Jak obniżyć koszty prowadzenia firmy?

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

danny0019
Użytkownik
Posty:118
Rejestracja:22 paź 2012, 13:54

30 kwie 2013, 18:01

Pamiętaj że jak firma zaczyna oszczędzać to i automatycznie zaczyna tracić, skup się lepiej na szkoleniu siebie i kadry, jedne z najlepszych szkoleń dla szefa to http://hrcontrolling.pl/ pomaga zarządzać ludźmi aby przynosili zyski a nie straty, oraz szkól swoją kadre aby byl fachowcami... daj podwyżkę a pracownik wiecej dla ciebie zarobi...
Koszałka
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:15 sty 2011, 10:11

04 cze 2013, 11:13

U mnie oszczędza się dzięki programowi do zarządzania. Zakupiliśmy Taskbeat i dzięki temu zyskaliśmy bardzo dużo. Firma lepiej prosperuje, efektywność pracy wzrosła, przy okazji zyski są też większe.
Jerry Lacan
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:11 cze 2013, 14:23

12 cze 2013, 14:47

Najpierw trzeba zacząć od tego, żeby dowiedzieć się co generuje nam koszty. Trzeba nazwać problem po imieniu a dopiero potem szukać dla niego rozwiązania. Do tego służą audyty, kontrole itp.

Jeśli pokażą nam, że np. firma za wolno pracuje, to trzeba pomyśleć o optymalizacji.
"Biznes to przygoda - Myśl innowacyjnie" Polub nas na Facebooku!
timon83
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:04 sie 2013, 16:55

09 sie 2013, 00:29

Coś można zaoszczędzić wybierając tańszego operatora telefonu, lub wybrać najtańsze konta bankowe.ja mam w vwbank i u mnie sprawdza się bardzo. Trzeba sobie uświadomić że rachunek to również koszty przelewów, pożyczki obrotowej dla firmy, kart kredytowych czy koszty utraconych korzyści jak np. oprocentowanie wkładu na koncie.
anna_80
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:13 lip 2013, 16:48

20 sie 2013, 01:32

timon83 pisze:Coś można zaoszczędzić wybierając tańszego operatora telefonu, lub wybrać najtańsze konta bankowe.ja mam w vwbank i u mnie sprawdza się bardzo. Trzeba sobie uświadomić że rachunek to również koszty przelewów, pożyczki obrotowej dla firmy, kart kredytowych czy koszty utraconych korzyści jak np. oprocentowanie wkładu na koncie.
Po to ktoś wymyślił outsorcing.

Wiele firm z tego korzysta. W branży meblowej to już norma. Wszyscy oferują meble na wymiar i zlecają np cięcie płyt meblowych największej i zazwyczaj jedynej prawdziwej firmie w mieście.

To tylko jeden z wielu przykładów. Banki kiedyś utrzymywały na etacie informatyków, teraz zlecają 95% na zewnątrz.
demol
Użytkownik
Posty:212
Rejestracja:28 sie 2013, 13:02

30 sie 2013, 13:35

Bilansować koszty. Telefony u jednego operatora, zakupy w specjalistycznej firmie typu "wszystko dla..." czas to tez pieniądz.
Awatar użytkownika
PaulinaW
Użytkownik
Posty:84
Rejestracja:14 mar 2014, 14:08

03 paź 2014, 11:43

Generator dokumentów to również dobry sposób na oszczędności w firmie. Wiem to ze swojego doświadczenia, ponieważ sama korzystam z tego rozwiązania. Generator pism pozwala na szybkie i sprawne zarządzanie wszystkimi dokumentami w przedsiębiorstwie - bez konieczności zatrudniania nowych pracowników. A poza tym ceny takiego generatora nie są wcale wygórowane, chociażby te - https://e-konsultantprawny.pl/pl/ceny/index/.
1dorota
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:24 maja 2015, 15:06

24 maja 2015, 15:07

Bardzo fajny artykuł na temat szukania oszczędności w branży sprzedaży produktów Redystrybucja, czyli jak oszczędzać w 2 krokach
Produkty umieszczone w sklepie, które mają nikłe szanse na ich sprzedanie, ulegają dalszemu starzeniu się, co prowadzi do utraty ich wartości. Z kolei punkty sprzedaży, w których dany towar rotuje, będą musiały uzupełniać braki z magazynu centralnego. Redystrybucja to proces, który generuje oszczędności finansowe i pozwala na efektywniejsze prognozowanie popytu. Rola magazynu, w tym przypadku, ogranicza się do wysłania dyspozycji przygotowania lub przyjęcia przesyłek.
uluki
Użytkownik
Posty:239
Rejestracja:10 lut 2015, 11:42

28 maja 2015, 00:52

świetny artykuł:)
geekk
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:09 cze 2015, 02:28

09 cze 2015, 02:37

Oszczędzić można na wielu rzeczach, ale powiem Ci, na czym na pewno NIE WARTO. Absolutnie nie na pracownikach, bo albo przypłacisz to zdrowiem, albo upadłością.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl