BIZNES FORUM - BIF24.PL - BIZNES I FIRMA

Pomysł na biznes. Szukam pomysłu na biznes. Błędy popełniane w biznesie. Rozmawiamy o biznesie przez 24/h. Dołącz do nas!

• Reklama
  • Sidebar 2

Co kupować przez internet?

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator: mkamil

Co kupować przez internet?

Postprzez 1alicja » 16 kwi 2010, 13:45

W sumie rzadko kupuje przez internet, ale ostatnio czasu mam mniej i mniej - zastanawiam się co można kupić przez internet bez ryzyka, żeby zaoszczędzić sobie biegania, szukania i targania
1alicja

Reklama

Re: Co kupować przez internet?

Postprzez milhels » 16 kwi 2010, 21:34

Ja jestem wielką zwolenniczką zakupów przez internet, nie trzeba wychodzić z domu, zakupy same do Ciebie dotrą :)
Jeśli chodzi o pytanie - Co można kupić przez internet bez ryzyka, to powiem tylko tyle wszystko. Tylko należy kupować z głową. Czyli u sprawdzonego sprzedawcy. Trzeba też sprawdzić czy to co sprzedający oferuje jest dokłądnie tym czego szukamy...
milhels

Postprzez Janek » 18 kwi 2010, 22:33

od kiedy mogę kupuję przez Internet, a internetowe konto bankowe to najlepszy wynalazek. Szybko tanio i bez problemu. Najczęściej kupuję sprzęt elektroniczny - allegro i sklepy rtv net.
Czasami są to ubrania ale tylko od zaufanych sprzedawców
Janek

Postprzez Inwestor » 23 kwi 2010, 22:24

na pewno mogę odradzić kupowanie perfumów przez Internet
Inwestor

Postprzez goust » 24 kwi 2010, 10:53

Czemu? Ja często kupuję. Oczywiście od godnego zaufania sprzedawcy, i perfumy są jak najbardziej w porządku.
Jeżeli chodzi o te które są sprzedawane kilkanaście razy tańsze niż w rzeczywistości to wiadomo, że raczej nic dobrego z tego nie będzie, że są to zwykłe podróbki. Niestety nigdy nie ma tak, że trafia się jakaś suuper okazja. Żeby mieć coś dobrego trzeba też zapłacić.
Ceny oryginalnych perfum na internecie nie są dużo niższe niż tych w sklepie. Ale zawsze to coś :)
goust

Postprzez dorota123 » 28 kwi 2010, 15:35

A ja mam w ramach oszczędzania tez kupuje pzez internet i faktycznie - kwestia poszukania, popytania i jak na razie wzystko jest OK Masrtwiłam się, że fajne ubrania po "przyjsciu" okażą się porażką, ale do tej pory nic takiego. Ostatnio nawet toner kupiłam w eatramentach i też fajnie. Tak czy owak jestem za - za wygodnie mi z tym :)
dorota123

Postprzez Bankier » 28 kwi 2010, 23:02

również kupuję ubrania...ważne jest znalezienie dobrego sklepu z towarem wysokiej jakości wtedy można już zacząć oszczędzać długofalowo:)
Bankier

Postprzez arika » 29 kwi 2010, 19:54

Ostatnio kupiłam sobie buty prawie sto złoty tańsze niż w sklepie.
Co ciekawe wybrałam odbiór osobisty i cena na metce, rzeczywiście była sto złotych droższa...
Swoją drogą ciekawe dlaczego sprzedając na internecie dają ceny tak dużo tańsze a w sklepie wciąż sprzedają tak drogo.
arika

Postprzez kamyk » 05 maja 2010, 19:01

Jestem zwolennikiem zakupów na allegro. W tym momencie mogę się spotkać z falą złych opinii o portalu - nie dziwi mnie to. Przez 7-letnie doświadczenie w transakcjach ani razu nie trafiłem na żadnego oszusta - podstawą jest czytanie opinii o sprzedającym - jeśli ma za dużo negatywów to czasem nie warto ryzykować i dopłacić parę złotych drożej za przedmiot ze sklepu bądź też od bardziej pewnego sprzedawcy.
Zadajesz pytanie co możesz kupować, a co chcesz kupować? co Cie interesuje? chcesz kupować dla własnej satysfakcji czy dla zarobku? sprecyzuj swoje wszystkie potrzeby, a z pewnością będziemy w stanie udzielić jeszcze więcej trafionych porad.
kamyk

Postprzez Radeon003 » 07 cze 2010, 21:51

Hym.. wszystko kupisz w sieci. Sam robię zakupy przez Internet. Fakt czasem się rozczaruję, ale rzadko. Jest taniej i szybciej. A towar nie różni się niczym od tego co jest w sklepie.
www.planetarnia.pl
Radeon003

Postprzez Szefunio » 08 cze 2010, 14:02

Jeżeli się myśli i potrafi analizować to w Sieci można kupować wszystko.
Fakt, że możemy trafić na oszustów nawet u firm które działają x-lat ale to samo się tyczy sklepów stacjonarnych.
Ja ostatnio kupiłem lodówkę ze sklepu internetowego przez Ceneo. Jestem bardzo zadowolony.
Szefunio

Postprzez Eryk » 01 paź 2010, 21:52

Ja kupuję książki i szkolenia, ale znam osoby, które kupują niemal wszystko( ubrania, laptopy, rolki, nawet rybki akwariowe)
Eryk

Postprzez markowe » 28 paź 2010, 16:13

Handel internetowy rośnie średnio o 17% rocznie jednak ciągle osiąga wartość stanowiącą około niecałe 3% handlu ogółem. A tyle się o tym mówi już teraz co dopiero gdy handel internetowy osiągnie 10 %
Mój blog w którym piszę od lat http://www.emesz.pl
markowe

Postprzez Kasalenna » 17 lis 2010, 18:14

nie wiem, czy można całkowicie wyeliminować ryzyko, zawsze jest możliwość oszustwa, niezgodności towaru z opisem czy zdjęciem... ja wolę zakupy real jednak
Kasalenna

Postprzez harry12 » 20 lis 2010, 00:35

Ryzyko zakupów przez internet zawsze pozostanie. Istnieja na rynku firmy o róznej nazwijmy to - uczciwosci. Statystycznie jedna firma dziennie upada z wszelakich powodów. Z drugiej strony nie ma co się dziwić, codziennie powstają nowe przedsięwzięcia i nierzadko tego samego dnia upadają. Wybierajc produkty które chcemy zakupić, dobrze jest sprawdzić jak długo dana firma działa na rynku, czy ma ustabilizowaną sytuację, jakie są opinie klientów itp.
Być może brzmi to banalnie ale wielokrotnie zdaża się że wysłane pieniądze za towar przepadają bezpowrotnie a firma tylko z nazwy wyglada na godną uwagi.
Zakupy w internecie są coraz popularniejsze więc jakość usług także powoli rośnie gdyż konkurencja stara się przedstwaić jak najkorzystniejszą ofertę dla klienta.
harry12

Następna strona

Powrót do Pogaduszki