Strona 1 z 2

Własna masarnia

: 13 lip 2017, 13:53
autor: dobromir
Mysle o zalozeniu masarni. Nie mam kompletnie pojecia jkie warunki spełnic i do czego zaczaz taki biznes. Pomozecie?

Re: Własna masarnia

: 13 lip 2017, 13:57
autor: benek51
Nieodzownym warunkiem posiadania własnej masarni jest posiadanie pomieszczenia, kanalizacji, agregatów chłodniczych (chłodnie, mroźnie), ścian pokrytych na całej wysokości płytkami ceramicznymi (wymóg UE), myjek, maszyn i urządzeń specjalistycznych (np. nastrzykiwarki, masownice, haki rolkowe etc.) Jeśli w zakładzie mięsnym ma być również ubojnia (ubój) trzody chlewnej to konieczna jest także własna oczyszczalnia ścieków. To tyle, co się orientuję więc jeszcze Cię odsyłam do poczytania w artykułach w Internecie.

Re: Własna masarnia

: 24 gru 2017, 00:13
autor: Miko12
Przede wszystkim musisz zatroszczyć się o maszyny to przetwórstwa mięsnego. To właśnie od nich będzie zależeć jakość Twojego mięsa i Twoich produktów. Chyba wypadałoby w jakiś sensowny sposób przekonać do siebie nowych klientów? Masarnia, która należy do mojego brata korzysta z urządzeń - sprawdzają się idealnie!

Re: Własna masarnia

: 20 sty 2018, 15:31
autor: KarinaM
W pierwszej kolejności na pewno warto dowiedzieć się jakie warunki będą konieczne do spełniania, aby założyć własną działalność. Zapoznaj się z tym na tego typu stronach https://bif24.pl/ , a następnie na pewno warto byłoby popytać osoby z branży, jak dokładnie wygląda założenie tego typu działalności, bo jednak ktoś, kto zajmuje się tym od lat z pewnością będzie w stanie pomóc Tobie na podstawie własnych doświadczeń.

Re: Własna masarnia

: 20 lut 2018, 02:00
autor: Samanta
Do takiej działalności z pewnością przyda się odpowiednie wyposażenie w postaci mebli ze stali nierdzewnej. W sklepie multigastro można zakupić takie wyposażenie w bardzo dobrej jakości. Znajdziemy tam wszystko co potrzeba do działalności gastronomicznej. Warto więc tam zajrzeć i przekonać się samemu.

Re: Własna masarnia

: 11 maja 2018, 20:49
autor: mientka
Aa zmywarki gastronomiczne, coś takiego jak Winterhalter, też się pewnie przydadzą w takiej firmie

Re: Własna masarnia

: 25 maja 2018, 12:36
autor: kamciare
Jeśli chodzi o dobrej jakości chłodnie i wszelkiego rodzaju meble chłodnicze to ja z całą odpowiedzialnością polecam producenta z Warszawy bardzo dobra jakość świetne projekty i szybki czas ich realizacji. No i ceny naprawdę przystępne

Re: Własna masarnia

: 23 cze 2018, 09:01
autor: Lara1978
Założenie własnej masarni wcale nie jest takie proste bo trzeba spełnić dużo wymagań prawnych, sanitarnych i weterynaryjnych. Zastanów się więc, czy nie chcesz zostać albo współwłaścicielem albo czy czasem lepszym wyjściem nie są w tym przypadku przejęcia firm Wtedy dostajesz już gotowy biznes, który musisz po prostu dalej pociągnąć.

Re: Własna masarnia

: 26 cze 2018, 16:48
autor: Madas
Ja się niestety niebardzo na tym znam... Dlatego też nie będę mógł pomóc...

Re: Własna masarnia

: 24 wrz 2018, 19:09
autor: Mannia
Najważniejsze jest wyposażenie w odpowiedni sprzęt. My na przykład zdecydowaliśmy się na inwestycję w urządzenia zaoferowane przez markę Maga . Mowa tutaj chociażby o maszynach klipsujących, maszynach rozbijających o wielu innych artykułach, bez których prowadzenie takiego biznesu nie byłoby możliwe!