Własna kawiarnia. Wyposażenie

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

KarinaM
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:29 gru 2017, 10:29

20 sty 2018, 16:01

A zapoznawaliście się już ze zmianami jakie zaszły od początku tego roku dla podatników VAT? Ja jak dotąd sama prowadziłam księgowość w swojej firmie, jednak po tym, co przeczytałam tutaj faktura.pl/prawo-dla-przedsiebiorcy/jakie-zmiany-czekaja-podatnikow-vat-w-2018-roku widzę, że sprawa będzie nieco skomplikowana i będzie konieczne prowadzenie ewidencji sprzedaży i zakupu w sposób elektroniczny, dlatego myślę teraz nad znalezieniem księgowej, aby mieć pewność, że wszystko będzie dobrze rozliczne.
bogo18
Użytkownik
Posty:60
Rejestracja:05 sty 2018, 12:16

13 lut 2018, 09:40

Najważniejszym wyposażeniem w kawiarni są przede wszystkim meble chłodnicze takie jak lady, czy witryny cukiernicze a nawet dystrybutory lodów. Pyszne i słodkie produkty musisz trzymać w odpowiednich do tego miejscach, które jednocześnie będą się prezentować atrakcyjnie. Klienci byli znacznie bardziej zainteresowani wystawionymi przez nas produktami, gdy postawiłem na ofertę [iglootechnika.pl oraz ich meble chłodnicze. :)
bunia
Użytkownik
Posty:278
Rejestracja:31 sie 2016, 20:43

13 lut 2018, 16:04

Biznes w gastronomii nie jest łatwy, potrzebna jest nie tylko dobra oferta, ale i oryginalna, wyróżniająca się an tle konkurencji. Co do wyposażenia lokalu gastronomicznego, to większość potrzebnego sprzętu trzeba kupić ale są też firmy takie jak Winterhalter które również wypożyczają zmywarki na korzystnych warunkach
pomysłowa
Użytkownik
Posty:421
Rejestracja:18 maja 2013, 22:34

30 kwie 2018, 08:29

Jak chce się dobre wyposażenie do kawiarni to najlepiej chyba korzystać ze sprawdzonych sklepów, które takie wyposażenie i akcesoria kawiarniane oferują. W ten sposób można nabyć chociażby warniki do podgrzewania wody: beanbrothers.pl, razem z wieloma innymi urządzeniami i akcesoriami. Wiadomo, że kawiarnie potrzebują odpowiedniego wyposażenia.
Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

04 maja 2018, 12:55

W takiej kawiarni z pewnością świetnie sprawdzi się system POS. Bary, kawiarnie, cukiernie czy restauracje – wszystkie łączy jedno: specyeficzny miks usługi i produkcji. Dlatego dobre systemy POS dla gastronomii pozwalają na rejestrowanie rozchodu surowców w zależności od przygotowywanych potraw, a także zarządzanie stanami magazynowymi. System rejestruje receptury poszczególnych dań, dzięki czemu przyjęcie zamówienia przez kelnera czy barmana skutkuje automatycznym „zdjęciem” ze stanów właściwych ilości poszczególnych składników.
Tomik
Użytkownik
Posty:47
Rejestracja:20 sie 2018, 14:03

02 wrz 2018, 13:31

W tym zakresie może pomóc Ci Platforma Finansowa, która posiada opcję i-leasingu w swojej ofercie, dzięki czemu wszystkie formalności są prostsze i dodatkowo zapewniają dużo lepsze warunki spłaty. Ja jestem zadowolony, bo mogliśmy wyposażyć całą kuchnię z ich pomocą i naszym niewielkim wkładem.
abur
Użytkownik
Posty:570
Rejestracja:24 lis 2017, 14:18

11 wrz 2018, 09:24

Jako, iż codziennie mamy ogromny przychód to zakup liczarki do banknotów był tutaj niezmiernie ważny. Zdecydowaliśmy się na pobranie jej z oferty Selectic selectic.pl/ , gdyż dysponowali tymi urządzeniami w atrakcyjnej, promocyjnej cenie. W końcu liczenie banknotów stało się banalnie proste!
Awatar użytkownika
Michanik
Posty:4
Rejestracja:22 paź 2018, 20:02

22 paź 2018, 20:06

A co mozecie mi powiedzieć na temat jakim są garnki emaliowane? Czy ktoś korzystał z takich rozwiązań? . Mam nadzieję, że ktoś będzie mi w stanie pomóc !
Megan1985Megan
Użytkownik
Posty:32
Rejestracja:03 sty 2019, 10:29

21 lut 2019, 12:47

Do kawiarni obowiązkowo trzeba kupić dobry ekspres do pysznej kawki. W cukierni nie powinno zabraknąć też różnych atrakcji dla dzieci np : napojów mrożonych, kremów, shake’ów czy herbaty mrożonej z tzw granitorów. Takie profesjonalne ekspresy i granitory można kupić lub wynająć w sklepie w Warszawie na Nowolipkach 25 w firmie FLINT ESPRESSO.
Awatar użytkownika
Latte
Posty:4
Rejestracja:22 lut 2019, 09:39

22 lut 2019, 09:47

Nie mam pojęcia, ale ponad połowa krkowskich kawiarni korzysta z zastawy z IKEI, wiec zakładam, że najtaniej wychodzi. Sprawdź też c zy ktoś się np nie pozbywa zastawy po restauracji, kawiarni np. na OLX
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl