BIZNES FORUM - BIF24.PL - BIZNES I FIRMA

Pomysł na biznes. Szukam pomysłu na biznes. Błędy popełniane w biznesie. Rozmawiamy o biznesie przez 24/h. Dołącz do nas!


  • Reklama
  • Sidebar 2

  • Reklama

Sposoby oszczędzania w firmie - często lekceważone punktu

Jeśli masz problem z prowadzonym biznesmen - napisz, postaramy się pomóc.

Moderator: mkamil

Re: Sposoby oszczędzania w firmie - często lekceważone punkt

Postprzez Magda336 » 10 kwi 2018, 10:38

W każdej firmie, niezależnie od profilu działalności jest wiele sposobów na efektywne oszczędzanie. W przypadku firm, które prowadzą działalność w Internecie niezbędna okazuje się analityka internetowa. Dzięki efektywnym badaniom i analizom, możliwe jest opracowanie skutecznych strategii marketingowych, sprzedażowych i handlowych, które przekładają się na trafne decyzje biznesowe, zwiększenie zainteresowania usługami firmy i oczywiście zyskami finansowymi. Na https://www.ideoforce.pl/oferta/analityka-internetowa/ można poczytać o szczegółach analityki internetowej.
Magda336
 
Posty: 41
Dołączył(a): 17 wrz 2017, 19:54

Re: Sposoby oszczędzania w firmie - często lekceważone punkt

Postprzez Grvert » 07 maja 2018, 10:52

W przypadku mojej strategii oszczędzania stosuje zasadę sześciu słoików autorstwa amerykańskiego milionera T. Harva Ekera. Metoda ta dzieli procentowo nasze finanse na sześć słoików — słoik numer 1 przyjemności (10%), słoik numer 2 większe zakupy (10%), słoik numer 3 edukacja (10%), słoik numer 4 inwestycje (10%), słoik numer 5 pieniądze dla innych (5%) oraz słoik numer 6 opłaty stałe (55%). W przypadku oszczędzania pieniędzy w swojej firmie dodatkowo stosuje specjalne oprogramowanie dostarczane przez https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/accounting-tax/tmf-internationalxpense/. Oprogramowanie to znacznie ułatwia zarządzanie finansami własnej firmy oraz zwiększa kontrolę nad jej wydatkami.
Grvert
 
Posty: 664
Dołączył(a): 03 cze 2016, 10:41

Re: Sposoby oszczędzania w firmie - często lekceważone punkt

Postprzez micha123 » 09 maja 2018, 22:29

Tak naprawdę sposobów na oszczędność jest multum... Niektóre z firm decydują się na zakup drogich serwerów, których miesięczny koszt często wynosi kilkaset złotych, tym bardziej są tańsze alternatywy. Na myśli mam chociażby serwery VPS oferowane przez https://www.arubacloud.pl/vps/oferta-vi ... erver.aspx – koszt najtańszego to 4 złote miesięcznie – przyznacie, że to niewiele?
micha123
 
Posty: 296
Dołączył(a): 14 gru 2017, 01:29

Re: Sposoby oszczędzania w firmie - często lekceważone punkt

Postprzez rocker » 16 maja 2018, 15:20

Wg mnie, określenie "janusz biznesu" nie wzięło się znikąd, zwłaszcza jeśli spojrzeć na praktyki polskich przedsiębiorców. Prawda jest taka, że postęp i rynek są ze sobą nierozerwalnie związane, więc jest rzeczą naturalną, że przystosowanie się do nowych rozwiązań pochłania większe nakłady finansowe, bez względu na to, na jakim etapie rozwoju znajduje się dana firma. A dzisiaj każdy stara się szukać oszczędności, nawet tam, gdzie jest to niebezpieczne dla jakości prowadzenia przedsiębiorstwa i może wpływać na jego wiarygodność oraz zaufanie klientów. Coraz częściej oszczędza się na kwestiach informatycznych, księgowości, świadczeniach socjalnych dla pracowników, materiałach biurowych - a to bywa bardzo niebezpieczne, bo można się nawet narazić instytucjom państwowym, gdy pojawią się jakieś nieścisłości.
rocker
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 maja 2018, 15:44

Re: Sposoby oszczędzania w firmie - często lekceważone punkt

Postprzez Krys89 » 24 maja 2018, 13:37

Właściciele firm często szukają oszczędności nie w tym w czym powinni. Firmy często oszczędzają na pracownikach, a moim zdaniem nie powinni tego robić, bo to jak pracownicy pracują wpływa na jakość produktów, usług i zadowolenie klientów. To pracownicy tworzą firmę i powinno się o nich dbać, a nie zmniejszac zarobki i komfort pracy. Ja swego czasu tez tak robiłam, ale przestałam, gdy zorientowałam się, że nie jest to dobre rozwiązanie. Teraz stawiam szkolenia i programy, dzięki którym lepiej zarządzam firmom, projektami. O zarządzaniu możecie poczytać chociażby tu https://leadership-center.pl/2018/03/za ... i-program/
Krys89
 
Posty: 604
Dołączył(a): 02 lut 2016, 15:54

Re: Sposoby oszczędzania w firmie - często lekceważone punkt

Postprzez adrian84 » 30 maja 2018, 15:10

Zgadzam sie odnośnie oszczędzania na pracowników. T jeden z często popełnianych błędach. Ludzie będą dążyć do sprawiedliwości i na wszlekie sposoby odbijac sobie zle traktowanie czy niską pensję. A doceniony pracownik potrafi się odwdzięczyć:)
adrian84
 
Posty: 20
Dołączył(a): 30 maja 2018, 14:45

Re: Sposoby oszczędzania w firmie - często lekceważone punkt

Postprzez mientka » 18 cze 2018, 15:40

A orientujecie się jakie ceny mają sprzedawcy energii Warszawa na przykład? bo w innych miastach w sumie tak samo, często zmiana dostawcy pozwala na spore oszczędności. Ja mogę z autopsji przejście do https://lumipge.pl/ polecić - u nas rachunki konkretnie poleciały w dół, aż żałuje że tak późno zmieniłam dostawcę
mientka
 
Posty: 124
Dołączył(a): 30 mar 2018, 16:06

Re: Sposoby oszczędzania w firmie - często lekceważone punkt

Postprzez debek5 » 20 cze 2018, 15:25

Często problemem jest to, że firmy nie mają podpisyanych umów na czas długotrwały z dostawcami np paliwa płynnego od http://onico-energia.pl/pl/ . Przecież posiadając firmę przemysłową, nie możemy liczyć na byle jakich dostawców, takie niedopatrzenia, brak paliwa, brak oleju do maszyn może w końcu pogrążyć firmę. Wielkie przedsiębiorstwo przemysłowe, jest zależne od dostawców, bez nich przemysł upada.
debek5
 
Posty: 153
Dołączył(a): 11 sty 2017, 21:31

Re: Sposoby oszczędzania w firmie - często lekceważone punkt

Postprzez KonradOO » 25 lip 2018, 14:45

A myśleliście kiedyś nad montażem systemu paneli fotowoltaicznych dla firmy? Moim zdaniem to świetny sposób na oszczędność nie tylko energii, ale także pieniędzy. Dużo informacji na ten temat znajdziecie na http://sunergo.pl/fotowoltaika-dla-firm/. Poza warto wziąć pod uwagę, że energię niewykorzystaną przez naszą firmę można odsprzedać, przez co możemy mieć dodatkowe źródło dochodów w naszej firmie :)
KonradOO
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lip 2018, 16:32

Poprzednia strona

Powrót do Błędy popełniane w biznesie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron