Mój pomysł na firmę

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

postac
Użytkownik
Posty:16
Rejestracja:06 lis 2016, 09:29

12 sty 2017, 16:20

GraszkaB pisze:[...] jeśli znajdziesz dobry rynek, to się pewnie uda, bo czemu nie ;)
o, jeśli już masz to faktycznie. Najlepsza grupa docelowa to miejscowi, dlatego każdy wielobranżowy i ogólnospożywczy sklep w lokalizacji, w której jest spora ilość mieszkańców to dobry pomysł.
Moni76 pisze:Ok, ale co jeżeli nie chcemy sami zaczynać od początku budowy całej marki lub po prostu nie mamy pomysłu jak się za to zabrać? Są jakieś sprawdzone modele biznesowe?
jeden. rozwijający się w Polsce od wielu lat czyli franczyza.
Nawet Biedronka teraz śladem Intermache wchodzi w ten typ interesu.
Moni76
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:03 lis 2016, 13:08

14 sty 2017, 13:13

postac pisze: o, jeśli już masz to faktycznie. Najlepsza grupa docelowa to miejscowi, dlatego każdy wielobranżowy i ogólnospożywczy sklep w lokalizacji, w której jest spora ilość mieszkańców to dobry pomysł.
Tylko, że takie sklepy są już też w rękach jakiś grup większych. Kiedyś były to osobne biznesy, a teraz niekoniecznie. Nie lepiej już faktycznie coś większego otworzyć?
postac pisze: jeden. rozwijający się w Polsce od wielu lat czyli franczyza.
Nawet Biedronka teraz śladem Intermache wchodzi w ten typ interesu.
Interesując się tematem od pewnego czasu faktycznie zauważyłam, że prężnie się w tym Intermarche wszystko rozwija jak chodzi o stronę inwestora. Warto w to wejść faktycznie, co sądzicie?
Awatar użytkownika
Mario2
Posty:4
Rejestracja:14 sty 2017, 17:34

14 sty 2017, 17:35

Pomysł bardzo dobry, tylko kwestia budżetu moim zdaniem będzie problematyczna do ogarnięcia. Ale to też idzie przemyśleć i rozplanować - działaj!
postac
Użytkownik
Posty:16
Rejestracja:06 lis 2016, 09:29

15 sty 2017, 15:18

moim zdaniem - jeżeli inwestujesz powiedzmy milion złotych bo rozmawiamy o dużych kwotach i ten milion zwróci się w ciągu 5 lat to jak najbardziej jest to opłacalne.
zamber
Użytkownik
Posty:444
Rejestracja:01 sie 2014, 10:10

28 sty 2017, 10:25

A masz już dobry kredyt na firmę? Ja inwestując w nowo otwarty sklep musiałem wziąć nieduży kredyt, żeby móc zakupić towar od hurtowników. Pamiętam, że w tamtym czasie bardzo pomogla mi strona http://moneye.pl Jest tam mnóstwo informacji finansowych, które bardzo się przydają.
bifun
Użytkownik
Posty:449
Rejestracja:20 lis 2014, 08:35

05 lut 2017, 17:06

A co myślicie o firmie transportowej? Warto taką zakładać? Mój brat się nad tym zastanawia. Sama zaczęłam na ten temat czytać http://blogstyle.pl/logistyka-w-transpo ... ym-polega/ i myślę jak mu pomóc w rozkręceniu biznesu.
Awatar użytkownika
krystia
Posty:3
Rejestracja:07 lut 2017, 18:51

07 lut 2017, 19:12

ja planuje knajpę ze zdrowym jedzeniem- eco
tabletki na odchudzanie bez recepty
Awatar użytkownika
krystia
Posty:3
Rejestracja:07 lut 2017, 18:51

09 lut 2017, 18:33

ja planuje knajpę ze zdrowym jedzeniem- eco
joki
Użytkownik
Posty:252
Rejestracja:02 lut 2017, 18:45

02 mar 2017, 16:47

Wiecie co ja bym zrobił gdybym posiadał duży kapitał inwestycyjny ? Kupiłbym nieruchomość na przykład w prestiżowe apartamenty warszawa i wynajmowałbym je osobom, które przyjeżdżają do stolicy. Wiadomo, że oferta skierowana byłaby do ludzi nieco bogatszych niż przeciętny Kowalski :) Co o tym myślicie ?
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl