Forum Biznesowe i Finansowe - Pomysły na biznes, sprzedaj - kup spółkę

Forum Biznes i Finanse - Pomysły na biznes, kup - sprzedaj spółkę, błędy popełniane w biznesie, marketing banki, kredyty i wiele więcej!


  • Reklama

Niezapłacona faktura - jak mogę odzyskać te pieniądze?

Jeśli masz problem z prowadzonym biznesmen - napisz, postaramy się pomóc.

Moderator: mkamil

Niezapłacona faktura - jak mogę odzyskać te pieniądze?

Postprzez wersal » 29 lis 2017, 16:32

Od dwóch miesięcy próbuję odzyskać pieniądze od klienta z niezapłaconej faktury. Dzwoniłem, pisałem maile, napisałem też pismo z prośbą o uregulowanie długu. Cisza, klient się nie odzywa. Jaki powinien być następny krok? Nie wiem czy stać mnie na prawnika, ale nie mogę sobie też pozwolić na to, żeby nie dostać tych pieniędzy...
wersal
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 lis 2017, 11:23

Re: Niezapłacona faktura - jak mogę odzyskać te pieniądze?

Postprzez mateuszm » 05 gru 2017, 09:48

Jeżeli klient nie reaguje, to myślę że nie ma innego rozwiązania aniżeli prawnik. Natomiast mogę z czystym sercem polecić Ci ten portal https://faktura.pl/ do wystawiania faktur. Działa bardzo szybko i bezpiecznie, nie ma się czego obawiać. A ponadto nie będziesz tam mieć kłopotów z pozyskaniem pieniędzy od klienta.
mateuszm
 
Posty: 92
Dołączył(a): 27 sie 2017, 09:47

Re: Niezapłacona faktura - jak mogę odzyskać te pieniądze?

Postprzez Adrian4 » 06 gru 2017, 18:17

Możesz skorzystać z pomocy https://windykacja-online.pl/. Wszystko załatwisz przez internet i nic za to nie płacisz. Koszty ponosi dłużnik.
Adrian4
 
Posty: 57
Dołączył(a): 06 gru 2016, 20:06

Re: Niezapłacona faktura - jak mogę odzyskać te pieniądze?

Postprzez Alana » 13 gru 2017, 00:58

Moim zdaniem jeżeli faktura opiewała na duża sumę, warto podpytać w takim miejscu jak kancelaria adwokacka z Lublina mecenasa Gałązki. Można tam bowiem uzyskać wsparcie w zasadzie we wszystkich dziedzinach prawa, a dodatkowo porady możemy uzyskać także online. Wobec czego na pewno opcję tą warto wziąć pod uwagę.
Alana
 
Posty: 217
Dołączył(a): 17 paź 2016, 11:53

Re: Niezapłacona faktura - jak mogę odzyskać te pieniądze?

Postprzez Natczkk » 30 gru 2017, 15:45

Są przecież firmy windykacyjne jak np Solventoir. Samemu to ciężko wyegzekwować zapłate fv czy inne dlugi, bo sie nie zna kazdy na tych kwestiach prawnych. Zlećcie to specjalistom i to moim zdaniem będzie zdecydowanie najlepsza opcja.
Natczkk
 
Posty: 188
Dołączył(a): 14 cze 2017, 13:43

Re: Niezapłacona faktura - jak mogę odzyskać te pieniądze?

Postprzez Grvert » 20 cze 2018, 09:09

Zapoznaj się także z ofertą firmy https://www.monevia.pl/mikrofaktoring-sposobem-finansowania-najmniejszych-firm/ Mikrofaktoring polega na sprzedaży faktur przez małe i średnie firmy przedsiębiorstwom faktoringowym. Klient mikrofaktoringu otrzymuje bezpośrednio w formie bezgotówkowej, środki z tytułu należności wynikających z faktur w ciągu kilku dni od daty ich przekazana do faktora. Mikrofaktoring to usługi finansowe kierowane do małych firm na polskim rynku, których obrót roczny jest niewielki i wynosi mniej niż 1 mln zł rocznie. Usługa przynosi wiele korzyści dla obu stron transakcji. Przede wszystkim, z wykorzystaniem usług mikrofaktoringu małe i średnie firmy mogą skutecznie przeciwdziałać powstawaniu zatorów płatniczych, które w ich przypadku mogą szybko doprowadzić je na skraj bankructwa. Firmy zajmujące się mikrofaktoringiem chętnie odkupują ich wierzytelności, które nie są jeszcze wymagalne, ale tylko w stosunku do stałych, wiarygodnych partnerów biznesowych, z którymi firma z sektora MSP od dłuższego czasu prowadzi współpracę.
Grvert
 
Posty: 757
Dołączył(a): 03 cze 2016, 10:41

Re: Niezapłacona faktura - jak mogę odzyskać te pieniądze?

Postprzez Skoczyk » 09 lip 2018, 09:36

Miałem podobną sytuacje nie raz. Z doświadczenia moge powiedzieć, że jak dłużnik nie wychodzi z inicjatywą dogadania sie to nie chce zapłacić i raczej prawnik będzie konieczny. Ja od wielu lat korzystam z http://www.adwokatbochynski.pl/ świetnie sie z nim współpracuje i skuteczność jest duża. Proponuję nie czekać aż fv sie przedawni tylko zacząć działać
Avatar użytkownika
Skoczyk
 
Posty: 110
Dołączył(a): 24 kwi 2015, 08:57

Re: Niezapłacona faktura - jak mogę odzyskać te pieniądze?

Postprzez Bonnie » wczoraj, 14:48

Są firmy windykacyjne, które zajmują się takimi sprawami. Zajrzyj sobie np na https://www.fluence.com.pl/ i poczytaj samemu. Według mnie to najlepsze dostępne rozwiązanie, z którego warto skorzystać, aby nie być na minusie.
Avatar użytkownika
Bonnie
 
Posty: 46
Dołączył(a): 22 maja 2017, 12:11


Powrót do Błędy popełniane w biznesie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość