Forum Biznesowe i Finansowe - Pomysły na biznes, sprzedaj - kup spółkę

Forum Biznes i Finanse - Pomysły na biznes, kup - sprzedaj spółkę, błędy popełniane w biznesie, marketing banki, kredyty i wiele więcej!

• Reklama

Stres - motywator czy pogrzeb dla biznesu?

Jeśli masz problem z prowadzonym biznesmen - napisz, postaramy się pomóc.

Moderator: mkamil

Re: Stres - motywator czy pogrzeb dla biznesu?

Postprzez Cynamon1 » 10 lip 2018, 22:38

Stres mnie kiedyś dosłownie zżerał od środka, ale to przez totalnie niezdrową atmosferę w pracy i szefa, który miał niesamowicie wysokie żądania (według całej ekipy niemożliwe do realizacji), całkowicie nie doceniał pracowników, a przy tym wypłaty po prostu były śmieszne. W końcu nie mając innej fuchy stwierdziłem, że rzucam robotę i to była jedna z najlepszych decyzji. A z samym poszukiwaniem nowej pracy poszło błyskawicznie, bo trafiłem tutaj: http://www.praca-dealerbmw.pl/, robotę mam i stresu dużo mniej...
Cynamon1

Postprzez oncik » 09 sie 2018, 10:55

Błędy są po to, aby wyciągać wnioski i iść do przodu ;)
Funebre.pl - zakład pogrzebowy świadczy profesjonalne usługi
oncik

Postprzez Grvert » 09 sie 2018, 12:50

denis12 napisał(a):zdecydowanie największym motywatorem dla pracowników jest ich nagradzanie, programy prowizyjne tez są dobrym pomysłem. Kary, sankcje raczej nie działają pozytywnie a doceniony pracownik odwdzięczy się:)

Dokładnie tak jak piszesz. U mnie w pracy korzystamy z benefitów https://www.nais.pl/ Kiedy wiemy już jakie rodzaje benefitów pozapłacowych będą dla naszych celów najtrafniejsze możemy wybierać spośród wielu opcji – zarówno świadczeń, jak i inicjatyw. W ramach świadczeń mamy do dyspozycji szeroką gamę pakietów medycznych, sportowo-rekreacyjnych, edukacyjnych, czyli szkolenia branżowe, coaching, języki obce, hobbystycznych, czyli artystyczne, związane z kulturą, lunchowych, ubezpieczeniowych, a nawet prawnych, jak również różnego rodzaju systemy kart przedpłaconych.
Grvert

Postprzez kowska » 24 wrz 2018, 15:14

Krótkotrwały stres może i jest motywatorem, ale osobiście uważam że to bardzo cienka linia, której nie warto przekroczyć. Długotrwały stres może doprowadzić do wypalenia zawodowego - straty ponosi wtedy nie tylko pracownik, ale także pracodawca. Myślę, że zainteresuje was ten artykuł https://www.bhp-center.com.pl/ile-koszt ... pracownik/ - koniecznie dajcie znać, jakie jest wasze stanowisko w tej sprawie.
kowska

Postprzez gertid » 27 wrz 2018, 13:18

Pogrzeb dla biznesu to raczej nie jest, natomiast dla pracowników - niestety tak. Coraz częściej słyszy się o zgonach ludzi z powodu pracy, bo albo nie wytrzymują psychicznie albo cierpią na choroby powiązane ze stresem (np. choroby serca) i w pewnym momencie organizm wysiada. A takie czasy, że coraz więcej się od nas wymaga w miejscu pracy i raczej to nie minie ani się nie zmieni.
gertid

Postprzez dora » 29 wrz 2018, 15:43

Wszystko powinno być w odpowiednich proporcjach moim zdaniem. Odrobina stresu nie zawadzi, ale bez przesady.
dora

Poprzednia strona

Powrót do Błędy popełniane w biznesie