Własna firma - usprawnianie procesów.

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

niebo
Użytkownik
Posty:273
Rejestracja:19 sty 2014, 21:16

09 mar 2015, 11:09

uluki pisze:Ja właśnie też postanowiłem usprawnić i zainwestował w sprzęt do masarni. Wilk masarski z zfm-online.com okazał się bardzo przydatny w mojej firmie.
A ile osób u Ciebie pracuje?
Awatar użytkownika
Lingisun
Posty:2
Rejestracja:08 lip 2015, 12:40

08 lip 2015, 12:47

Chyba zarządzanie firmą można usprawnić dzięki dobrej organizacji pracy, którą można wspierać odpowiednimi narzędziami - jak programy komputerowe typu CRM lub dobra znajomość Excela i tam prowadzenie wszelkich statystyk i raportów...
Mers
Użytkownik
Posty:60
Rejestracja:16 lip 2015, 10:09

29 wrz 2015, 09:11

Lingisun pisze:Chyba zarządzanie firmą można usprawnić dzięki dobrej organizacji pracy, którą można wspierać odpowiednimi narzędziami - jak programy komputerowe typu CRM lub dobra znajomość Excela i tam prowadzenie wszelkich statystyk i raportów...
W excelu możesz mieć ciężko wszystko prowadzić i raportować. Bardziej sprawdzi się tutaj narzędzie Business Intelligence, gdzie jesteś w stanie tworzyć raporty i analizy dotyczące dowolnego działu firmy. Poczytaj sobie na temat BI na stronie firmy connecto.pl, która jest producentem takiego oprogramowania.
AdamK
Użytkownik
Posty:12
Rejestracja:10 maja 2015, 19:39
Lokalizacja:Radwanice

12 sty 2016, 19:06

Lingisun pisze:Chyba zarządzanie firmą można usprawnić dzięki dobrej organizacji pracy, którą można wspierać odpowiednimi narzędziami - jak programy komputerowe typu CRM lub dobra znajomość Excela i tam prowadzenie wszelkich statystyk i raportów...
Excelem można wspomagać zarządzanie chyba tylko w mikrofirmach i to, jak napisał Mers, z kłopotami. Jeżeli myślimy poważnie to powinniśmy wdrożyć jeden z dostępnych na rynku systemów klasy ERP. Np. Comarch Altum dla średnich i większych firm, dla mniejszych Comarch Optima. Nam Optimę wdrażał Infortes z Wrocławia - infortes.pl/oferta/oprogramowanie/erp/comarch-optima/ . Mają też w ofercie rozwiązania autorskie już pod konkretną specyfikę firmy.
Olga001
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:27 paź 2015, 10:51

01 lut 2016, 16:01

Moim zdaniem w takich procesach bardzo pomagają szkolenia. auditing.com.pl mają w swojej ofercie doszkalanie kadr oraz rozwijaniu sposobów zarządzania przedsiębiorstwem.
Krys89
Użytkownik
Posty:668
Rejestracja:02 lut 2016, 14:54

09 lut 2016, 09:53

Przede wszystkim dobrze wyszkolona kadra pracowników to podstawa. Często tego nie widzimy ale wielu pracowników nie radzi sobie ze stresem związany z charakterem wykonywanej pracy. Dlatego warto też to zmienić, usprawnić w postaci dodatkowych szkoleń z zarządzania stresem. Najlepiej zlecić to firmie zewnętrznej takiej jak www.intra-biznes.pl/efektywnosc-indywidualna/ która zbiera bardzo dobre opinie i na pewno warto skorzystać właśnie z ich usług.
Awatar użytkownika
Andrzejv
Posty:3
Rejestracja:10 lut 2016, 14:24

10 lut 2016, 14:35

Sądzę, że faktoring może usprawnić różnego rodzaju procesy w firmie. Zapewni płynność finansowa oraz przyspieszy rozwój firmy. Teraz firm faktoringowych jest coraz więcej. Sporo jest też firm korzystających z tego typu usług. Można sobie o tym poczytać na www.kuke-finance.pl/aktualnosci/europa-motorem-wzrostu-swiatowego-rynku-faktoringowego,13.html . Ja sam korzystałem z faktoringu i jestem bardzo zadowolony.
Mers
Użytkownik
Posty:60
Rejestracja:16 lip 2015, 10:09

13 kwie 2016, 08:58

Jak zastanawiasz się jeszcze nad system, który usprawni działania firmy to sprawdź rozwiązania od Comarchu. Sam system Comarch ERP XL albo Optima powinny wystarczyć. Tu masz demo www.connecto.pl/demo-xl to przed wyborem możesz sobie pobrać i sprawdzić jak to działa. Jeśli będzie ok to kupisz licencję, jeśli nie to poszukasz czegoś innego.
esssiu
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:13 kwie 2016, 11:07

13 kwie 2016, 11:12

Jeśli chodzi o usprawnienie procesów to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie system teta erp. Dzięki temu zoptymalizujesz kluczowe obszary w swoim przedsiębiorstwie.
Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

21 cze 2016, 10:50

W mojej firmie poszczególne procesy cechują się niską efektywnością. Nie do końca wiem czym to jest spowodowane. Wydawało mi sie, że wszystko w mojej firmie jest jasno opisane, ale być może jest całkowicie inaczej, bo w ocenie sprawności firmy nie jestem obiektywna. Szukam firmy, której mogłabym zlecić mapowanie procesów i zastanawiam sie nad ta uslugą processum.pl/uslugi/zarzadzanie-procesami/mapowanie-procesow/ . Podobno takie mapowanie procesów usprawnia działnie procesów, skraca ich czas, a także poprawia komunikacje. Co o tym myślicie?
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl