BIZNES FORUM - BIF24.PL - BIZNES I FIRMA

Pomysł na biznes. Szukam pomysłu na biznes. Błędy popełniane w biznesie. Rozmawiamy o biznesie przez 24/h. Dołącz do nas!

• Reklama
  • Sidebar 2

• Reklama

Lokata w innych walutach

Masz pieniądze? Zastanawiasz się, w którym banku je ulokować? Który bank ma najwyższe oprocentowanie? M.in. o tym dowiesz się w tym dziale.

Moderator: mkamil

Lokata w innych walutach

Postprzez goust » 16 kwi 2010, 21:39

Czy warto inwestować w lokaty w innych walutach? Może macie jakieś doświadczenie w tym kierunku? Posiadacie taką?
goust

Reklama

Re: Lokata w innych walutach

Postprzez barbara.malanow » 07 lis 2012, 16:48

Ja nie mam doświadczenia, ale jak się orientowałam, to lokaty walutowe są o wiele niżej oprocentowane niż te w PLN. Może ktoś wie dlaczego..? :roll:
Lokaty ranking - wszystko co musisz wiedzieć o najlepszych lokatach w jednym miejscu
barbara.malanow

Postprzez Malinka » 14 lip 2017, 08:43

Ja jestem raczej sceptycznie nastawiona do lokat w innych walutach. Szczególnie po tych ostatnich perturbacjach z frankami, kiedy tzw. frankowicze muszą co miesiąc spłacać horrendalne raty. Straciłam zaufanie po prostu do innych walut niż złoty i myślę, że nasza złotówka jest bardziej stabilna. A co do lokat, to jestem jak najbardziej za, ponieważ można na nich nieźle zarobić. Jakby ktoś z Was nie był przekonany, powinien zrobić research odnośnie lokat i zacząć od tego artykułu - http://www.metoda-kanban.pl/czy-warto-zakladac-lokaty-bankowe/
Malinka

Postprzez Grvert » 07 lis 2017, 16:21

Ze względu na możliwość wahań kursu walutowego lokowanie w waluty jest bardziej ryzykowne niż w złote. Lokaty walutowe warto wybrać, gdy spodziewany jest wzrost kursu waluty, w którą chcesz zainwestować. Warto je także rozważyć, kiedy zbieramy waluty w celu dokonania za nie jakichś zakupów, np. gdy odkładasz na wyjazd za granicę, choć znowu opłacalność takiej lokaty zależy od zmian kursu złotego i różnicy w oprocentowaniu lokat w tej walucie i w złotych. Po szczegółowe informacje udaj się na stronę internetową http://www.e-finansowy.com.pl/
Grvert

Postprzez Balons » 09 lis 2017, 17:19

Ogólnie przy walutach trzeba mieć na uwadze ryzyko walutowe, które jest dość duże
Balons

Postprzez ignacy » 11 lis 2017, 16:51

Trochę ryzykowna sprawa z kredytem w innej walucie, jesli skoczy w górę to jesteśmy pogrążeni na długie lata. Dla frankowiczów i osób zainteresowanych tematem polecam te strone https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/to chyba najbardziej rzetelny kantor inetretowy, który ma najkorzystniejsze kury walut. Można wymienić franki i odwrotnie, można obserwować notowania i to jak zmienia się cena waluty
ignacy

Postprzez Karol54 » 20 lis 2017, 12:00

Wg mnie bywa różnie. Można i zyskać i stracić niestety.
Karol54

Postprzez Tommy12 » 24 lis 2017, 09:49

To już też jest kwestia wymiany pieniędzy w odpowiednim miejscu. Każdy ma jakieś sprawdzone strony i tam się udaje. Ja od siebie dorzucam stronkę https://internetowykantor.pl/ bo jest dość dobra i mają konkurencyjne kursy.
Tommy12

Postprzez Malot » 12 sty 2018, 14:47

Ogólnie lokaty nie są zbyt dobrym rozwiązaniem ;)
Malot

Postprzez Hanryk14 » 13 sty 2018, 16:59

Jeśli chodzi o lokaty w innych walutach to moim zdaniem jest to opłacalne. Oczywiście zależy też gdzie trzymamy te pieniądze, bo czasem nie jest to wcale opłacalne. Czasami banki też oszukują, więc lepiej zastanowić się nad tym.
____
wynajem busa kraków
Hanryk14

Powrót do Lokaty