BIZNES FORUM - BIF24.PL - BIZNES I FIRMA

Pomysł na biznes. Szukam pomysłu na biznes. Błędy popełniane w biznesie. Rozmawiamy o biznesie przez 24/h. Dołącz do nas!

• Reklama
  • Sidebar 2

• Reklama

Zarabianie na swoich pasjach?

Forum ogólne - poruszamy tematy związane ogólnie z biznesem.

Moderator: mkamil

Re: Zarabianie na swoich pasjach?

Postprzez stasiek » 04 sty 2013, 20:18

Niestety teraz takie czasy, że trzeba się przystosować do warunków otoczenia, a co za tym idzie nie zawsze idzei pracować w zawodzie.
stasiek

Postprzez Sampan » 18 sty 2013, 16:35

Inny przykład to nurkowanie.

Kupujesz sprzęt, a naukę nurkowania przeprowadzasz np. w basenie jakiejś szkoły sportowej. Potem można pomyśleć o organizacji kursów gdzieś za granicą, bo nad naszym Bałtykiem to raczej trudno o dobrą aurę nawet w lecie.
Sampan

Postprzez kutzzz » 28 lut 2013, 13:58

Połączenie idealne - pasja i pieniądze, ale z własnego doświadczenia wiem, że niekoniecznie musi się to zakończyć sukcesem. Czasem warto podejść do biznesu czysto profesjonalnie, na zimno, bo przecież pasja sugeruje podejście raczej gorące, emocjonalne. Dlatego warto wiedzieć, gdzie jest linia między jednym a drugim.
Do robienia interesów potrzebuję szybkiego internetu, dobrego laptopa biznesowego i smartfona.
kutzzz

Postprzez prymus8 » 05 mar 2013, 19:34

Czy ja wiem - to chyba zależy od pasji. Ja marzyłem o nagrywaniu płyt - nieważne, czy sam miałbym śpiewać, czy być menedżerem, czy kimkolwiek innym byle pracować w branży muzycznej, ale to jednak zbyt dużo. Szczególnie, jak na polskie realia, kiedy trzeba brać się za cokolwiek, żeby utrzymać rodzinę, a na szukanie pracy związanej z pasją nawet nie wystarcza czasu.
prymus8

Postprzez Mosby » 29 mar 2013, 23:55

Pasja a marzenia to dwie różnie rzeczy. Czasami osiągnięcie pewnego marzenia, ukazuje nam jego wady. Pasja to jest coś co moglibyśmy robić w nieskonczoność. Coś co nas nie nudzi. Coś co już osiągnęliśmy, byle by teraz przeistoczyć to w źródło finansów. To wszystko zależy teraz od nas samych. Czy jesteśmy materialistami i mamy gdzieś, tu za przeproszeniem, to czy podoba nam sie praca czy nie. Czy może nie jesteśmy materialistami i choćbyśmy mieli klepać biedę, i tak będziemy robić to co nas pasjonuje. Warto się nad tym zastanowić.
Mosby

Postprzez inicjator12 » 30 lip 2013, 23:24

Jeśli ktoś ma trochę pasji graficznej to na pewno ma okazję zarobić na http://cupsell.pl/strony/zarabiaj.html
inicjator12

Postprzez ola.nowik » 31 lip 2013, 10:31

Różne są pasje. Ja ostatnio zaczęłam zarabiać dzięki COmperia http://www.comperialead.pl/
ola.nowik

Postprzez stokrotka_polna » 02 sie 2013, 21:29

Jeśli z pasji uczynimy źródło zarobku to przyniesie nam to satysfakcję
Komfortowe ogrody zimowe - sprawdź!
stokrotka_polna

Postprzez danny0019 » 02 sie 2013, 22:57

uważam że na wszystkim idzie zarobić ;) liczy się dobry pomysł i zawziętość w tym co się robi. Oraz dobra reklama. Mogę też wam polecić firmę http://www.posit.pl/ która pomaga mi w pozycjonowaniu. ale także zajmuje się reklamą adwords w stałej i niskiej cenie ;) polecam.
danny0019

Postprzez forumowiczka » 10 wrz 2013, 13:43

Ja się osobiście przekonałam na sobie i na innych osobach z otoczenia, że to jest możliwe, tylko trzeba dokładnie określić, co chce się robić (a nie zawsze jest to proste...) i ustalić określony plan, jak chcemy do tego dojść.

Jeśli chodzi o kwestię przymusu, który rzekomo obrzydza nawet największą pasję... cóż, trudno mi w to uwierzyć. Lepiej wobec tego zajmować się czymś, czego i tak nie lubimy, a pasjom poświęcać się w wolnym czasie (które przecież nie jest znowu tak wiele...)?
forumowiczka

Postprzez powaznyobywatel » 11 wrz 2013, 08:03

zarabianie z pasją to zapewne marzenie każdego.. o wiele lepiej jest wstawać rano do pracy i robić to co się lubi i dawać 100% z siebie niż działać z przymusu. Pasja dodaje nam skrzydeł, dzięki niej zawsze można osiągnąć sukces.
powaznyobywatel

Postprzez Pomidon22 » 14 wrz 2013, 11:56

Ja pasjonuje się grafiką komputerową i wiem, że można zarabiać też w ten sposób na kilka sposobów. Myślałem, czy nie spróbować robić nadruk na koszulkach, lubię projektować wzory i grafiki tego typu. Tylko boję się trochę wydatków, chyba trzeba wziąć na to kredyt.
Pomidon22

Postprzez Perekon » 25 lut 2014, 13:04

Uważam, że jest to możliwe jak ma się umiejętności lub talent. Mój dobry kolega zarabia na fotografii. Wynajmuje studio fotograficzne w krakowie z dobrym wyposażeniem w lampy i modyfikatory światła. Robi tam sesje lub zdjęcia na zamówienie np. do dokumentów.
Perekon

Postprzez biznesmenka » 17 mar 2014, 19:47

Pomysł na pewno fajny :)
Wtedy praca jest nie tyle obowiązkiem, co przyjemnością.
Problem w tym, że z moich pasji nijak nie da się wycisnąć grosza. Lubię ćwiczyć na siłowni, czytać i grać w gierki militarne w stylu tej: http://dogry.pl/command-and-conquer-tiberium-alliances. Raczej nie widzę tu sposobu na zarobek ;)
biznesmenka

Postprzez AnnaWilusz » 26 mar 2014, 14:35

Moją pasją jest fotografia i zarabiam na tym. Średnio raz, dwa razy w miesiącu robię zdjęcia na ślubach oraz innych uroczystościach. A dodatkowo pracuję na cały etat, więc jestem zadowolona ze swoich zarobków.
AnnaWilusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mój Biznes