Zarabianie na swoich pasjach?

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

grelka32
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:10 paź 2011, 11:06

17 paź 2012, 10:56

Oczywiście, że tak!
Dobrym przykład jest tu fotografia, zauważcie jak wiele osób,których pasją jest robienie zdjęć dorabia sobie na wszelkiego rodzaju imprezach, ślubach, a nawet profesjonalnych sesjach.
Jest mnóstwo przykładów, ktoś może lubić szyć, inny robić biżuterię i ją sprzedawać, inny uwielbiać sport i dorabiać sobie jako instruktor, pasją innego może być pisanie i jeśli jest w tym dobry może zarabiać na blogu.
Myślę, że połączenie realizacji swoich pasji z możliwością zarobku daje największą satysfakcję.
Awatar użytkownika
MateuszWawrzyn
Użytkownik
Posty:103
Rejestracja:23 lis 2012, 20:08
Lokalizacja:Polska

24 lis 2012, 20:47

a wracając do tych obrazów:
wolałbym robić sztukę dla pieniędzy, niż jak taki Picasso być "milionerem" po śmierci...
W końcu liczy się tylko życie
Awatar użytkownika
piotrek
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:27 gru 2010, 13:58

27 lis 2012, 10:48

Zdecydowanie najwięcej zarabia się i najprzyjemniej na pasji. Grunt to robić to co się lubi. Ja sam zaczynałem w branży IT z inkubatorem KPT, dzięki nim nie osiągnąłbym tego co mam. Swoją drogą moim zdaniem młodzi przedsiębiorcy mogą zastanowić się nad współpracą z MPTI, to ciekawy projekt KPT.
bastian
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:26 wrz 2011, 13:37

28 lis 2012, 00:05

Rzeczywiści zarabianie na pasji to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy, jakie może spotkać człowieka.
ares30
Użytkownik
Posty:19
Rejestracja:31 gru 2012, 14:38

31 gru 2012, 14:49

Ja od bardzo dawna zbieram znaczki i mogę się pochwalić, że jedną kolekcję sprzed II wojny światowej sprzedałem za parę tysięcy złotych. Długo kolekcjonowałem wszystkie obiekty ale opłaciło się.
__________________
noclegi nad morzem
Awatar użytkownika
stasiek
Posty:2
Rejestracja:17 lis 2012, 19:38

04 sty 2013, 19:18

Niestety teraz takie czasy, że trzeba się przystosować do warunków otoczenia, a co za tym idzie nie zawsze idzei pracować w zawodzie.
Awatar użytkownika
Sampan
Użytkownik
Posty:62
Rejestracja:21 lut 2012, 15:22

18 sty 2013, 15:35

Inny przykład to nurkowanie.

Kupujesz sprzęt, a naukę nurkowania przeprowadzasz np. w basenie jakiejś szkoły sportowej. Potem można pomyśleć o organizacji kursów gdzieś za granicą, bo nad naszym Bałtykiem to raczej trudno o dobrą aurę nawet w lecie.
Awatar użytkownika
kutzzz
Posty:1
Rejestracja:28 lut 2013, 12:52

28 lut 2013, 12:58

Połączenie idealne - pasja i pieniądze, ale z własnego doświadczenia wiem, że niekoniecznie musi się to zakończyć sukcesem. Czasem warto podejść do biznesu czysto profesjonalnie, na zimno, bo przecież pasja sugeruje podejście raczej gorące, emocjonalne. Dlatego warto wiedzieć, gdzie jest linia między jednym a drugim.
Do robienia interesów potrzebuję szybkiego internetu, dobrego laptopa biznesowego i smartfona.
Awatar użytkownika
prymus8
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:05 mar 2013, 18:31

05 mar 2013, 18:34

Czy ja wiem - to chyba zależy od pasji. Ja marzyłem o nagrywaniu płyt - nieważne, czy sam miałbym śpiewać, czy być menedżerem, czy kimkolwiek innym byle pracować w branży muzycznej, ale to jednak zbyt dużo. Szczególnie, jak na polskie realia, kiedy trzeba brać się za cokolwiek, żeby utrzymać rodzinę, a na szukanie pracy związanej z pasją nawet nie wystarcza czasu.
Awatar użytkownika
Mosby
Posty:3
Rejestracja:29 mar 2013, 22:49

29 mar 2013, 22:55

Pasja a marzenia to dwie różnie rzeczy. Czasami osiągnięcie pewnego marzenia, ukazuje nam jego wady. Pasja to jest coś co moglibyśmy robić w nieskonczoność. Coś co nas nie nudzi. Coś co już osiągnęliśmy, byle by teraz przeistoczyć to w źródło finansów. To wszystko zależy teraz od nas samych. Czy jesteśmy materialistami i mamy gdzieś, tu za przeproszeniem, to czy podoba nam sie praca czy nie. Czy może nie jesteśmy materialistami i choćbyśmy mieli klepać biedę, i tak będziemy robić to co nas pasjonuje. Warto się nad tym zastanowić.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl