Jak reklamować siłownię?

Pozwól aby inni Cię zauważyli. Dział poświęcony marketingowi i reklamie

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
olepola
Posty:3
Rejestracja:12 kwie 2015, 22:22

12 kwie 2015, 22:39

Dużą robotę w przypadku siłowni robi wystrój wnętrza. Wiem, wiem - najważniejszy jest sprzęt ale wydaje mi się że to jak wygląda siłownia też ma duże znaczenie. Weź za przykład tą siłownie i zrozumiesz co mam na myśli: http://alltimefitness.pl/galeria/

Oczywiście z reklamy zewnętrznej to jakieś ulotki, plakaty, banery reklamowe obowiązkowo. Bez tego ani rusz. A w internecie koniecznie strona internetowa i facebook bo siłownią są zainteresowani przede wszystkim ludzie młodzi.

Obrazek
knotm
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:16 kwie 2015, 12:45

08 maja 2015, 14:03

Ja bym zainwestowała w ulotki reklamowe zrobiąne przez dobrą http://www.drukarnia-tom.pl/ ;)
AdamK
Użytkownik
Posty:12
Rejestracja:10 maja 2015, 19:39
Lokalizacja:Radwanice

10 maja 2015, 21:38

Do szerszego grona dociera się poprzez stronę internetową. Nie musi być piękna (choć to nie zaszkodzi), ważne by była wypozycjonowana. I już.:)
biznesmenka
Użytkownik
Posty:255
Rejestracja:13 lut 2013, 09:19

14 lut 2016, 14:38

Na pewno trzeba zainwestować w gadżety reklamowe. Wybór jest teraz spory, więc na pewno coś się znajdzie.
Mogą to być drobiazgi z logo siłowni - np. frotki na nadgarstek albo bidony.
Dla stałych klientów można pomyśleć o czymś nieco droższym. Na fajny pendrive z nadrukiem taki jak tu: http://www.polastudio.pl/oferta/gadzety ... i-usb.html chętnych na pewno nie zabraknie.
To drobiazgi, ale właśnie one utrwalają wizerunek firmy w oczach klientów.
Awatar użytkownika
neogroup
Posty:1
Rejestracja:14 lut 2016, 17:40

14 lut 2016, 17:48

widzę, że temat już archelogia...
ale pewnie od tego czasu klienci zostali zdobyci, teraz możesz ich dopieszczać
mieliśmy okazję robić gadżety reklamowe dla klubów fitness i siłowni.
Oczywiście są produkty które cieszą się zawsze dużym powodzeniem.
Torby sportowe, worki na buty, ręczniki, bidony, opaski na rękę.
zareklamuję naszą ofertę - gadżety sportowe

Obrazek
errato
Użytkownik
Posty:485
Rejestracja:13 gru 2015, 18:43

15 lut 2016, 09:55

Ulotki, jakieś promocje itd to chyba najlepsze sposoby na reklamowanie siłowni.
Później to już idzie pocztą pantoflową. Możesz też rozdawać takie reklamowe kubku z nadrukiem, jak te: http://www.topcan.com.pl/fotokubki/ na przykład przy wykupieniu karnetu na cały miesiąc.
Bo w sumie ważne jest to, żeby przyciągać nowych klientów, ale też zatrzymać tych, którzy już do nas przyszli.
Awatar użytkownika
k24
Posty:4
Rejestracja:20 lut 2016, 22:19
Lokalizacja:Łask

20 lut 2016, 22:42

Temat dość stary ale tyczy się wszystkich lokalnych działań i nie tylko komercyjnych. Po pierwsze to internet. Zajmij się stworzeniem oficjalnego profilu na Facebooku - możesz także inne profile społecznościowe. Następnie publikuj regularnie - raz bądź dwa razy dziennie zdjęcia z Twojej siłowni, sklepu itd. Nie zapomnij wrzucać zdjęć zadowolonych klientów o ile się zgodzą. Mogą być także filmiki czyli od razu masz profil na YouTube. Na Facebooku będziesz mógł informować wszystkich o swoich nowościach. Następnie zaproś wszystkich Twoich znajomych do polubienia tego fanpage. Zapewne Twoi znajomi są z Twojej okolicy i z chęcią to zrobią. Być może są to Twoi potencjalni klienci albo ich znajomi...

Możesz także zrobić swoją stronę www, na której będziesz zamieszczał podstawowe informacje o firmie i siłowni jak adres, godziny otwarcia, zdjęcia, ofertę itd. Swój fanpage na fb i stronę możesz wykorzystać do publikowania informacji na temat sposobu treningów i innych ciekawostek sportowych.

Co z tego jeśli będziesz miał promocję w swojej siłowni jeśli nikt się o tym nie dowie...

Ulotki ulotkami i plakaty zawsze możesz rozwiesić ale to kosztuje a strona na FB jest darmowa. Plakaty rozwiesisz na słupach ogłoszeniowych ale po jakimś czasie zginą Ulotki możesz przekazać swoim znajomym aby porozdawali swoim ale wiedz, że większość wyląduje w koszu.

Dużą robotę robią filmy nagrywane z danego wydarzenia sportowego - treningu, wspólnej sesji zajęciowej. Możesz co jakiś czas zaprosić trenera, który przeprowadzi trening. Lub poszukać sponsora wśród producentów odżywek itp. Być może oni będą chcieli się reklamować w Twojej siłowni.
Regionalny serwis informacyjny Kolumna24.pl
Wiadomości z Łodzi, Łasku i okolic...
macki
Użytkownik
Posty:85
Rejestracja:15 paź 2014, 11:18

01 mar 2016, 07:45

A jakbyście zainwestowali w gadżety reklamowe? Na przykład za wykupienie karnetu do siłowni klient mógłby dostać w prezencie koszulkę albo jakiś inny gadżet? Myślę,ze wiele osob zdecydowałoby się na coś takiego bo ludzie lubią prezenty.

Gadzęty takie nie są drogie jeśli zamawiasz je hurtowo. Na przykład zerknij sobie do tej hurtowni odzieży reklamowej:
http://www.openwear.pl/ - znajduje się tam sporo ciuszków w bardzo dobre cenie, o wiele niższej niż normalnie. Możesz się zorientować czy coś Ci tam odpowiada.
Krys89
Użytkownik
Posty:668
Rejestracja:02 lut 2016, 14:54

04 mar 2016, 08:24

Muszę przyznać że gadżety reklamowe to bardzo dobry pomysł .Może to skłonić klientów do częstych odwiedzić i głoszenia o Tobie dobrej opinii. Warto też pomyśleć o jakiejś agencji marketingowej która będzie nas wspierać i prowadzić. Wiem że dobrą opinią cieszy się obecnie http://www.directchannel.pl/oferta/ Na prawdę warto do nich zajrzeć i bliżej przyjrzeć się ich ofercie.
Awatar użytkownika
Hamster
Posty:4
Rejestracja:21 mar 2016, 10:39
Lokalizacja:Łódź

21 mar 2016, 10:45

A ja ostatnio postanowiłem zmienić identyfikację wizualną. Poprzednia była moją amatorską pracą graficzną, a nie da się ukryć, że tworzenie logo nie jest takie łatwe jak się na pozór wydaje. Teraz strona firmowa wygląda znacznie bardziej profesjonalnie.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl