Sposoby oszczędzania w firmie - często lekceważone punktu

Jeśli masz problem z prowadzonym biznesmen - napisz, postaramy się pomóc.

Moderator:mkamil

rocker
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:15 maja 2018, 15:44

16 maja 2018, 15:20

Wg mnie, określenie "janusz biznesu" nie wzięło się znikąd, zwłaszcza jeśli spojrzeć na praktyki polskich przedsiębiorców. Prawda jest taka, że postęp i rynek są ze sobą nierozerwalnie związane, więc jest rzeczą naturalną, że przystosowanie się do nowych rozwiązań pochłania większe nakłady finansowe, bez względu na to, na jakim etapie rozwoju znajduje się dana firma. A dzisiaj każdy stara się szukać oszczędności, nawet tam, gdzie jest to niebezpieczne dla jakości prowadzenia przedsiębiorstwa i może wpływać na jego wiarygodność oraz zaufanie klientów. Coraz częściej oszczędza się na kwestiach informatycznych, księgowości, świadczeniach socjalnych dla pracowników, materiałach biurowych - a to bywa bardzo niebezpieczne, bo można się nawet narazić instytucjom państwowym, gdy pojawią się jakieś nieścisłości.
Krys89
Użytkownik
Posty:668
Rejestracja:02 lut 2016, 14:54

24 maja 2018, 13:37

Właściciele firm często szukają oszczędności nie w tym w czym powinni. Firmy często oszczędzają na pracownikach, a moim zdaniem nie powinni tego robić, bo to jak pracownicy pracują wpływa na jakość produktów, usług i zadowolenie klientów. To pracownicy tworzą firmę i powinno się o nich dbać, a nie zmniejszac zarobki i komfort pracy. Ja swego czasu tez tak robiłam, ale przestałam, gdy zorientowałam się, że nie jest to dobre rozwiązanie. Teraz stawiam szkolenia i programy, dzięki którym lepiej zarządzam firmom, projektami. O zarządzaniu możecie poczytać chociażby tu https://leadership-center.pl/2018/03/za ... i-program/
adrian84
Użytkownik
Posty:19
Rejestracja:30 maja 2018, 14:45

30 maja 2018, 15:10

Zgadzam sie odnośnie oszczędzania na pracowników. T jeden z często popełnianych błędach. Ludzie będą dążyć do sprawiedliwości i na wszlekie sposoby odbijac sobie zle traktowanie czy niską pensję. A doceniony pracownik potrafi się odwdzięczyć:)
mientka
Użytkownik
Posty:138
Rejestracja:30 mar 2018, 16:06

18 cze 2018, 15:40

A orientujecie się jakie ceny mają sprzedawcy energii Warszawa na przykład? bo w innych miastach w sumie tak samo, często zmiana dostawcy pozwala na spore oszczędności. Ja mogę z autopsji przejście do https://lumipge.pl/ polecić - u nas rachunki konkretnie poleciały w dół, aż żałuje że tak późno zmieniłam dostawcę
Awatar użytkownika
KonradOO
Posty:4
Rejestracja:23 lip 2018, 16:32

25 lip 2018, 14:45

A myśleliście kiedyś nad montażem systemu paneli fotowoltaicznych dla firmy? Moim zdaniem to świetny sposób na oszczędność nie tylko energii, ale także pieniędzy. Dużo informacji na ten temat znajdziecie na http://sunergo.pl/fotowoltaika-dla-firm/. Poza warto wziąć pod uwagę, że energię niewykorzystaną przez naszą firmę można odsprzedać, przez co możemy mieć dodatkowe źródło dochodów w naszej firmie :)
zamber
Użytkownik
Posty:444
Rejestracja:01 sie 2014, 10:10

08 wrz 2018, 22:07

Wszystko zależy w jakiej branży działasz - tak to wbrew pozorom ma naprawdę spore znaczenie. W budowlance rośnie zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi, ponieważ sa bardziej otwarci na młodych inwestorów, dość elastyczni, więc sprawiają mniej problemów niż banki, a ponadto pozwalają na łatwe pokrycie realizacji pierwszych etapów budowy. Tutaj prym wiedzie teraz Financial home.
abur
Użytkownik
Posty:570
Rejestracja:24 lis 2017, 14:18

03 sty 2019, 18:30

Zalecam pozbyć się starych urządzeń elektronicznych, które żrą prądu na potęgę! Moja firma w ten sposób zaoszczędziła bardzo dużo. Dzięki AGO RECYKLING http://elektrosmieci.warszawa.pl/ pozbyliśmy się tego kłopotu w mgnieniu oka, śmieci odebrali z umówionego miejsca w trybie natychmiastowym.
Awatar użytkownika
aborygen
Posty:3
Rejestracja:04 sty 2019, 17:52

05 sty 2019, 15:54

Wielkie dzięki za sprawdzone porady i informacje w tym zakresie. Z całą pewnością mi się przydadzą.
Awatar użytkownika
przedsiębiorca
Posty:1
Rejestracja:13 mar 2019, 08:33

13 mar 2019, 08:42

Zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami - najlepiej zaoszczędzić na innowacyjności. Mi osobiście bardzo pomógł system aps, dzięki któremu usprawniłem proces planowania produkcji i prognozowania. Dzięki niemu ograniczyłem liczbę popełnianych błędów, zwiększyłem efektywność produkcji i przyspieszyłem realizację zleceń. Polecam.
Vernon
Użytkownik
Posty:353
Rejestracja:01 sie 2014, 09:38

23 kwie 2019, 21:29

Lekceważone sa rachunki np za prąd. Dlatego my u nas zmieniliśmy dostawcę na pulsar energia. Co faktycznie juz przynosi oszczędności, więc w dłużej perspektywie to tym lepiej
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl