wyboru?
Pozdrawiam!
marti55
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 kwi 2018, 20:44

Re: Jaka forma księgowości?

Postprzez Grvert » 21 cze 2018, 09:27

Ja korzystam z pomocy biura https://www.tmf-group.com/pl-pl/ Decydując się na outsourcing, zwłaszcza w przypadku większych Outsourcerów, o ugruntowanej pozycji i odpowiednim portfelu klientów, można skorzystać z doświadczenia w wielu obszarach. Niezmiernie trudno jest zwłaszcza w mniejszych i średnich organizacjach zbudować zespół, który ma bardzo szerokie kompetencje, zachowując racjonalną bazę kosztową. W praktyce nie zdarza się, aby skupić wymagane kompetencje w jednej osobie, która w poszukiwanym przez nas okresie czasu lub lokalizacji będzie dostępna i chętna do rozpoczęcia współpracy. Przeważnie, zestaw powyższych kompetencji jest rozłożony na trzech bądź czterech specjalistów. Przy nieograniczonych środkach, w każdej firmie można zatrudnić taki zespół fachowców, jednak często zagadnienia te nie wymagają pracy w pełnym wymiarze, przez co pojawia się swoiste niewykorzystanie potencjału posiadanego zespołu. Współpracując z outsourcerem, który przy określonej wielkości z pewnością będzie posiadał wielu specjalistów z poszukiwanych obszarów, w elastyczny sposób można dobierać bardziej zaawansowane zasoby do poziomu skomplikowania transakcji w danym okresie.
Grvert
 
Posty: 664
Dołączył(a): 03 cze 2016, 10:41

Re: Jaka forma księgowości?

Postprzez lorinne » 22 cze 2018, 14:36

Samodzielna księgowość sprawdza się tylko w przypadku, jak ma się wykształcenie w tym kierunku i orientujemy się w kwestiach prawnych związanych z księgowością. W przeciwnym wypadku - nie polecam się tym zajmować na własną rękę, bo nawet komputery mogą robić błędy, których nie wychwycimy przy braku wiedzy. Biuro rachunkowe jest ok, ale nie każdemu może odpowiadać sporadyczna komunikacja i załatwianie większości spraw "na gębę". Zatrudnienie księgowego/księgowych, chociaż generuje spore koszty, to nadal jest najbardziej bezpieczną formą księgowości.
lorinne
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 cze 2018, 14:35

Re: Jaka forma księgowości?

Postprzez asset » 18 lip 2018, 11:10

Witam.
Uproszczona księgowość to nie zawsze dobry pomysł. Jeśli jest Pan/Pani wykształcony w tym kierunku to księgowość internetowa z pewnością będzie dobrym ułatwieniem pracy. Przy takiej formie rozliczeń warto wziąć pod uwagę wielkość firmy i ilości pracy - mimo wszystko, aby dobrze zorganizować finanse firmy trzeba poświęcić sporo czasu i to nie tylko podczas planu kont czy rocznych bilansów i rozliczeń.
asset
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 lip 2018, 10:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaka forma księgowości?

Postprzez kabix179 » 29 lip 2018, 22:56

Ja stawiam raczej na uproszczoną formę księgowości. Nie jestem jednak specem w tej materii dlatego polecam w wolnej chwili poczytać sobie na ten temat na stronce http://kredytpreferencyjny.com.pl/ :)
kabix179
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 cze 2018, 13:14

Re: Jaka forma księgowości?

Postprzez wykovA » 11 sie 2018, 16:04

Ja się na tym kompletnie nie znam... Nie będę w stanie pomóc...
Ludzie nie potrafią długo znosić pustki.
wykovA
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 sie 2018, 15:54


Powrót do E-Biznes

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości