Kampania reklamowa - zlecić czy samodzielnie?

Pozwól aby inni Cię zauważyli. Dział poświęcony marketingowi i reklamie

Moderator:mkamil

biznesja
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:29 mar 2018, 22:26

03 cze 2018, 21:15

Pytanie jest banalne. Znasz się na tym? Jak długo chcesz czekać na efekty i czy liczysz się z tym, że Twoje działania mogą przynieść całe NIC? :D Najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnych firm takich jak aplanmedia.pl . Pomogą dobrać Ci kampanie z uwzględnieniem grupy docelowej. Ja współpracuje z nimi już długie lata i będę polecać ich każdemu. Wspaniali ludzie, nie naciągają, mówią jak jest, co do poniesionego wkładu to w moim przypadku, teraz to już czysty zysk, nie wiem czy mogę mówić o słupkach sprzedaży... może lepiej nie, ale jest naprawdę świetnie :)
denis12
Użytkownik
Posty:23
Rejestracja:11 cze 2018, 19:46

11 cze 2018, 20:20

to chyba zeleży na jaką skalę chcesz sie reklamować, Wiadomo mały sklep nie będzie potrzebował reklamy w autobusach itd ale warto zrobić jakąś fajną akcję na otwarcie:)
Awatar użytkownika
sound2
Posty:3
Rejestracja:28 wrz 2017, 22:18
Lokalizacja:Poznań

22 cze 2018, 17:30

Też jestem za tym, żeby działania reklamowe powierzać specom od tych działań. Bawiłam się na początku swojej działalności w wysyłanie maili do moich klientów, w formie newslettera. Wysyłałam to oczywiście pojedynczo do każdego :D Tak, skończyłam bardzo szybko, bo myślałam, że oszaleję :D
Potem się okazało, że w taki sposób to ja baz nie powiększę, będą wiedzieć ci, co o mnie już wiedzieli. No czyli klapa. Popytałam wśród znajomych i zaczęłam współpracować w kwestiach mailingu z firmą https://schober.pl/ . Jakby mi ktoś 500kg z ramion zdjął :)
Mieli bazy, wiedzieli jak redagować maile, wśród jakich grup docelowych powinnam szukać nowych klientów. Sama bym nigdy tego nie osiągnęła, a dla nich była to pestka.
Trusting
Użytkownik
Posty:33
Rejestracja:02 mar 2018, 23:54

20 lip 2018, 19:47

Jestem zdania, ze pomimo najsilniejszych staran - nie wszystko jestesmy w stanie ogarnac samodzielnie. Jestesmy tylko ludzmi, a jak team marketingowy tworzy kilka osob to lepiej zlecac czesc prac na zewnatrz zwyczajnie dla wlasciwego efektu. Nie wyobrazam sobie np. szukac hostess, pozniej użerac sie z umowami i martwic czy na pewno przyjda. Agencja Korona hostessy ogarnia mi dziewczyny na targi i imorezy lokalne a ostatnio nawet team do rozkladania podestow... Wszystko robia kompleksowo, terminowo i sa bardzo elastyczni
Awatar użytkownika
rosiczka
Posty:4
Rejestracja:19 lip 2018, 18:54

20 lip 2018, 21:42

Jeżeli masz smykałkę do tych spraw lub czujesz się w nich mocny, myślę, że warto spróbować samemu. Gorzej, jeżeli Twoje pytanie zostało podyktowane tylko chęcią zaoszczędzenia. Wtedy lepiej zleć to komuś odpowiedniemu ;)
Natczkk
Użytkownik
Posty:200
Rejestracja:14 cze 2017, 13:43

25 lip 2018, 16:51

Wiele działań można wykonywać samodzielnie. W przypadku sklepów online dobrą formą reklamy są kampanie produktowe. Tutaj http://adwordsgroup.pl/kampania-produktowa/ sobie na ten temat poczytajcie. Aktualnie reklamy w google określane są jako najskuteczniejsze.
Megan1985Megan
Użytkownik
Posty:32
Rejestracja:03 sty 2019, 10:29

22 lut 2019, 09:45

Moim zdaniem zlecić bo samodzielnie to raczej nie zyskamy wiele. Ja na początku swojej działalności podjęłam współpracę z agencją reklamową Leon Studio z Konina, która zajmuję sie szeroko pojętym drukiem elementów reklamowych oraz projektowaniem stron internetowych. Na tej współpracy wyszłam jak najbardziej korzystnie.
Awatar użytkownika
Rozmak
Posty:4
Rejestracja:31 mar 2019, 14:10

31 mar 2019, 14:38

Zdecydowanie zlecić! tacy ludzie znają się na rzeczy, a sami niewiele zdziałamy.
Rudzik
Użytkownik
Posty:23
Rejestracja:02 sie 2019, 16:01

02 sie 2019, 19:22

Zdecydowanie zlecić, jeśli samemu nie ma się pojęcia. Firmy, które się tym zajmują mają specjalistów, znają się na rzeczy i ich kampania będzie znacznie bardziej efektywna. Oczywiście jeśli wybierzesz rzetelną firmę, która ma duże doświadczenie w branży i ma udokumentowane sukcesy :)
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl