BIZNES FORUM - BIF24.PL - BIZNES I FIRMA

Pomysł na biznes. Szukam pomysłu na biznes. Błędy popełniane w biznesie. Rozmawiamy o biznesie przez 24/h. Dołącz do nas!

• Reklama
  • Sidebar 2

• Reklama

Kampania reklamowa - zlecić czy samodzielnie?

Pozwól aby inni Cię zauważyli. Dział poświęcony marketingowi i reklamie

Moderator: mkamil

Re: Kampania reklamowa - zlecić czy samodzielnie?

Postprzez MariuszT » 09 mar 2016, 15:50

do wszelkiego rodzaju materiałów na eventy czy konferencje samemu nie zrobi się dobrych standów czy materiałów. można się pokusić na zaprojektowanie i wydruku ulotek ale to tyle. więcej profesjonalnie bez ploterów i dobrych drukarek nie zrobisz.

Obrazek
MariuszT

Postprzez biznesmenka » 13 mar 2016, 09:43

Bardzo profesjonalnie wygląda to stoisko. Na własną rękę na pewno nie jesteśmy w stanie osiągnąć takiego efektu.
Porządne systemy targowe widziałam też tu: http://www.polastudio.pl/oferta/systemy ... nicze.html .
Wybierając się na targi, na pewno warto skorzystać z usług tego typu firm. W końcu stoisko stanowi wizytówkę naszej firmy. To ono decyduje o tym, jak odbierają nas klienci. Na tym na pewno nie warto oszczędzać. Jeśli odpowiednio zaprezentujemy się na targach, na pewno się nam to opłaci.
biznesmenka

Postprzez Grvert » 06 wrz 2017, 12:46

Ja swoją kampanię przeprowadzam samodzielnie. Zdecydowałam się na email marketing, który cechuje się przede wszystkim niskimi kosztami i bardzo szybkimi efektami promocyjnymi firmy. Należy jednak pamiętać, że e-mail marketing to również umożliwienie zbudowania lojalności konsumenckiej poprzez stworzenie określonych relacji z klientami, kreacja pożądanego wizerunku firmy oraz to na czym najbardziej Ci zależy – zdobywanie nowych klientów i polepszenie sprzedaży. Do nowych i potencjalnych klientów najlepiej dotrzeć, dzięki gotowej bazie danych oferowanej przez firmę https://www.infobrokering.com.pl/baza-firm
Grvert

Postprzez jlondon » 16 maja 2018, 12:29

Oczywiście, że zlecić. Prowadzić własną działalność i jeszcze kampanię reklamową - niewykonalne moim zdaniem.
jlondon

Postprzez rocker » 16 maja 2018, 15:36

Ja jestem bardzo przeciwny podejmowaniu się czegoś, na czym się ktoś nie zna. Poza tym, kampania marketingowa wymaga przemyślenia od A do Z, by zrealizowała cel biznesowy, a przy innych obowiązkach, jakie trzeba wypełniać codziennie w firmie, jest to nie do połączenia samodzielnie. Zwłaszcza, że kampanie z reguły wykorzystują budżet, a lepiej jest mieć dobrze przygotowane jej etapy, niż zrobić coś połowicznie i go nie zrealizować albo, co gorsza, przekroczyć. Agencje się w tym specjalizujące naprawdę nie gryzą, a poza kosztami współpracy z nimi, możemy skupić się na innych, ważniejszych dla nas aspektach prowadzenia firmy i nadzorować je od czasu do czasu. Nie rozumiem, po co dokładać sobie pracy, nie dając spać po nocach sobie albo pracownikom marketingu (na których by spadło wymyślanie kampanii przy innych firmowych obowiązkach)? Nie bądźmy typowymi, polskimi przedsiębiorcami ;)
rocker

Postprzez Markat » 22 maja 2018, 10:20

Ja kampanii Adwords nauczyłem się sam, przez ogólnodostępne materiały od Google. Polecam poświęcić na to trochę czasu i samemu potem tworzyć kampanie reklamowe.
Markat

Postprzez adrian84 » 30 maja 2018, 15:16

wszystko zależy od tego na jaką skalę działa firma i do kogo ma trafić. Firmy specjalizujące się w reklamie sieciowej dysponują narzędziami do badania rynku , mogą wycelować trafniej i uskutecznić reklamę
adrian84

Postprzez biznesja » 03 cze 2018, 21:15

Pytanie jest banalne. Znasz się na tym? Jak długo chcesz czekać na efekty i czy liczysz się z tym, że Twoje działania mogą przynieść całe NIC? :D Najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnych firm takich jak aplanmedia.pl . Pomogą dobrać Ci kampanie z uwzględnieniem grupy docelowej. Ja współpracuje z nimi już długie lata i będę polecać ich każdemu. Wspaniali ludzie, nie naciągają, mówią jak jest, co do poniesionego wkładu to w moim przypadku, teraz to już czysty zysk, nie wiem czy mogę mówić o słupkach sprzedaży... może lepiej nie, ale jest naprawdę świetnie :)
biznesja

Postprzez denis12 » 11 cze 2018, 20:20

to chyba zeleży na jaką skalę chcesz sie reklamować, Wiadomo mały sklep nie będzie potrzebował reklamy w autobusach itd ale warto zrobić jakąś fajną akcję na otwarcie:)
denis12

Postprzez sound2 » 22 cze 2018, 17:30

Też jestem za tym, żeby działania reklamowe powierzać specom od tych działań. Bawiłam się na początku swojej działalności w wysyłanie maili do moich klientów, w formie newslettera. Wysyłałam to oczywiście pojedynczo do każdego :D Tak, skończyłam bardzo szybko, bo myślałam, że oszaleję :D
Potem się okazało, że w taki sposób to ja baz nie powiększę, będą wiedzieć ci, co o mnie już wiedzieli. No czyli klapa. Popytałam wśród znajomych i zaczęłam współpracować w kwestiach mailingu z firmą https://schober.pl/ . Jakby mi ktoś 500kg z ramion zdjął :)
Mieli bazy, wiedzieli jak redagować maile, wśród jakich grup docelowych powinnam szukać nowych klientów. Sama bym nigdy tego nie osiągnęła, a dla nich była to pestka.
sound2

Postprzez Trusting » 20 lip 2018, 19:47

Jestem zdania, ze pomimo najsilniejszych staran - nie wszystko jestesmy w stanie ogarnac samodzielnie. Jestesmy tylko ludzmi, a jak team marketingowy tworzy kilka osob to lepiej zlecac czesc prac na zewnatrz zwyczajnie dla wlasciwego efektu. Nie wyobrazam sobie np. szukac hostess, pozniej użerac sie z umowami i martwic czy na pewno przyjda. Agencja Korona hostessy ogarnia mi dziewczyny na targi i imorezy lokalne a ostatnio nawet team do rozkladania podestow... Wszystko robia kompleksowo, terminowo i sa bardzo elastyczni
Trusting

Postprzez rosiczka » 20 lip 2018, 21:42

Jeżeli masz smykałkę do tych spraw lub czujesz się w nich mocny, myślę, że warto spróbować samemu. Gorzej, jeżeli Twoje pytanie zostało podyktowane tylko chęcią zaoszczędzenia. Wtedy lepiej zleć to komuś odpowiedniemu ;)
rosiczka

Postprzez Natczkk » 25 lip 2018, 16:51

Wiele działań można wykonywać samodzielnie. W przypadku sklepów online dobrą formą reklamy są kampanie produktowe. Tutaj http://adwordsgroup.pl/kampania-produktowa/ sobie na ten temat poczytajcie. Aktualnie reklamy w google określane są jako najskuteczniejsze.
Natczkk

Poprzednia strona

Powrót do Marketing i Reklama