Forum Biznesowe i Finansowe - Pomysły na biznes, sprzedaj - kup spółkę

Forum Biznes i Finanse - Pomysły na biznes, kup - sprzedaj spółkę, błędy popełniane w biznesie, marketing banki, kredyty i wiele więcej!

• Reklama

Sposoby oszczędzania w firmie - często lekceważone punktu

Jeśli masz problem z prowadzonym biznesmen - napisz, postaramy się pomóc.

Moderator: mkamil

Re: Sposoby oszczędzania w firmie - często lekceważone punkt

Postprzez Krys89 » 06 sty 2018, 21:26

Oszczędności w firmie znajdziemy także jeżeli spojrzymy na ofertę http://pirxon.com/pl/robotic-process-automation/ robotyzacja pracy cechuje się wysokim progiem bezpieczeństwa oraz kontroli. Wszelkiego rodzaju próby zmian są rejestrowane. Co więcej, proces tworzenia kopii zapasowych, działania w obrębie zarządzania czy wprowadzania danych są zapisywane i zapamiętywane przez robota. Szkolenie robota jest zadaniem niezwykle wymagającym i zarezerwowanym dla wysokiej klasy programistów. Praca robota może być wykonywana z tego samego stanowiska co dotychczas, tyle tylko, że całe zadanie będzie wykonywane w szybszym i bardziej kompletnym zakresie, ze szczególnym uwzględnieniem dokładności.
Krys89

Postprzez Satyna » 20 sty 2018, 23:06

Jeśli firma jest prywatna to każdy dba o to, aby oszczędzać. Nikt nie lubi marnować pieniędzy więc są naprawdę różne sposoby na oszczędności. Jednym z nich jest zatrudnianie pracowników z Ukrainy https://gefest.pl/ListaAktualnosci/aktualnosc_wiecej/27 . Obecnie procedury z tym związane są proste i przejrzyste, dlatego wiele firm decyduje się na zatrudnianie Ukraińców.
Satyna

Postprzez AliChr » 22 sty 2018, 11:38

Witam serdecznie

Zwracam się z gorącą prośbą o poświęcenie kilku minut wolną chwilą na wypełnienie poniższego kwestionariusza ankiety skierowanej do właścicieli firm, prezesów, osób zrządzających finansami w przedsiębiorstwach, która ze względu na zapewnienie pełnej anonimowość respondentów znajduje się pod poniższym linkiem:

https://www.survio.com/survey/d/Y9D6Q7H5A9O1V8X9F

Niniejsza ankieta skierowana jest do przedsiębiorców i stanowi część moich badań naukowych dotyczących ich opinii na temat polskiego systemu podatkowego. Ma na celu zbadanie opinii i przedsiębiorców na temat ryzyka podatkowego i stosowania optymalizacji podatkowej oraz postrzegania zagadnienia w ich świadomości. Temat pracy stanowi: „Optymalizacja podatkowa a unikanie opodatkowania”.

Wyniki badania ankietowego przedstawione zostaną jedynie w postaci zbiorczych opracowań z wykorzystaniem metod statystycznych przeznaczone tylko i wyłącznie do celów naukowych.

Liczę ogromnie na wyrozumiałość i poświęcenie odrobiny czasu na wsparcie mojego badania. Będę ogromnie wdzięczna za wypełnienie poniższej ankiety, gdyż jest ona nieodłącznym elementem badania do mojej pracy magisterskiej.

Z góry serdecznie dziękuję
AliChr

Postprzez Alana » 10 lut 2018, 00:07

Cóż, na pewno w jakimś sensie na sprzęcie do biura można zaoszczędzić. Sama jednak nie przesadzałabym z cięciem kosztów, jeżeli chodzi o wynajem biura. Przede wszystkim bowiem powinno ono znajdować się w atrakcyjnej lokalizacji, a jednocześnie klienci muszą być przyjmowani w odpowiednich warunkach. Mam tutaj na myśli standard lokalu. W związku z czym sama chętnie postawiłabym na wynajem powierzchni biurowych Katowice http://piotrowicka17.pl/ . W tym przypadku bowiem wszystkie te kryteria są spełnione.
Alana

Postprzez SZANTAL » 02 mar 2018, 12:34

Nieco kontrowersyjne podejście ale przyznam szczerze, że u mnie cały czas było parcie na oszczędzaniu na systemie informatycznym a mam sklep internetowy ;) i nie żałuję, bo są oprogramowania które bardzo dużo kosztują i są wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Albo inaczej - kosztują mało ale potrzebne są do płynnego funkcjonowania dodatkowe wtyczki które oczywiście są dodatkowo płatne. Dlatego z góry u mnie było uznane, że nie przepłacam i koniec. Wybrane zostało jedno z tańszych i jest okej, absolutnie nie narzekam, zwłaszcza że jest to jedno z bardziej popularnych i moim zdaniem nie bez powodu.
SZANTAL

Postprzez CzystyHa » 05 mar 2018, 09:53

rzeczywiście niezbyt popularne rozwiązanie hehe moim zdaniem nie często da się na takie tanie trafić żeby było równoczesnie dobre też. ale na pewno warto spróbować choć nie sądzę bym sam się odważył na takiej podstawowej wartości oszczędzać.
CzystyHa

Postprzez homeer » 06 mar 2018, 13:30

lepsze to niż oszczędzanie na towarze ;) SZANTAL, jakie jest to Twoje oprogramowanie? Kilka słów można prosić?
homeer

Postprzez SZANTAL » 07 mar 2018, 22:44

Jasne, nie ma sprawy. Korzystam z http://www.sellingo.pl i jak najbardziej polecam. Sprawdza się i dla początkującego, a takim byłem i w tym momencie kiedy mam już kilkanaście miesięcy prowadzenia działalności za sobą. Brak kosztów ukrytych, nie ma awarii, nie ma pozostawiania klienta samemu sobie. Kwota jest śmiesznie niska za takie usługi.
SZANTAL

Postprzez Jalka8 » 08 mar 2018, 14:05

widzę, że jest napisane, że korzystać można i za darmo. na jakiej zasadzie to działa?
Jalka8

Postprzez sombrero » 09 mar 2018, 08:46

Takiej że jedyne co Cie w korzystaniu ogranicza to transfer i pojemność - jeśli tego potrzebujesz mało bo mało osób póki co do Ciebie zagląda lub masz mało produktów to spokojnie możesz funkcjonować na nim przez dowolny czas na pełnej parze, bo nie ma tam ani czasowych ograniczeń ani w funkcjonalności. To działa już jak normalny sklep i jest świetnym rozwiązaniem dla sklepów które dopiero się pojawiają na rynku lub dla tych co chcą miec możliwość wypróbowania tego oprogramowania bez opłat.
sombrero

Postprzez nuti » 22 mar 2018, 13:44

Od siebie dodam jeszcze, że dobrym pomysłem jest inwestycja w oprogramowanie dla firm dzięki któremu możesz zarządzać każdym z obszarów firmy, tworzyć raporty i analizować je. Poza tym masz obieg dokumentu, więc wszystko pod kontrolą. To już kwestia tego, czego potrzebujesz oraz jaki masz na to budżet.
nuti

Postprzez T85 » 22 mar 2018, 17:42

Ja przykładowo zainwestowałem w oprogramowanie (RESET2) dzięki czemu koszta prowadzenia księgowości są niższe.
T85

Postprzez basiunia » 29 mar 2018, 11:18

Ja akurat myślę, że dużo błędów wynika z niewiedzy, na temat tego jak działa firma. Na szczęście jest dużo ciekawych stron (dla przykładu: https://mojanowoczesnafirma.pl/), oferująca pokaźny zastrzyk wiedzy.
basiunia

Postprzez elv » 29 mar 2018, 23:24

Sam spostrzegłem, że często ignorowanym punktem są możliwości korzystania z odnawialnych źródeł energii. Możliwe jest to ptzy wykorzystaniu takich urządzeń jak kolektory woltaiczne. To ich użytkowanie umożliwiło mi znaczne obniżenie rachunków za prąd.
elv

Postprzez Mimi9 » 04 kwi 2018, 08:18

Czasami żeby zaoszczędzić trzeba w pierwszej kolejności wydać, wydać czyli zainwestować pieniadze w oszczędności :) Na pewno sporo waszej firmie dadzą systemy klasy ERP, coś więcej o nich piszą na stronie https://nav24.pl/trendy-w-branzy-systemow-erp-na-2018/ Teraz już bardzo wiele firm małych, średnich i także tych większych korzysta z tego rodzaju udogodnień na co dzień.
Mimi9

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Błędy popełniane w biznesie