BIZNES FORUM - BIF24.PL - BIZNES I FIRMA

Pomysł na biznes. Szukam pomysłu na biznes. Błędy popełniane w biznesie. Rozmawiamy o biznesie przez 24/h. Dołącz do nas!

• Reklama
  • Sidebar 2

• Reklama

biznes na wsi

Chcesz otworzyć biznes? Masz na to środki? Ale nie wiesz w co zainwestować? Napisz. Postaramy się pomóc.

Moderator: mkamil

Re: biznes na wsi

Postprzez rocker » 16 maja 2018, 15:14

Mieszkam w pobliżu kilku małych wsi i zawsze zastanawiało mnie, gdzie ich mieszkańcy robią zakupy pierwszej potrzeby. Często zwykłych spożywczaków jest jak na lekarstwo, a pomimo tego, iż coraz więcej wsi ulega postępowi technicznemu i więcej osób o dobrej sytuacji materialnej wyprowadza się na wieś, zakładam, że nie wszyscy mają luksus pojechania autem do sąsiedniego miasta po zakupy. Dlatego zawsze będę uważać, że takie z pozoru standardowe działalności, jak np. sklep spożywczy, przedszkole, gabinet stomatologiczny itd., mają szansę się sprawdzić właśnie tam, zamiast w przeładowanych konkurencją miastach.
rocker

Postprzez mustang » 17 maja 2018, 12:08

Mi osobiście zawsze biznes na wsi będzie kojarzył się z rolnictwem. Tutaj według mnei istotne jest zabezpieczeni upraw - https://www.syngenta.pl/. Środki ochrony roślin dzisiaj są neizbędne, żeby móc zebrać pokaźne plony.
mustang

Postprzez maku » 21 maja 2018, 15:07

Na wsi warto mieć to, co potrzebne na co dzień, czyli np. buty. Można nimi tez handlować w sieci. W wyszukiwarce, po frazach typu hurtownia obuwia męskiego można znaleźć oferty typu http://butycentrum24.pl/obuwie-meskie.html, które stanowią niezłą podstawę do działania.
maku

Postprzez frank » 27 maja 2018, 22:04

Możliwości jest dużo, warto próbować w produktach spożywczych, bo te ze wsi są coraz to bardziej doceniane. Może własna pasieka? Na pewno dobry miód jest w cenie, ale tworzenie miodu na sprzedaż nie jest chyba łatwym zadaniem. Sprzęt pszczelarski jest łatwo dostępny na https://allegro.pl/kategoria/ogrod-akce ... skie-82255 Możecie coś poczytać na temat takiego biznesu w necie.
frank

Postprzez denis12 » 11 cze 2018, 20:50

po raz kolejny będę powtarzać że najwazniejsza jest tu analiza rynku. Może warto zrobić jakąś ankietę , wypytać znajomych, mieskzanców co by widzieli?
denis12

Postprzez Robertp » 28 cze 2018, 16:08

Niezwykle interesujące porady! Dzięki wielkie, na pewno mi się przydadzą :)
Bóg nie wybiera uzdolnionych,Bóg daje uzdolnienia tym,których wybrał.
Robertp

Postprzez panpan » 10 lip 2018, 00:38

Jeżeli chodzi o biznes na wsi to do głowy przychodzą mi dwa pomysły:
*agroturystyka - podobno bardzo wdzięczne źródło zarobku.
*produkcja własnych produktów. Można sprzedawać np. ser, jajka, owoce czy warzywa.
panpan

Postprzez truska » 11 lip 2018, 16:06

Sama chętnie otworzyłabym gospodarstwo agroturystyczne - mam na oku naprawdę dobrą lokację pośród lasu. Cisza i spokój... Tylko czasu wciąż brak by to porządnie poogarniać.
truska

Poprzednia strona

Powrót do Szukam pomysłu na biznes