Mój pomysł na firmę

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

Marti
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:14 mar 2016, 20:50

14 mar 2016, 21:40

Witam wszystkich. Dopiero się zarejestrowałam, chciałabym zapytać o parę rzeczy. Noszę się z zamiarem otworzenia własnej firmy ale na zasadzie franczyzny. Czy wiecie może, czy w takim wypadku można się starać o dofinansowanie z Unii Europejskiej? Dotacja z urzędu Pracy to jest tak naprawdę 1/4 wkładu, jaki potrzebuję mieć. Stąd moje pytanie: czy orientuje się ktoś może, czy w ogóle na franczyznę można się starać o dotację? Pomóżcie please.
Awatar użytkownika
Tomasz82
Użytkownik
Posty:72
Rejestracja:13 mar 2014, 08:56

17 mar 2016, 15:09

Jak dla mnie to dobry pomysł
Marti
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:14 mar 2016, 20:50

17 mar 2016, 16:05

Tomasz, pomysł jest dobry, tylko na ile jest realny żeby taką dotację dostać?Czy w ogóle jest szansa?
Malv
Użytkownik
Posty:32
Rejestracja:28 sty 2016, 20:53

28 kwie 2016, 22:23

Nikozja, zgadzam się z Tobą... Drony to jest nowa technologia, dopiero się to teraz rozwija, jak ktoś teraz zacznie to może się dobrze zapoznać z całym tym systemem i oczywiście z samymi dronami i myślę, że za jakiś czas to się tak rozkręci, że to będzie bardzo opłacalny biznes. Np tutaj: https://aeromind.pl/sklep/ drony i ich sprzedaż mają się dość dobrze, ale to wygląda na bardzo porządną i dobrze przemyślaną firmę, każdy zakładając swoją powinien tak działać jak oni :D
Befor
Użytkownik
Posty:346
Rejestracja:19 paź 2014, 15:20

06 paź 2016, 06:32

ogółem opłaca się robić kursy na te maszyny jeżdżące że tak powiem, wózki właśnie, jakieś koparki i tym podobne. serio, godzina pracy dla takiego obsługującego to jest kilkadziesiąt złotych zarobku. ale warto własnie zacząć od wózka, zwłaszcza, że można znaleźć całkiem tanie kursy jak tutaj http://kursy-marko.pl/
Awatar użytkownika
Kamil80
Użytkownik
Posty:19
Rejestracja:07 maja 2014, 15:07

26 paź 2016, 10:57

Jak dla mnie pomysł dobry.
postac
Użytkownik
Posty:16
Rejestracja:06 lis 2016, 09:29

14 lis 2016, 01:42

to chyba tylko miejsce, raczej liczy się pomysł. Chyba, że chcesz świadczyć jakieś usługi bądź handel dla ludzi w okolicy i ludzi pracujących tam.
Moni76
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:03 lis 2016, 13:08

18 lis 2016, 13:41

Ok, ale co jeżeli nie chcemy sami zaczynać od początku budowy całej marki lub po prostu nie mamy pomysłu jak się za to zabrać? Są jakieś sprawdzone modele biznesowe?
slawek
Użytkownik
Posty:31
Rejestracja:08 gru 2016, 17:20

08 gru 2016, 17:25

Wpadlem ostatnio na ciekawy pomysl i chcialbym zapytac sie Was o opinie. W sumie to bardziej znalezienie niszy, chodzi tutaj o sprzet ciezki i jego serwis. Zrobilem rekonesans w swojej okolicy i tak sie sklada, ze nikt nie oferuje tego typu uslug. Jest moze ktos na forum prowadzacy tego typu biznes? Interesuje mnie glownie ile trzeba zainwestowac w rozkrecenie calego przedsiewziecia. Mowa tutaj o interesie podobnym do tego http://www.magnith.pl/sprzedaz-czesci/W gre oczywiscie wchodzi kredyt z banku, mam jeszcze troche pieniedzy zaoszczedzonych przez te wszystkie lata, takze powinno byc ok. Prosze o wskazowki tylko doswiadczone osoby, pozdrawiam.
GraszkaB
Użytkownik
Posty:48
Rejestracja:17 cze 2016, 14:19

09 gru 2016, 08:37

No to zależy wiele od typu usługi, czy specjalizujesz się w sprzedazy części do maszyn konkretnej branży albo prowadzisz tak jak znajomy specjalistyczny montaż klimatyzacji, czy raczej celujesz w ogólnego odbiorcę usług. To ma kluczowe znaczenie, do kogo chcesz trafić ze swoją ofertą. I jak już masz grupę docelową, to dobra kampania promocyjna - jeśli znajdziesz dobry rynek, to się pewnie uda, bo czemu nie ;)
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl