Strona 1 z 5

Konkursy jako reklama?

: 14 kwie 2010, 20:48
autor: goust
Co myślicie na temat reklamowania stron, for, portali przez konkursy?
Jak dla mnie ciekawe konkursy to też ciekawa reklama, która przyciąga nowych użytkowników, jak i zachęca starych do większej aktywności, przez co możemy osiągnąć swój pierwotny cel.
Jakie jest Wasze zdanie?

Re: Konkursy jako reklama?

: 28 kwie 2010, 22:43
autor: Bankier
świetny pomysł, buduje przywiązanie uczestnika konkursu do producenta/wyrobu. Szkoda, że większość konkursów jest ustawiana...

Re: Konkursy jako reklama?

: 05 maja 2010, 21:31
autor: milhels
No niestety bardzo często teraz organizatorzy takowych konkursów robią rozgłos wokół nagród.
Często są naprawdę zachęcające, ale niestety nie do zdobycia.
Ale tak czy siak, zdarzają się i uczciwi, którzy faktycznie nagrody rozdają.
I dla mnie to świetna forma reklamy.

Re: Konkursy jako reklama?

: 06 maja 2010, 22:35
autor: Mart
zgadzam się z milhes.
Zdaje sobie sprawe jak internet ma wielka władzę, ale ja wierzę, że sa ludzie uczciwi. Może to moja naiwność, ale bedac na forum zapoznajac sie z informacja, poznaje marke, warunki przedsięwzieć i mam wolna wolę do podjęcia próby uczestnictwa bądz nie.

Re: Konkursy jako reklama?

: 07 maja 2010, 22:51
autor: kamyk
Z doświadczenia w handlu internetowym wiem że z tą uczciwością nie jest tak pięknie i gładko jakby się mogło wydawać. Wiele stron oferuje konkursy za nagrody. Np za największą liczbę wejść na stronę dostaje się pendriva, odtwarzacz mp3. Jeśli chodzi o drobne nagrody fundowane przez wielkie firmy czy nawet korporacje to pewność otrzymania takiego prezentu jest wysoka, jeśli jednak portale internetowe oferują super wypasione iPhone`y czy konsole PSP to wiadomo że to jakiś przekręt, a osoby zaangażowane w produkcję strony zgarniają wszystkie łupy. Jedynie od czasu do czasu rzucą szaremu człowieczkowi cos bardziej wartościowego by wyglądało to w miarę wiarygodnie. Ogólnie sam takich konkursów nie popieram.

Re: Konkursy jako reklama?

: 10 maja 2010, 16:16
autor: Mart
a takich ktore wymagaja juz wiekszgo zaagazowania od osoby zainteresowanej ;>
przygotowania czegos? bo samo bierne wchodzenia czy klikanie rzeczywiscie jakos tak mi śmierdzi..

Re: Konkursy jako reklama?

: 11 maja 2010, 11:25
autor: kamyk
Na każdy konkurs znajdzie się jakiś nieuczciwy wynalazek by dane "zabezpieczenia" lub inne ograniczenia obejść. Wszystko jest kwestią pomyślunku i dobrych znajomości w przypadku gdy nie ma się "znajomego informatyka". Jeśli chodzi o przygotowanie czegoś to już lepiej choć i tak przeważnie Ci co organizują konkurs pierwsze 2 miejsca mają już obstawione... Zawsze jest ryzyko. Ale kto nie ryzykuje ten nic nie zyska.

Re: Konkursy jako reklama?

: 08 cze 2010, 19:13
autor: Radeon003
Sam z takiego rozwiązania często korzystam. Pieniądze za aktywność itd lub wartościowe nagrody. Na pewno zachęcają bo sam jako user często bawię się w takie konkursy, nic nie szkodzi :) Można spróbować.

Re: Konkursy jako reklama?

: 30 paź 2010, 10:48
autor: chemik
Pomysł całkiem fajny, ale jak już wspominali przedmówcy - zbyt wiele firm oszukuje użytkowników w ten sposób. W rzeczywistości zdobycie nagrody graniczy czasem z cudem, bo albo nie istnieją albo trafiają w ręce podstawionych ludzi. Ale po jakimś czasie taka polityka może zaszkodzić pomysłodawcom, którzy boleśnie się na tym przejadą.

Re: Konkursy jako reklama?

: 13 sty 2011, 15:38
autor: blisko
Wiele na tym ujechać nie można ;-)