motywacja pracowników

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
wakan
Użytkownik
Posty:41
Rejestracja:18 lis 2010, 15:30

24 lis 2010, 22:30

Motywacja to sprawa jak najbardziej istotna, a najlepszy sposób motywacji to premia :)
Awatar użytkownika
Chetemi
Posty:5
Rejestracja:29 sty 2011, 01:03

29 sty 2011, 01:34

Nie zgodzę się, że premia jest najlepszym sposobem motywowania. Działa wtedy, kiedy pracownik mało zarabia, nie ma zagwarantowanego tego ekonomicznego bezpieczeństwa. Wtedy pracuje dla pieniędzy. Motywacją jest też rozszerzenie zakresu kompetencji i odpowiedzialności, możliwość podejmowania decyzji. Dobrze jest też, kiedy występuje zbieżność celów firmy i pracownika, kiedy wie po co robi to, co robi. Wtedy bardziej mu zależy i bardziej się angażuje.
Awatar użytkownika
wakan
Użytkownik
Posty:41
Rejestracja:18 lis 2010, 15:30

08 lut 2011, 23:29

No a właśnie tacy pracownicy, którzy nie mają spokoju finansowego stanowią ponad 75% pracowników w Polsce.
A jak ktoś ma pieniądze, to może sobie olać i premie i wyjazd.
Chociaż w takim wypadku premia ma conajmniej 4 zera, wiec też nie do pogardzenia jest.
Awatar użytkownika
Kamrel
Posty:6
Rejestracja:22 lis 2010, 14:35

16 lut 2011, 14:46

Mnie najbardziej motywowała do pracy podwyżka i możliwość rozwoju, jakiś szkoleń itd. ale musi za tym iść jakiś awans lub chociaż nadzieja, że takowy dostaniemy.
1alicja
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:12 kwie 2010, 11:29

26 maja 2011, 00:58

moim zdaniem ważne są różne szkolenia, głównie z zakresu HR, moja firma brała w takich udział w IAKG i pracownicy byli bardzo zadowoleni, mogli nauczyć się nowych rzeczy, zdobyć ciekawe doświdczenie no i niezły sposób na integracje ;)
Oleeek31
Użytkownik
Posty:19
Rejestracja:12 lis 2011, 18:24

06 gru 2011, 22:42

Wydaje mi się, że najbardziej motywująca jest wizja podwyżki lub nawet awansu. Ale istotne mogą być też takie rzeczy jak relacje ze współpracownikami czy szefem. Bo przecież nikt nie chce pracować w nieprzyjemnej atmosferze. Dużo też zależy od indywidualnego podejścia.
lamania
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:29 lis 2011, 16:53

13 gru 2011, 16:09

Niedawno było Halloween.
W naszej firmie zakupiono więc dynię dla każdego pracownika i wszyscy razem wycinaliśmy im oczy, nosy i usta. Zabawa genialna, a nastroje tak się poprawiły, że aż miło się pracowało... Ważne jest, żeby oprócz pieniędzy atmosfera w firmie była 'normalna' - przyjemna. Bez tego nawet zarabianie dużej kasy raczej nie do końca cieszy. Przynajmniej mnie :]
logii
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:29 gru 2011, 15:56

29 gru 2011, 20:10

ostatnio bulwersuje mnie, ze roczniki moich wlasnych dzieci 1) nie mogą znalezc pracy, 2) jak juz nawet znajdą, to na poniżających warunkach w stylu umowy o dzielo - przy wymaganiach, jak przy normalnym, regularnym etacie. Ok, rozwoj w postaci szkolen i konferencji, i integracja jest fajna i motywująca. ale dla mnie podstawa to zapewnienie dobrych warunkow pracy. sam jestem pracodawca, i staram sie, zeby moi pracownicy byli zadowoleni z tego, ze moga sie cieszyc pelnia praw pracowniczych. jesli ktos nie wie, jak to zrobic, to niech zapyta w cresco group, to mu powiedza, jak mozna zapewniac dobre warunki zatrudnienia i nie bulic za to bóg wie jakich pieniędzy.
danny0019
Użytkownik
Posty:118
Rejestracja:22 paź 2012, 13:54

21 lut 2013, 15:19

Świetnym sposobem na motywację pracowników jest udział w programie motywacyjnym takim jak http://multibenefit.pl/
yanek
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:05 gru 2012, 13:52

10 cze 2013, 20:17

Ja uważam, że najciekawszą formą motywowania pracowników do wydajniejszej pracy są wyjazdy integracyjne. W mojej firmie jest bardzo fajny szef i często organizuje nam właśnie takie wypady w różne miejsca w Polsce. Polecam w szczególności wynająć sobie takie domki letniskowe nad morzem i zorganizować imprezę w jednym z nadmorskich kurortów. Satysfakcja gwarantowana - szczególnie jeśli trafi się na fajną pogodę ;)
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl