Księgowość - czy ktoś ogarnia ją sam?

Raje podatkowe, kreatywna księgowość, najlepsze praktyki doradców podatkowych.

Moderator:mkamil

Jalka8
Użytkownik
Posty:56
Rejestracja:30 cze 2016, 16:14

03 lip 2017, 23:53

A koszty takiej usługi/programu są rzędu setek złotych czy jest to opłata niższa abonamentowa, czy na jakiej zasadzie?
SZANTAL
Użytkownik
Posty:84
Rejestracja:23 lut 2016, 08:49

04 lip 2017, 13:53

Tu jeden z najlepszych dostepnych na rynku i cennik przy okazji https://www.bizin.pl/Cennik I jak dla mnie możliwość wypróbowania za darmo i ewentualnie później mozna "wskoczyć" na wyższy abonament z dodatkowymi opcjami wygrywa z konkurencją bezsprzecznie.
natalia7
Użytkownik
Posty:362
Rejestracja:07 mar 2017, 16:27

27 paź 2017, 07:54

Ja bym raczej nie robiła tego na własną rękę. Istnieje za duże ryzyko błędów i za dużo może nas to kosztować. Dlatego lepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Mogę Ci polecić biuro rachunkowe http://podatki-saldo.pl/. Myślę, że będziesz zadowolony z ich usług.
lechh851
Użytkownik
Posty:97
Rejestracja:14 lis 2016, 12:48

30 paź 2017, 09:02

Jak najbardziej można samodzielnie prowadzić księgowość firmy, choć nie każdej, raczej takiej mniejszej. Księgowość online będzie chyba najbardziej odpowiednia - jest łatwiejsza, a koszty niższe, niż tradycyjnej. Tu https://wfirma.pl można prowadzić księgowość online, kosztuje to niewiele, a w dodatku dostaje się dostęp do narzędzi do fakturowania, zarządzania magazynem, czy kadrami, także warto.
Awatar użytkownika
savve
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:27 paź 2017, 13:41
Lokalizacja:Łódź

30 paź 2017, 11:37

Niektóre rzeczy na pewno można, a nawet powinno się prowadzić samodzielnie, bo szybko można je opanować bez wcześniejszej styczności z zagadnieniem księgowym. Mówię tu o operacjach księgowych, wypełnianiu podstawowych dokumentów i PIT-ów. Ale księgowość to złożone działania, które nie składają się tylko z prostych rzeczy. Nie bez powodu mało jest specjalistów z tego zakresu, bo trzeba naprawdę dużo wiedzieć i rozumieć, żeby wszystko dobrze wypełniać. A co zrobić, jak dochodzą coraz to nowsze obowiązki i trzeba rozdzielać uwagę między różne sprawy? A w księgowości nie można poświęcać czemuś tylko połowy uwagi, bo nieszczęście gotowe! A bardzo trudno odkręca się wszelkie błędy popełnione w finansowych informacjach firmy. Ja odradzam i zawsze będę odradzał samodzielną księgowość, tylko od razu szukał biura rachunkowego, ewentualnie pracownika do księgowości.
paluch
Użytkownik
Posty:31
Rejestracja:29 sie 2017, 10:37

30 paź 2017, 15:53

Ja nie. Kiedyś, na początku próbowałem, ale zacząłem gubić się w papierkach. Zestresowało mnie to, że przez moje głupie błędy mogę mieć problemy. Wtedy zdecydowałem się na pomoc i obsługę biura rachunkowego, z którego do dziś korzystam.
Awatar użytkownika
rua
Posty:4
Rejestracja:02 lis 2017, 18:13

02 lis 2017, 18:18

ja w mojej firmie radzę sobie sam z księgowością, ale jest to malutki bar, tak więc nie jest trudno
Awatar użytkownika
Karmelz
Posty:4
Rejestracja:03 lis 2017, 08:23

03 lis 2017, 08:26

Nie, ja nie mam czasu by zajmować się tym sam i wszystko zlecam księgowej. Tak jest zdecydowanie lepiej.
Awatar użytkownika
ruman
Posty:4
Rejestracja:06 lis 2017, 16:21

06 lis 2017, 16:27

ja ogarniam sam, nie jest to łatwe i zajmuje mi to dość sporo czasu, ale lubię to robić
Natczkk
Użytkownik
Posty:200
Rejestracja:14 cze 2017, 13:43

10 lis 2017, 18:10

Są specjalne programy, które ułatwiają samodzielne prowadzenie księgowości online. Zobaczcie sobie chociażby tutaj - https://wfirma.pl/ . Całą księgowość można prowadzić online, wystawiać FV oraz nawet wysyłać do US jednolity plik kontrolny w formie elektronicznej, a od 2018 już każdy będzie musiał tak to robic.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl