Innowacje we własnym biznesie

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

Grzegorzz
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:27 gru 2011, 15:40
Lokalizacja:Katowice

10 mar 2012, 17:46

Krótko i konkretnie;) Fajnie by było, gdyby polskie firmy wyznawały podobną filozofię. Właśnie, jak myślicie, czy takie innowacje, o których rozmawiamy są teraz postrzegane przez przedsiębiorstwa jako szansa rozwoju i rozwijania konkurencyjności czy może bardziej jako "zło (nie)konieczne"?
Awatar użytkownika
Sampan
Użytkownik
Posty:62
Rejestracja:21 lut 2012, 15:22

23 mar 2012, 16:10

Póki co chmura ogranicza się raczej do składowania/przechowywania danych, a nie korzystania z aplikacji w chmurze.
Tylko o czym my w ogóle mówimy, skoro w firmach nie instaluje się nawet programów antywirusowych a co dopiero tak zaawansowane technologie jak przetwarzanie cloud.
Grzegorzz
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:27 gru 2011, 15:40
Lokalizacja:Katowice

25 mar 2012, 12:49

Więc może właśnie dlatego trzeba o tym mówić? Myślę, że brak wykorzystania takich rozwiązań wynika tylko i wyłącznie z braku świadomości, więc jestem zwolennikiem organizowania szkoleń z tego zakresu. Szkoda, że spora część konferencji na temat cloudu narazie jest kierowana do specjalistów IT, a nie do przedsiębiorców, którzy z podstawową wiedzą informatyczną stoją różnie. To, co piszesz jest prawdą - bywa, że w firmach nie myśli się o takich podstawach, jak antywirus, ale nie można też generalizować. Wydaje mi się, że z biegiem czasu coraz więcej firm będzie zainteresowanych nowoczesnymi technologiami w prowadzeniu firmy i będziemy mieć do czynienia z coraz częstszymi wdrożeniami.
karski
Użytkownik
Posty:96
Rejestracja:20 gru 2011, 23:47

25 mar 2012, 16:16

Wiele firm nie stać na licencje kosztujące grube pieniądze.
_________________
fotografia dziecięca rybnik
szyms88
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:26 mar 2012, 19:06

26 mar 2012, 19:10

gdzie tam innowacje ...
wrzucasz masę kasy w jakąś nowoczesną technologie i zwróci Ci się ona za 100 lat - w ogóle się nie opłaca
opłaca się tak samo jak zakup nowego auta z salonu - wiadmo jak z tym jest ...
Grzegorzz
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:27 gru 2011, 15:40
Lokalizacja:Katowice

31 mar 2012, 20:54

Niektórzy wolą auto z salonu zamiast zastanawiania się, co w używanym może być nie tak, jakie mankamenty udało się ukryć itd. Porównanie chyba trochę nietrafione.
Nowoczesna technologia wcale nie musi kosztować masę kasy. Rozmawialiśmy o chmurach - ich założeniem jest właśnie oszczędność: korzystanie z oprogramowania, aplikacji, narzędzi bez kupowania nie wiadomo jakiej ilości sprzętu, dbania o jego serwis, naprawiania usterek. Myślę,że obecnie na tym w dużej mierze polega problem polskich przedsiębiorstw z innowacjami - uważa się, że technologia = ogromne koszty. A wcale tak nie musi być.
danny0019
Użytkownik
Posty:118
Rejestracja:22 paź 2012, 13:54

30 kwie 2013, 21:37

ja wprowadziłem firmę sprzątającą http://www.top-cleaning.pl/ która zajmuje się sprzątaniem a ja mam więcej czasu na zajęcie się firmą i klientami...
Tommy12
Użytkownik
Posty:550
Rejestracja:20 wrz 2014, 19:38

19 sty 2016, 22:53

Grzegorzz pisze: uważa się, że technologia = ogromne koszty. A wcale tak nie musi być.
Wiadomo, ze nie musi, ale czasem jest jednak tak, że człowiek uważa, ze lepiej wydać trochę więcej i mieć coś solidnego, jak np. spolidny sprzęt komputerowy taki jak tu: http://www.thomas-it.pl/o-firmie.html Więc nie widzę nic złego w uważaniu, że dobra technologia to ogromne koszty, no może nie ogromne, ale jakieś na pewno. Nie da się tego do końca uniknąć, chyba się ze mną zgodzisz...
Krys89
Użytkownik
Posty:668
Rejestracja:02 lut 2016, 14:54

07 mar 2016, 11:23

A ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie co to znaczy że jesteśmy innowacyjni ? Jak do tego dążyć ? Chciałbym dostać dofinansowanie na rozwój biznesu ale nie chcę brać kredytu. Słyszałem że firmy takie jak http://dotacjenainnowacje.taxand.pl/ dają pieniądze na rozwój firmy jeśli widzą w nas potencjał i jesteśmy dla nich innowacyjni. Co możecie mi o tym powiedzieć ? Czekam na Wasze komentarze.
Mers
Użytkownik
Posty:60
Rejestracja:16 lip 2015, 10:09

16 mar 2016, 11:31

A co z systemami informatycznymi, które usprawniają działanie firmy? Mówię tutaj między innymi o elektronicznym obiegu dokumentów albo działaniach związanych z analizami i raportami. Zobacz sobie na przykładzie artykułu http://www.connecto.pl/jak-elektroniczn ... anie-firmy, że firma może sprawnie, szybko i o połowę taniej niż dotychczas.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl