Franczyza - Intermarche

Chcesz otworzyć biznes? Masz na to środki? Ale nie wiesz w co zainwestować? Napisz. Postaramy się pomóc.

Moderator:mkamil

Moni76
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:03 lis 2016, 13:08

23 lis 2016, 20:03

doradca pisze:nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo lokalizacja sklepu wielkopowierzchniowego jest uwarunkowana szeregiem czynników, i nie zależy to tylko np od wielkości miejscowości, ale i od innych kwestii,

to są już ustalenia prowadzone z ew. zdecydowanymi franczyznobiorcami
Czy jeżeli brakowałoby mi kapitału to Grupa jest w stanie pomóc w organizacji dodatkowych źródeł finansowania?
doradca pisze:szkolenia trwają ok. 5 miesięcy, podzielone są na kilka modułów w zakresie praktyki i teorii, i każdorazowo podnoszony jest poziom merytoryczny i praktyczny kolejnych modułów, cykl szkoleń zakończony jest egzaminem, i praktyką otwarciową, szkolenia organizowane są w "sklepach szkoleniowych"
Jeżeli zakończymy pozytywnie szkolenie to na jaki minimalny okres czasu zawierana jest umowa franczyzy?
doradca
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:03 lis 2016, 11:03

24 lis 2016, 16:15

Witam,
Moni76 pisze: Czy jeżeli brakowałoby mi kapitału to Grupa jest w stanie pomóc w organizacji dodatkowych źródeł finansowania?
oczywiście, finansiści i specjaliści Grupy są do Państwa dyspozycji, jednakże wiele zależy od kondycji własnej franczyzobiorcy, i jego możliwości np kredytowych
Moni76 pisze:
Jeżeli zakończymy pozytywnie szkolenie to na jaki minimalny okres czasu zawierana jest umowa franczyzy?
umowy podpisywane są na okres 10 lat z możliwością przedłużenia ich przez Grupę


Kuba,
Doradca online Intermarche

http://muszkieterowie.pl/wlasnybiznes
Moni76
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:03 lis 2016, 13:08

27 lis 2016, 19:13

doradca pisze:umowy podpisywane są na okres 10 lat z możliwością przedłużenia ich przez Grupę
Czy w czasie trwania umowy mogę prowadzić jeszcze jakiś dodatkowy biznes?
doradca pisze:oczywiście, finansiści i specjaliści Grupy są do Państwa dyspozycji, jednakże wiele zależy od kondycji własnej franczyzobiorcy, i jego możliwości np kredytowych
Na co przeznaczany jest wpłacany przez franczyzobiorcę kapitał? Jest to pokrycie większościowej części stworzenia i wyposażenia nowego sklepu?
Awatar użytkownika
PaulinaW
Użytkownik
Posty:84
Rejestracja:14 mar 2014, 14:08

01 gru 2016, 14:11

według mnie to dobry pomysł
doradca
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:03 lis 2016, 11:03

11 gru 2016, 15:25

Moni76 pisze: Czy w czasie trwania umowy mogę prowadzić jeszcze jakiś dodatkowy biznes?
Zgodnie z prawem nie możemy zakazać prowadzenia podwójnej działalności. Z uwagi na wieloletnie doświadczenie w tej branży wskazujemy, że zaangażowanie w prowadzenie sklepu naszej sieci wymaga wiele czasu i poświęcenia ze strony właściciela.

Zdecydowanie nie można prowadzić działalności konkurencyjnej do naszej, prowadzonej w Grupie Muszkieterów; nie można także prowadzić odsprzedaży hurtowej naszych produktów innym sklepom nie związanym z Grupą Muszkieterów
Moni76 pisze: Na co przeznaczany jest wpłacany przez franczyzobiorcę kapitał? Jest to pokrycie większościowej części stworzenia i wyposażenia nowego sklepu?
Po szkoleniu i egzaminie osoba decyduje się na otwarcie danego punktu sprzedaży, musi wpłacić wymagany dla tego projektu aport (20% inwestycji, nie mniej niż 400 000 zł). Środki wpływają na konto pomocnicze naszej Grupy, a następnie na mocy aktu notarialnego zasilają kapitał Spółki, która dany sklep będzie prowadziła.

Kuba,
Doradca online Intermarche

http://muszkieterowie.pl/wlasnybiznes
Proof443
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:12 gru 2016, 15:01

12 gru 2016, 15:04

Dzięki wielkie za informacje muszę powiedziec ze mi się przydały.
Awatar użytkownika
Patryk77
Posty:1
Rejestracja:13 gru 2016, 15:25

13 gru 2016, 15:25

No mi również się przydały te informacje.
postac
Użytkownik
Posty:16
Rejestracja:06 lis 2016, 09:29

29 gru 2016, 19:51

doradca pisze:Witam,


umowy podpisywane są na okres 10 lat z możliwością przedłużenia ich przez Grupę
No wiadomo, że franczyzobiorca ma zdolność kredytową bo inaczej by się inwestycją o wartości kilkuset tysięcy złotych nie interesował.


doradca pisze:
postac pisze: CZyli generalnie wszystko da się ustalić i dostosować prze podjęciem decyzji o współpracy, nie ma tajemnic przed?
Witam,
zdecydowanie nie ma tajemnic, ani ukrytych kwestii, Grupa Muszkieterów to poważna spółka i partner biznesowy
Kuba,
Doradca online Intermarche
http://muszkieterowie.pl/wlasnybiznes
No to dobrze. zaufanie to podstawa, jeżeli miałbym traktować mojego franczyzodawcę jako wroga i niegodnego zaufania wspólnika to można od razu zamykać interes, bo stres wykończy.
Moni76
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:03 lis 2016, 13:08

31 gru 2016, 11:13

postac pisze:No to dobrze. zaufanie to podstawa, jeżeli miałbym traktować mojego franczyzodawcę jako wroga i niegodnego zaufania wspólnika to można od razu zamykać interes, bo stres wykończy.
Podstawowa kwestia to właśnie obustronne zaufanie, bo gdy jedna strona zaczyna coś kręcić to i druga tym samym odpłaca, a przecież takie franczyzy są długoletnimi umowami i kiepska byłaby wizja 10 czy 15 lat prowadzenia firmy na siłę. Dlatego dobrze jest gdy można wcześniej podpytać o różne kwestie :)
Patryk77 pisze:No mi również się przydały te informacje.
To są takie podstawowe wiadomości, ale jednak ciężko je uzyskać od tak sobie. Gdyby nie takie doradca to skąd to wziąć? Chyba tylko poprzez umówienie się na spotkanie z przedstawicielem.
doradca pisze:Zgodnie z prawem nie możemy zakazać prowadzenia podwójnej działalności. Z uwagi na wieloletnie doświadczenie w tej branży wskazujemy, że zaangażowanie w prowadzenie sklepu naszej sieci wymaga wiele czasu i poświęcenia ze strony właściciela.

Zdecydowanie nie można prowadzić działalności konkurencyjnej do naszej, prowadzonej w Grupie Muszkieterów; nie można także prowadzić odsprzedaży hurtowej naszych produktów innym sklepom nie związanym z Grupą Muszkieterów
Konkurencyjnej to wiadomo, że nie, ale fajnie, że nie jest zamykana przed franczyzobiorcą też taka furtka. Choć pewnie tak duży sklep faktycznie pochłania dużo czasu i uwagi :)
doradca
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:03 lis 2016, 11:03

31 gru 2016, 16:20

Moni76 pisze:
Patryk77 pisze:No mi również się przydały te informacje.
To są takie podstawowe wiadomości, ale jednak ciężko je uzyskać od tak sobie. Gdyby nie takie doradca to skąd to wziąć? Chyba tylko poprzez umówienie się na spotkanie z przedstawicielem.
Witam,

staramy się dotrzeć do potencjalnych partnerów biznesowych wszelkimi możliwymi kanałami, ostatnim czasy także online
Moni76 pisze: Konkurencyjnej to wiadomo, że nie, ale fajnie, że nie jest zamykana przed franczyzobiorcą też taka furtka. Choć pewnie tak duży sklep faktycznie pochłania dużo czasu i uwagi :)
jak Państwo sami stwierdziliście, to franczyza tak dużej sieci jak Intermarche, to biznes na całe życie, także całorodzinny, i ilość czasu poświęconego na działalność jest spora, i może uniemożliwić prowadzenie innych działalności


postac pisze:
doradca pisze: umowy podpisywane są na okres 10 lat z możliwością przedłużenia ich przez Grupę
No wiadomo, że franczyzobiorca ma zdolność kredytową bo inaczej by się inwestycją o wartości kilkuset tysięcy złotych nie interesował.
.
przy tego rodzaju działalności i inwestycji należy sprawdzić wszelkie ewentualności, także te perspektywiczne, bo to nie jest biznes na miesiące, ale na długie lata, i zarówno mocno się opłaca jak i wiele wymaga, np czasu

Kuba,
Doradca online Intermarche

http://muszkieterowie.pl/wlasnybiznes
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl