BIZNES FORUM - BIF24.PL - BIZNES I FIRMA

Pomysł na biznes. Szukam pomysłu na biznes. Błędy popełniane w biznesie. Rozmawiamy o biznesie przez 24/h. Dołącz do nas!

• Reklama
  • Sidebar 2

• Reklama

Lepiej omijać publiczną służbę zdrowia?

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator: mkamil

Lepiej omijać publiczną służbę zdrowia?

Postprzez erozja » 09 kwi 2018, 09:55

Myślicie, że lepiej leczyć się prywatnie, a te wszystkie publiczne elementy służby zdrowia omijać szerokim łukiem?
erozja

Re: Lepiej omijać publiczną służbę zdrowia?

Postprzez wube » 09 kwi 2018, 10:10

Z przeziębieniem nie będę latała prywatnie do lekarza, ale jeśli chodzi o specjalistę, to zważywszy na terminy - prywatnie.
wube

Postprzez errato » 09 kwi 2018, 13:02

I ja podzielam taką opinię.
Wiadomo - jakieś takie przeziębienia czy grypa, to człowiek idzie do tej przychodni, ale nie wyobrażam sobie mieć poważnej choroby i czekać kilka lat na wizytę ze świadomością, że choróbsko się rozwija.
Tutaj http://www.cm-klara.pl/ widziałam takie centrum medyczne.
I wydaje mi się, że lepiej czasem odżałować trochę kasy na taką prywatną wizytę czy badanie, ale mieć pewność albo szansę, żeby szybciej zareagować jeśli coś nam dolega.
errato

Postprzez pomysłowa » 09 kwi 2018, 13:28

Zależy jak się trafi, ale inna kwestia to fakt, że raczej mało kogo stać na to, by korzystać z prywatnych lekarzy.
pomysłowa

Postprzez lokira » 10 kwi 2018, 21:33

Szczerze mówiąc nie mam nic do lekarzy jednak rzeczywiście czas oczekiwania jest bardzo długi. Dlatego też bardzo często sięgam po wizyty prywatne. Jest to dla mnie o wiele leprze rozwiązanie. Jeżeli potrzebujecie wizyty domowej prywatnej to ja zdecydowanie polecam zapisać się u nich https://lekarzobok.pl/ . Jest to możliwe np we Wrocławiu, ale nie tylko. Według mnie mają świetnych lekarzy, a wizyty nie są drogie :)
lokira

Postprzez Wimaz » 10 kwi 2018, 22:19

Ciężko dojść tak naprawdę do innego wniosku. Jakiś czas temu miałam problemy z tarczycą i wszyscy mówili mi, że to po prostu przeziębienie i przejdzie samo. Na szczęście w końcu trafiłam na dobrego lekarz, który był w stanie rozpoznać moją chorobę.
Wimaz

Postprzez inka900 » 17 kwi 2018, 11:54

Zdecydowanie lepiej omijać. Jesli szukasz prywatnej opieki na poziomie najlepiej zgłosić się do http://ultimed.com.pl Znajdziesz tam stomatologa, endokrynologa, interniste itd. Oferta jest bardzo konkretna a gabinety cieszą się pozytywną opinią.
inka900

Postprzez keymini » 17 kwi 2018, 14:02

Moim zdaniem to zależy.. czasami warto zbadać się jednak na fundusz zdrowia.
keymini

Postprzez solinka » 23 kwi 2018, 17:00

Moim zdaniem z POZ można spokojnie a nawet trzeba korzystać państwowo, po co płacić za podstawowe badania czy wizyty u internistów. Jest wiele dobrych przychodni gdzie możemy skorzystać z usług na fundusz na wysokim poziomie. Nawet w tych prywatnych klinikach często są dostępne bezpłatne usługi, ostatnio na przykład zawoziłam mamę do Ober Clinic w Warszawie gdzie w ramach NFZ realizowane jest leczenie zachowawcze stomatologiczne dla seniorów. Mało takich miejsc można znaleźć także jak najbardziej warto korzystać, szczególnie jeśli są to usługi na wysokim poziomie. To po co płacić za coś co można mieć za darmo?
solinka

Postprzez Grvert » 17 maja 2018, 23:25

Może nie do końca omijać, ale ograniczać, Ja do lekarzy ogólnych chodzę na NFZ, a do wszystkich innych prywatnie. Teraz szukam dobrego stomatologa, który wykonałby dla mnie protezę. Przeglądałem oferty kilku gabinetów i rozważam tą ofertę http://hippolit.pl/oferta-uslug-stomato ... rotetyczne . Znacie ich?
Grvert

Postprzez Wimaz » 22 maja 2018, 18:40

Nie, ale trzeba umieć szukać i umawiać sobie wizyty. Ja ostatnio sprawdziłam Opole Okulista w internecie i udało mi się szybko umówić wizytę. Sprawdźcie sobie stronę lekarzebezkolejki.pl
Wimaz

Postprzez zołza13 » 24 maja 2018, 10:00

Szukajac np dobrego okulisty warto skorzystać z wyszukiwarki https://ranking.abczdrowie.pl/s/okulista/olsztyn Otrzymacie listę z której szybko wybierzecie dogodny dla was adres, sprawdzicie terminy wizyt, a nawet możecie porównać cenniki. To bardzo pomocna strona.
zołza13

Postprzez aleksa » 24 maja 2018, 13:02

Publiczna służba zdrowia sama nas omija koleżanka ostatnio dostała termin do ortopedy na wrzesień ale 2019 czyli za ponad rok prawię 1,5 roku nie wiadomo czy śmiać się i płakać.
aleksa

Powrót do Pogaduszki