Samodzielnie poprowadzić swoją księgowość?

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

Frączek
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:19 wrz 2017, 14:41

26 wrz 2017, 08:51

Myślę, że to nie najlepszy pomysł. Księgowość jest bardzo potężną dziedziną i złożoną, jak się popełni gdzieś błąd to leżysz. Ja swoje usługi powierzyłem specjalistom, dzięki czemu mam wszystko na czas i ze wszystkim się wyrabiam :) aha, no właśnie, jeśli chodzi o czas to papierologia zajmuje bardzo dużo czasu i niekiedy nie miałem go na inne obowiązki.
Aktualnie korzystam z usług księgowych Info-Tax http://www.info-tax.bielsko.pl/, bardzo mi pomagają, o wielu rzeczach informują, dzięki nim nabrałem trochę wprawy nawet :)
teresao
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:12 paź 2017, 20:57

27 paź 2017, 10:18

Czy zlecając księgowość firmie zewnętrznej, przechowywanie dokumentacji pracowniczej leży po stronie biura rachunkowego, czy pracodawcy? Nie ukrywam, że wolałabym, aby przechowywał je ktoś inny...
Awatar użytkownika
listek
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:10 lis 2017, 13:23
Lokalizacja:Łódź

10 lis 2017, 15:00

Myślę, że to firma zewnętrzna przechowuje, a na naszą prośbę albo odsyła nam oryginał albo wykonuje kopie i nam dostarcza.

Nie uważam, by to było rozsądne prowadzić księgowość samodzielnie, chyba, że działalność jest jednoosobowa, a więc nie trzeba się martwić kadrami i płacami. Wtedy księgowość jest mocno okrojona, niemniej i tak trzeba być bardzo ostrożnym, sprawdzać każdą pozycję po kilka razy i weryfikować zgodność danych przed podjęciem innych działań. Przy większych firmach to nie ma sensu, bo przy tylu obowiązkach można łatwo się pogubić, rozproszyć, a to stwarza okazję do popełnienia błędu - które w księgowości trudno jest naprawić/skorygować. Akurat tutaj bym nie szukał oszczędności w przypadku prowadzenia firmy.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl