BIZNES FORUM - BIF24.PL - BIZNES I FIRMA

Pomysł na biznes. Szukam pomysłu na biznes. Błędy popełniane w biznesie. Rozmawiamy o biznesie przez 24/h. Dołącz do nas!

• Reklama
  • Sidebar 2

• Reklama

Konto dla młodej osoby

Który bank jest najlepszy? Który warto polecić? A który omijać z daleka? Podziel się swoimi opiniami.

Moderator: mkamil

Re: Konto dla młodej osoby

Postprzez joki » 12 gru 2017, 13:08

Witajcie! Chciałabym zmienić konto bankowe na inne , takie które jest bardziej korzystne. Teraz mam konto w mBanku , ale nie bardzo mi pasują warunki. Sprawdzałem konta studenckie i zastanawiam się nad PKO BP jak uważacie ?
joki

Postprzez PKOBP » 12 gru 2017, 18:03

Polecam Konto dla Młodych - darmowy rachunek, przelewy internetowe, bankomaty w kraju i za granicą. Kartą wystarczy zapłacić 5 razy - kwota nie ma znaczenia. Więcej informacji tutaj: https://www.pkobp.pl/lps/pko-konto-dla- ... portal=724
PKOBP

Postprzez nestbank » 12 gru 2017, 21:13

Ligenza napisał(a):A tak ogólnie to jak wygląda kwestia lokaty w Nest Banku, by takową otworzyć trzeba w ogóle posiadac konto?

Szanowny Panie, brak konta bankowego w Nest Banku nie jest przeszkodą, aby móc otworzyć lokatę. Klienci Nest Banku oraz osoby nieposiadające u Nas konta bankowego mogą liczyć na kilka ofert lokat. Obecnie w Nest Banku mamy m.in. promocyjną Nest Lokatę Witaj na okres 3 lub 6 miesięcy dla Klientów Nest Banku, którzy założą u Nas konto bankowe. Lokaty dostępne są: 30 dni od otwarcia konta - lokata na 3 miesiące oraz 60 dni - lokata na 6 miesięcy. Oprocentowanie każdej z nich wynosi 4,00% w skali roku, a minimalna kwota lokaty to 1000 zł (maksymalnie aż 10 000 zł). W przypadku lokaty na 6 miesięcy, promocyjne oprocentowanie 4,00% obowiązuje w całym okresie trwania lokaty przy założeniu spełnienia określonych warunków promocji, a mianowicie wpływu wynagrodzenia na Nest Konto Klienta, w kwocie nie niższej niż 2 500,00 zł w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym. Po zakończeniu każdej z dwóch lokat można je odnowić na warunkach standardowej Nest Lokaty. Cała oferta lokat dostępna jest na stronie banku nestbank.pl/indywidualny/oszczednosci/lokaty.html

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl
nestbank

Postprzez Malinka » 22 gru 2017, 10:06

A m najbardziej do gustu przypadła oferta bz wbk - https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-osobiste-wybierz-konto-osobiste-na-miare-potrzeb-bz-wbk.html. Mam za darmo prowadzenie konta, do tego mogę otrzymywać darmowe sms-kody. Teoretycznie takie rzeczy powinny być w standardzie wszystkich banków, ale wierzcie mi, że tak nie jest.W każdym razie ja uważam, że do konta podchodzić należy racjonalnie i kierować się korzyściami, które my możemy odnieść. Oferta bz wbk mnie zainteresowała, a poza tym jestem przez nich traktowany jak prawdziwy klient, a nie natręt (gdzie indziej różnie bywało)
Malinka

Postprzez Ligenza » 10 sty 2018, 21:13

A posiadając konto w Nest Banku można liczyć na lokatę dłuższą niż 3-6 miesięcy? Jak z tym jest?
Ligenza

Postprzez nestbank » 18 sty 2018, 18:03

Ligenza napisał(a):A posiadając konto w Nest Banku można liczyć na lokatę dłuższą niż 3-6 miesięcy? Jak z tym jest?

Szanowny Panie, osoby posiadające konto bankowe w Nest Banku, jak i te które go nie mają, mogą liczyć na taką samą ofertę lokat (różnią się jedynie nieznacznie oprocentowaniem). Szczegóły oferty lokat dla Klientów Nest Banku znajdzie Pan na stronie internetowej nestbank.pl/indywidualny/oszczednosci/lokaty.html

Pozdrawiam,
nestbank.pl
nestbank

Postprzez Ligenza » 27 sty 2018, 12:15

A tak jeszcze w temacie Nest Banku, czy można za zgodą rodzica osoba, która nie ma ukończonych 18 lat może założyć konto w waszym banku?
Ligenza

Postprzez nestbank » 30 sty 2018, 18:57

Ligenza napisał(a):A tak jeszcze w temacie Nest Banku, czy można za zgodą rodzica osoba, która nie ma ukończonych 18 lat może założyć konto w waszym banku?

Szanowy Panie, w Nest Banku mamy Nest Konto Samodzielne dla młodzieży poniżej 18-go roku życia. Konto to pozwala na bezpieczne wprowadzenie dziecka w świat finansów. Do otworzenia tego konta wymagane jest posiadanie Nest Konto w Nest Banku. Aby je otworzyć wystarczy zalogować się do swojego Nest Konta i złoży wniosek o „Nest Konto Samodzielne”. Nest Konto Samodzielne to przede wszystkim: pierwszy krok do finansowej samodzielności dzieci w wieku 13–18 lat. Dziecko może w pełni korzystać z konta, ale osoba dorosła jest jego posiadaczem, a więc można mieć stały wgląd w historię transakcji. Jak tylko zajdzie taka potrzeba, można od ręki i bezpłatnie przelać pieniądze ze swojego Nest Konta na Nest Konto Samodzielne, z którego korzysta dziecko. Korzystając z Nest Konta Samodzielnego – tak samo jak w przypadku Nest Konta – nie płaci się nic za otwarcie, prowadzenie, kartę, internetowe przelewy krajowe Elixir, bankomaty w Polsce i za granicą i wpłatomaty sieci Euronet. Więcej na stronie banku nestbank.pl/indywidualny/konta/konto-samodzielne.html

Pozdrawiam,
nestbank.pl
nestbank

Postprzez kuchara0 » 04 lut 2018, 16:17

Ja jako studentka miałam otwarte konto studenckie 360 w Millenium i bardzo sobie chwaliłam :)
kuchara0

Postprzez Urubek » 26 lut 2018, 20:51

Mam do Was takie małe pytanko. Mianowicie chodzi mi o ekonto standard. Czy ktoś z Was korzysta może z niego ? Bardzo chciałbym się dowiedzieć coś więcej, bo noszę się z zamiarem zamknięcia swojego obecnego i otwarcia właśnie tego. Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc
Urubek

Postprzez lufkina » 07 mar 2018, 15:13

Witam serdecznie wszystkich, którzy zastanawiają się, które konto bankowe wybrać. Polecam wam ten oto ranking: https://www.kontomaniak.pl/ranking-kont-osobistych - który moim zdaniem jest naprawdę pomocnym narzędziem jeśli chodzi o wybór.
lufkina

Postprzez barteksm » 19 mar 2018, 14:01

Jaki bank jest najkorzystniejszy dla osoby młodej? Czy jest jakaś specjalna oferta dla tej grupy osób?
barteksm

Postprzez walwerde » 16 kwi 2018, 19:17

Ja wolę otrzymywać pieniądze do ręki niż na konto
walwerde

Postprzez Krys89 » 21 sie 2018, 16:07

Jeżeli chodzi o konto bankowe dla młodej osoby, to sam staram się od pewnego czasu podszkolić swoją trzynastoletnią córeczkę, jeżeli chodzi o operowanie finansami. Założyłam jej nawet konto - https://www.eurobank.pl/produkty,konta-osobiste,konto-junior,96,9.html. Niech się dziewczyna od małego uczy, co oznacza posiadanie i zarządzanie własnymi finansami.
Krys89

Poprzednia strona

Powrót do Banki