Konkursy jako reklama?

Dział poświęcony e-reklamie

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
wakan
Użytkownik
Posty:41
Rejestracja:18 lis 2010, 15:30

19 sty 2011, 22:09

Konkurs byłby dobrą formą reklamy gdyby nie panująca na świecie nieuczciwość na każdym kroku...
Awatar użytkownika
mary25
Posty:2
Rejestracja:16 mar 2011, 14:49

16 mar 2011, 15:53

Konkursy są świetną formą rewklamy i to zarowno dla danej strony jak i sponsora nagród. Jeśli jeszcze organizowane sa cyklicznie to można liczyć na dużą liczbę użytkoników naszego serwisu. Dla sponsorów/reklamodawcó też jest to dużo bardziej atrakcyjna forma reklamy niż tradycyjny display.
Awatar użytkownika
wakan
Użytkownik
Posty:41
Rejestracja:18 lis 2010, 15:30

23 mar 2011, 22:36

Ale i tak wygrywa ktos podstawiony, a to osłabia zaufanie.
bossross
Użytkownik
Posty:16
Rejestracja:09 mar 2011, 14:17

05 kwie 2011, 12:53

Niekoniecznie, są ludzie co oszukują, ale są też tacy co sobie przeliczą i są skłonni wydac na nagrodę, kiedy moga z tego czerpać o wiele większą korzyść. Według mnie takie konkursy to abrdzo dobry pomysł. Wielu ludzi, mimo że zakłada, iz konkurs może być ustawiony, lubi zaryzykowac, gdy koszt udziału w konkursie jest znikomy, a Ty i tak możesz osiągnąć swoje generując ruch i zainteresowanie.
Jak dla mnie gra warta świeczki i bardzo dobry pomysł.
bear007
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:16 sie 2011, 18:18

16 sie 2011, 18:24

Ja nie wierzę w te konkursy na Facebooku w których są takie kosztowne nagrody. Tych firm na to nie stać! Ale moja agencja marketingowa Websoul zajmująca się marketingiem społecznościowym pokazała mi przykład funpage gdzie sprzedawczyni daje non-stop jako nagrody kolczyki ręcznie robione. I rzezywiście one docierają do ludzi z tego co pisza w komentarzach.

Takze ja jestem jak najbardziej za. Poza tym juz teraz nawet bez konkursu Facebook daje stronie tyle odwiedzających co Google i ci z Facebooku spędzają 2 raz wiecej czasu na mojej stronie niż z Google.
mkrawczykowski
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:19 paź 2011, 13:51

07 lis 2011, 22:27

Widziałem ciekawą akcję z tymi kolczykami (lub z innymi, nie pamiętam) właśnie na FB. Wzięcie udziału w konkursie polegało na kliknięciu linka czy czegośtam na profilu sklepu, co powodowało pojawienie się na tablicy uczestnika informacji, że bierze udział ww konkursie i że może wygrać kolczyki. I jak działało? Wśród moich koleżanek kilka z nich brało udział - akcja, sądząc po ilości 'Like it!' na profilu firmy dawała im coraz więcej fanów i pewnie klientów też.

Nawet, jeśli kilka osób co jakiś czas coś wygrało, to i tak nie jest to aż taki koszt, żeby się nim przejmować.

Można? Można. :)

Aha, już wiem, to jest Fabryka Kolczyka:
https://www.facebook.com/fabrykakolczyka

na chwilę obecną ponad 135 "lajków".
Mam prośbę do internautów - wypełnijcie, proszę, taką krótką ankietę:
http://emarketing.krawczykowski.net.pl/ankieta/

Dla szukających pomysłu na biznes:
http://pomysl-na-biznes.krawczykowski.net.pl/
wojtek923
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:05 paź 2011, 17:39

20 lis 2011, 15:02

przy takich kolczykach czy innych niedrogich produktach FB to aż stworzone narzędzie do reklamowania się za pomocą konkursów. Małe koszty takiego konkursu, ale doskonała reklama.
Oleeek31
Użytkownik
Posty:19
Rejestracja:12 lis 2011, 18:24

06 gru 2011, 22:31

I to jest najlepszy przykład na to, że wcale nie musi wygrywać osoba podstawiona. Ludzie chętnie uczestniczą w konkursach. Poza tym to buduje przywiązanie i sympatię.
karski
Użytkownik
Posty:96
Rejestracja:20 gru 2011, 23:47

09 lut 2012, 12:32

Jest to dobra inicjatywa, lecz najpierw trzeba jakoś ludzi poinformować o tym konkursie...
_____________________
księgarnia internetowa
Awatar użytkownika
Sampan
Użytkownik
Posty:62
Rejestracja:21 lut 2012, 15:22

21 lut 2012, 15:30

Konkurs - pytanie jedna nagroda a spora czy mnóstwo o mniejszej wartości.

No ja bym zawsze wybierał to drugie, ale też jest ryzyko, że ludzie będą odwiedzać strony tylko dla nagród (0 nagród=zero wejść). Poza tym co to musiałyby być za nagrody? Bilety do kina, kolacja itd odpada bo to można kupić na serwisach zakupów grupowych za grosze.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl