BIZNES FORUM - BIF24.PL - BIZNES I FIRMA

Pomysł na biznes. Szukam pomysłu na biznes. Błędy popełniane w biznesie. Rozmawiamy o biznesie przez 24/h. Dołącz do nas!

• Reklama
  • Sidebar 2

• Reklama

lokal gastronomiczny

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator: mkamil

lokal gastronomiczny

Postprzez piczerka » 27 lip 2018, 18:54

pomysł już mam bo chce otworzyć lokal gastronomiczny, ale zastanawiam się jakie to są koszta i jakie sprzęty są niezbędne w takiej restauracji?
piczerka

Re: lokal gastronomiczny

Postprzez mientka » 28 lip 2018, 10:53

Wiesz co no koszta spore jeśli chodzi o sprzęt ale są takie firmy jak Winterhalter które wypożyczają swoje urządzenia gastronomiczne i wtedy koszty sporo spadają, a dalej masz gwarancję, serwis, itd
mientka

Postprzez Grvert » 09 sie 2018, 11:52

Otwarcie własnego lokalu gastronomicznego, to świetny pomysł. Oczywiście jeżeli posiadasz odpowiednie środki finansowe, ale przede wszystkim posiadasz wiedzę oraz umiejętności, które pozwolą ci skutecznie nim zarządzać. Bez względu na to na jaki wystrój i typ restauracji się zdecydujesz, to musisz pamiętać, że to oferowane przez ciebie jedzenie, jego smak oraz jakość będą wizytówką twojego lokalu. Myślę jednak, że także odpowiednia aranżacja wnętrza może przynieść sporo korzyści, gdyż większość ludzi uwielbia spokojne i klimatyczne knajpki, a w połączeniu z pysznym jedzeniem – na pewno zostaną twoimi stałymi klientami. Osobiście bardzo podobają mi się również tzw. „ogródki piwne” gdzie wieczorami można posiedzieć na świeżym powietrzu. Zauważyłam, że sporo lokali ustawia w nich ogrzewacze gazowe jak np. https://kratki.com/sklep/pl/category/32/ogrzewacze-gazowe Według mnie nadają one niebywałego charakteru i klimatu, a co więcej, twoi goście będą mogli spędzać w nich czas nawet w chłodniejsze dni.
Grvert

Postprzez pacjent » 09 sie 2018, 13:23

No prowadzenie lokalu gastronomicznego to nie lada wyzwanie. Ja z żoną zaczeliśmy od niedawna prowadzić food truck roboty z tym dużo mniej, wkład własny również dużo mniejszy, jednakże na początku trzeba pracować samemu. Ja cały lokal wyposażyłem profesjonalnym sprzętem gastronomicznym. Nie żałuje bo nowe to jednak nowe. To tak jakby fryzjer kupował używaną maszynkę i nią strzygł...
pacjent

Postprzez pacjent » 30 sie 2018, 09:24

największym kosztem było dla nas zakupienie pieca Unox wysokie koszty idą w parze z najlepszą jakością. Obecnie bez takiego sprzętu nie wyobrażam sobie pracy w restauracji
pacjent

Powrót do Pomysł na biznes