Co oprócz pozycjonowania?

Dział poświęcony e-reklamie

Moderator:mkamil

Krys89
Użytkownik
Posty:668
Rejestracja:02 lut 2016, 14:54

13 kwie 2016, 09:13

No tak ale jak zareklamować się w terenie ? Wiem że od paru lat u mnie na dzielnicy w Gdańsku organizowany jest festyn rodzinny. No to sobie pomyślałem że dobrym sposobem na reklamę będzie postawienie tam swój balony pneumatyczne Co sądzicie o takiej formie działania ? Nie wychodzi to drogo a może przynieść na prawdę bardzo dobre efekty :)
Awatar użytkownika
PaulinaW
Użytkownik
Posty:84
Rejestracja:14 mar 2014, 14:08

22 kwie 2016, 15:31

Myślę, że dobrym dopełnieniem pozycjonowania jest marketing szeptany. To tak zwany buzz marketing, który stanowi formę promocji nastawioną na zwrócenie uwagi konsumentów przez wywołanie szumu wokół danego produktu, usługi czy danej marki/firmy. Marketing szeptany charakteryzuje się dużą wiarygodnością, ponieważ my sami wierzymy w komunikaty przekazywane przez innych konsumentów. Teraz firm oferujących tego typu usługi jest sporo, przykładem jest m.in. Agencja Interaktywna Ideo Sp. z o.o., tutaj znajdziesz więcej szczegółów - http://www.ideo.pl/emarketing/marketing-szeptany/.
rennie
Użytkownik
Posty:428
Rejestracja:31 maja 2014, 14:34

12 maja 2016, 13:22

Jestem tego samego zdania. Czytałam ostatnio artykuł poświęcony marketingowi szeptanemu w polityce na stronie silesiasmile.pl i zdziwiłam się, jak wielkie to przynosi korzyści. Dzisiaj korzystają z niego nie tylko przedsiębiorcy, ale i partie polityczne. Oczywiście nie zawsze wykorzystując je w etyczny sposób. Jednakże prawdą jest, że dla osób prowadzących firmy marketing szeptany jest świetną metodą na promocję w sieci. Warto więc znaleźć firmę, która się tym zajmuje. Chociażby Bizzit, którego prezes wypowiadał się w omawianym tekście.
sombrero
Użytkownik
Posty:91
Rejestracja:10 lip 2015, 08:33

13 maja 2016, 12:06

zdecydowanie portale społecznościowe ale niestety nie mam najlepszego zdania o dzisiejszych osobach korzytsających z takiej komunikacji. a poza tym nie do końca niesłusznie, bo jak próbowałem na dwa różne rodzaje trafić do odbiorcy to okazało sie, że wpisy zwykłe miały małe zasięgi, ale jak już siadłem w grafido i zrobiłem kilka obrazków za free w fazie beta, to okazało się że właśnie zasięgi rosną i to po kilka tysięcy. Od tamtej pory wykupiłem abonament i za dyszkę potrafię dwoma banerami po kilka tysięcy zasięgu łapac na dzień.
gonsior
Użytkownik
Posty:87
Rejestracja:18 maja 2016, 16:12

03 lip 2016, 17:45

Zależy do jakiej grupy odbiorców chcesz trafić. Pomocne będą media społecznościowe ;)
kempes
Użytkownik
Posty:40
Rejestracja:13 cze 2015, 12:00

21 lip 2016, 21:50

Media społecznościowe jak najbardziej, o ile prowadzi ją specjalista. Możesz się do mnie zgłosić bo zajmuję się tym.

Co do innych metod to bardzo skuteczne jest adwords zbliżone do pozycjonowania bo chodzi o miejsca w wyszukiwarce. Tylko efekt jest szybki, i płacisz google. Chodź warto zlecić również to zadanie specjalistycznej firmie, która taką kampanie dobrze dostosuje do klienteli
Awatar użytkownika
Kuma37
Posty:4
Rejestracja:28 paź 2016, 09:50

30 paź 2016, 08:47

Myślę że oprócz pozycjonowania, powinno się jeszcze promować przez adwords lub social media. Można też spróbować promowania na różnych portalach ogłoszeniowych np. w postaci baneru.
Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

07 lis 2016, 11:04

Oprócz pozycjonowania polecam reklamy Google, ale nie tylko Adwords, ale także np. Shopping Ads, w które możecie inwestować jeśli macie plik produktowy. Google cały czas wprowadza zmiany i np. w maju na rynku amerykańskim prowadził reklamy Google Shopping Ads do zakładki Grafika na urządzeniach mobilnych. Możecie poczytać o tym tutaj http://feedink.com/pl/shopping-ads-laun ... es-search/ . Myślę, że niedługo zostanie to wprowadzone również w Polsce o ile już nie jest wprowadzone.
Awatar użytkownika
Mika123
Posty:4
Rejestracja:07 lis 2016, 15:47

09 lis 2016, 18:07

Oprócz pozycjonowania polecam jeszcze Adwords czy Facebook Ads. To pierwsze jest skuteczniejsze, w szczególności kampanie z listą produktów.
benek51
Użytkownik
Posty:247
Rejestracja:11 maja 2016, 12:52

16 lis 2016, 20:32

Jeśli już wspominacie o social mediach, to jakie kanały społecznościowe wykorzystuje Wasza firma? Czy profile prowadzicie sami, czy zlecacie to jakieś agencji PR-owej bądź kreatywnej? Pytam, bo chcielibyśmy założyć Twittera dla firmy i mamy kilka wątpliwości chociażby dotyczących hashtagów. Z tego artykułu: http://publicrelations.pl/optymalna-lic ... ial-media/ wynika, że powinno się ich w jednym wpisie używać nie więcej niż dwóch. Co uważacie?
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl