Jakie ogrodzenie do domu wybrać?

Pochwal się swoją ciekawostką, zabłyśnij w towarzystwie.

Moderator:mkamil

Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

19 lip 2018, 13:13

Wybór ogrodzenia powinien być uwarunkowany otoczeniem oraz projektem naszego domu. Fajnie gdyby płot idealnie pasował do stylu w jakim został wykonany dom. Niewątpliwie płot jest pierwszym zabezpieczeniem naszego domu, więc warto, aby w jak najlepszej mierze spełniał swoje zadanie. Skoro mowa o zabezpieczeniach, to warto rozważyć także inne ich rodzaje. Nie oszukujmy się, ale nawet najwyższy płot, czy najlepszej jakości drzwi antywłamaniowe, nie dadzą nam pewności, że nikt nie dostanie się do naszego domu. Dobry włamywacz jest w stanie obejść większość zabezpieczeń, dlatego moim zdaniem świetnym rozwiązaniem, aby uchronić nasz majątek, jest sejf jak np. ten dostępny na stronie https://www.saffort.pl/sejfy-scienne Sejf można bez problemu ukryć jak to często widzimy w filmach, za jednym z obrazów wiszących na ścianie, lub we wnęce szafy. Według mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto posiada w swoim domu wartościowe przedmioty.
Krys89
Użytkownik
Posty:668
Rejestracja:02 lut 2016, 14:54

24 lip 2018, 12:18

Moim zdaniem powinnaś dobrać ogrodzenie, które wyglądem odpowiada stylowi w jakim został wykończony dom oraz ogród. Jeżeli połączysz te dwa elementy, to jestem pewny, że uzyskasz pożądany przez ciebie efekt. Ja osobiście wybrałem płot betonowy, gdyż w pobliżu przebiegała droga dość mocno uczęszczana przez auta, co dość mocno ograniczyło moją prywatność. Jeżeli zdecydujesz się na tego typu ogrodzenie, to polecam ci zaopatrzyć się w wysokiej jakości łańcuchy diamentowe, jak np. https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzi ... iamentowe/
Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

26 lip 2018, 09:16

Według mnie do każdego stylu domu pasuje ogrodzenie drewniane. Masz tyle możliwości doboru kształtu i koloru, że bez problemu dopasujesz odpowiedni wzór do wystroju całego domu. Należy jednak pamiętać, że drewniany płot wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu na jego impregnację. Jeżeli zdecydujesz się na tego typu ogrodzenie, to polecam ci do jego zabezpieczenia farby - https://www.sadolin.pl/pl/produkt/sadol ... -superdeck dzięki którym w bardzo przyjemny, łatwy i szybki sposób zabezpieczysz ogrodzenie na długi czas. Stosując te farby, otrzymujesz długoletnią gwarancję ochrony i konserwacji drewnianych powierzchni.
nosleep
Użytkownik
Posty:148
Rejestracja:09 wrz 2017, 12:35

30 lip 2018, 10:41

Ja wybrałam ogrodzenie kute bo takie wygląda bardzo atrakcyjnie. Aby zabezpieczyć je przed korozją i zniszczeniem zdecydowałam się też na malowanie proszkowe przęseł. Firma http://www.mikomal.pl/malarnia_proszkowa oferuje dokładne malowanie elementów metalowych o różnych kształtach i wielkościach. Po malowaniu płot wygląda jeszcze bardziej elegancko.
komozal
Użytkownik
Posty:52
Rejestracja:03 mar 2017, 16:17

31 lip 2018, 22:12

Kiedyś na pewno kupię sobie metalowe, póki co zaimpregnowałam mój drewniany płotek impregnatem luxdecor garden. Jedna warstwa wystarczyła,żeby drewno bylo bardziej żywe i do tego bardzo przyjemnie sie malowało, bo ten impregnat jest tak jakby żelowy i nic nie kapało, nie lało się, więc przyjemność z malowania
Jadwisia
Użytkownik
Posty:45
Rejestracja:05 sie 2018, 12:08

05 sie 2018, 12:31

My z mężem wybraliśmy ogrodzenie łupane z firmy joniec .Bardzo ładna kolorystyka i ujęło nas podobieństwo do naturalnego piaskowca. A cen oczywiście bardziej przystępna. Ponadto przęsła ładnie się nam wkomponowały w to ogrodzenie,tak jak chcieliśmy. Ważnym aspektem jest jednak to ,jak mówił producent.Aby zaimpregnować ogrodzenie ,aby służyło na długie lata ,aby czynniki atmosferyczne go nie niszczyły.
Awatar użytkownika
wabank
Posty:4
Rejestracja:07 sie 2018, 21:53

07 sie 2018, 21:54

Myślę że najprostsza opcja to siatka powlekana i metalowe słupki
kubawo3
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:28 sie 2018, 10:15

28 sie 2018, 10:24

Zdecydowałem że panelowe ogrodzenie będzie najbardziej korzystne w moim przypadku, jednak nie jestem do końca przekonany co do koloru paneli. Bardzo mi się podobają szare panele ogrodzeniowe krakow.mati-met, jednak są jeszcze w kolorze zielonym i grafitowym. Czy Szare nie będą się brudzić za szybko?
pomysłowa
Użytkownik
Posty:421
Rejestracja:18 maja 2013, 22:34

03 wrz 2018, 08:17

Siatka i słupki? Może i najprostsza metoda, ale z pewnością nie najlepsza :) Kto chciałby dom z takim ogrodzeniem? Ani to wygląda, ani zabezpiecza.
Bella89
Użytkownik
Posty:125
Rejestracja:22 lut 2018, 09:27

18 wrz 2018, 20:01

U nas mój mąż zajmie się ogrodzeniem. Już niedługo będę zamawiać odpowiednie produkty do obróbki stali typu ściernice np. firmy martinno-abrasives.pl link. Trzeba jeszcze pomyśleć nad projektem. Chociaż ja osobiście mam już pewną wizje na nasze ogrodzenie.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl