Praca przy komputerze pomysłem na przyszłość?

Czy jest możliwy zarobek w Internecie? Czy warto zainteresować się tą formą zarobku? Wypowiedź się.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
ala133
Posty:2
Rejestracja:13 wrz 2012, 21:16

13 wrz 2012, 21:22

Sampan pisze:Póki freelancer młody to nie myśli o etacie, ale potem?
Firma opłaca składki emerytalne a młody człowiek pracując na umowę o dzieło zapomina odkładać na prywatną emeryturę no i potem ma duży problem.
A kto teraz dożyje merytury? Trzeba mysleć teraz żeby mieć na chleb, a nie o tym co będzie kiedyś, bo przeżyjemy dziś myślami o kiedyś i nic nigdy nie będziemy mieć. Ale to jest tylko moje zdanie
AnetaW
Użytkownik
Posty:58
Rejestracja:30 sie 2010, 19:25

05 wrz 2013, 12:36

Freelancerka może pomóc w zdobyciu doświadczenia i to nie tylko zawodowego, ale także w zarządzaniu własnym czasem. Człowiek, który nauczył się pracować, nie będąc "pilnowanym" będzie bardziej samodzielny pracując w grupie. Według mnie praca zdalna jest ok.
forumowiczka
Użytkownik
Posty:12
Rejestracja:10 wrz 2013, 13:15

10 wrz 2013, 13:53

Oczywiście, że jest to przyszłościowy pomysł, tylko należy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim należy się poświęcić konkretnej branży, która w jakimś stopniu jest nam bliska (handel, copywriting, tworzenie stron www, grafika komputerowa, prowadzenie bloga itd., itp.).

Poza tym warto realnie spojrzeć na kwestię przychodów. W przypadku freelancerów zatrudnienie jest rzeczywiście niepewne i może się okazać, że jednego miesiąca zarobimy dużo, a następnego nic...

Trzecia sprawa, na jaką bym zwróciła uwagę, to typ osobowości. Czy potrafisz się zdyscyplinować, pracując w domu? Poświęcić czas na pracę bez rozpraszania się? Jeśli tak, to OK. Jeżeli masz wątpliwości, przemyśl to. Praca przed komputerem nie przyniesie oczekiwanych korzyści, jeśli jest się mało systematycznym.

I ostatnia sprawa, chociaż jedna z najważniejszych - działalność gospodarcza. Myślę, że decydując się na taką formę zatrudnienia, warto się zarejestrować i rozliczać z otrzymanych zarobków. Rozwiązuje to problem emerytury, chociaż na pewno zmniejszy nasz dochód o podatki i składki...
Perekon
Użytkownik
Posty:68
Rejestracja:15 sty 2014, 11:12

04 mar 2014, 11:49

Myślę, że taka praca jest dobrym sposobem na dorobienie sobie. Opłaca się teraz re-sprzedaż na allegro np. ubrań. Pomocne są w tym statystyki allegro. Popularne jest też zarabianie w marketingu internetowym, czy na programach partnerskich.
demol
Użytkownik
Posty:212
Rejestracja:28 sie 2013, 13:02

17 lip 2014, 14:27

Widać sami znawcy pracy na komputerze w przyszłości. Na stacjonarnym pracujecie, czy lapku. Co sadzicie o takim pcg 71811m do pracy i nauki. Sony vaio to dobra firma?
Tommy12
Użytkownik
Posty:550
Rejestracja:20 wrz 2014, 19:38

28 kwie 2015, 20:27

Dużo osób zarabia w taki sposób dziś i to całkowicie normalne. Wiele branż już dawno temu przeniosło się do internetu i bardzo dobrze sobie radzi. Szczególnie w reklamie i promocji to widać. Nawet popularne stały się szkolenia dla copywriterów, których potrzeba w branży. Mówię o szkoleniu firmy http://premium-consulting.pl/szkolenie-copywriting spotkałeś się już z takimi ogłoszeniami?
macki
Użytkownik
Posty:85
Rejestracja:15 paź 2014, 11:18

29 kwie 2015, 18:23

To raczej pewne, że w przyszłości informatyzacja pójdzie jeszcze dalej i większość rzeczy będzie można wykonywać zdalnie, po prostu klikając odpowiednie komendy. Trzeba jednak pamiętać o zagrożeniach, jakie niesie ta praca. Jeśli będziemy pracować z domu, to nasze relacje z ludźmi jeszcze bardziej się ogranicza, a to może wpłynąć na nasze zdrowie psychiczne. Sam od kilku lat pracuję z domu i niestety, ale odczuwam izolację. Nawet byłem kilkukrotnie na spotkaniu z panią psycholog, z tego środka w Warszawie: http://psychoterapia-kielczyk.pl/ i wychodzi na to, że potrzebuję dłuższej terapii.
Olka
Użytkownik
Posty:184
Rejestracja:20 maja 2014, 09:42

22 maja 2015, 20:31

W sieci dzisiaj miliony osób pracują, więc to dobry pomysł
Awatar użytkownika
Mariuz
Posty:4
Rejestracja:19 kwie 2018, 07:49

19 kwie 2018, 07:53

Moim zdaniem praca przy komputerze tylko do pewnego momentu. Osoby starsze nie powinny zasiadywać się przed komputerem.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl