sklep z zabawkami?

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

Moniq

07 wrz 2009, 12:56

Witam wszystkich,
powiedzcie co sądzicie o takim oto pomyśle: sklep z zabawkami.
Mieszkam w małym miasteczku (ponad 5 tys. mieszkańców), brak konkurencji, lokal w centrum miasteczka nieduży. Tylko ile można wyciągnąć na zabawkach? Może ktoś w tej branży pracuje więc ma pojęcie o kosztach i dochodach? Myślę również aby do tego sklepu dołożyć wypozyczalnię ubrań dla dzieci np na przedstawienia do przedszkola(rodzicę muszą często płacić duże pieniądze aby kupić dziecku taki strój). Co myślicie o tym wszystkim? Proszę o radę?
Pozdrawiam

woj. lubelskie
Marcin
Site Admin
Posty:107
Rejestracja:30 sty 2007, 18:46
Lokalizacja:Kraków

07 wrz 2009, 18:44

Czy się opłaca otworzyć sklep z zabawkami dla dzieci w małym miasteczku tego nie wiem. Mogę natomiast napisać jak to jest w moim mieście (30 tys. mieszkańców). Jeszcze kilkanaście lat temu było ich kilka. Niestety odkąd powstały w naszym mieście markety, został jeden sklep z zabawkami, który nie ma w ofercie tylko zabawek ale również posiada inny asortyment, tj. art. biurowe, plecaki, zeszyty itp. Jak sobie ten sklep radzi nie wiem, ale z własnego doświadczenia mogę napisać, że kiedyś chciałem kupić chrześnicy jakąś fajną zabawkę. Jak nie trudno się domyślić odwiedziłem pobliski sklep, ale zabawek było jak na lekarstwo. Chcąc nie chcąc musiałem pojechać do marketu (ok 4km).
Moniq

08 wrz 2009, 13:15

O właśnie i tu jest ból - markety - rzeczywiście tam jest duży wybór a na takim sklepiku fortuny się raczej nie zbije. Chociaż market jest w promieniu ponad 20 km od miasteczka to ludzie często wolą robić zakupy na miejscu i gdyby coś fajnego znalazło się w ofercie myśle że mogłoby się sprawdzić. Tylko czy da się zarobić miesięcznie na czysto 1500-2000 zł to tego nie jestem do końca pewna a tyle na początek wystarczyłoby mi.
A może ktoś ma taki sklepik w małym miasteczku i wie czy na tym da się wyjść na plus i ile trzeba w taki interes włożyć?
Pozdrawiam wszystkich ;-)
Montana
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:11 lis 2009, 23:36

12 lis 2009, 11:14

W mojej miejscowości znajomy ma sklep z zabawkami więc podzielę się informacjami.
Sytuacja prawie identyczna moje miasteczko ma 5,5 tysiąca mieszkańców, najbliższe markety w promieniu 10-15km. Początkowo był to sklep tylko z ubraniami dla dzieci i młodzieży. Później pojawiły się właśnie zabawki obecnie sklep jest podzielony na 3 części. Pierwsza to ta od ubrań, druga część to artykuły biurowe, przybory szkolne i podobne rzeczy, w trzeciej części natomiast znajdują się zabawki. Nie ma może jakiegoś szału na nie i nie przynoszą kolosalnych zysków ale jakiś grosz z nich na pewno wpadnie. Zaletą prowadzonego w ten sposób sklepu jest to, że dywersyfikujemy źródło zysków. Jeśli jakiś miesiąc będzie słabszy dla zabawek to zarobimy na ciuchach bądź przyborach. Myślę, że w takim miasteczku przydałby się sklep gdzie dzieci mogłyby kupić zeszyt, długopisy i inne rzeczy potrzebne w szkole. Nie wszystkim też chce się jeździć ubierać do większego miasta więc również ubrania mogą przejść musisz przemyśleć sobie zarówno plusy jak i minusy. Taki sklep ma na pewno szansę na powodzenie.
Artek
Użytkownik
Posty:43
Rejestracja:11 lis 2009, 21:43

19 lut 2010, 16:12

Zgadzam się z Marcinem prawda jest taka, że wszystko zmierza w stronę, że tak to ujmę "centralizacji". Wszystko będzie dostępne w jednym miejscu. Małe sklepiki już nie są wypierane ale zostały w zasadzie wyparte przez te większe. Oczywiście nadal funkcjonują bo czasem nie ma czasu jechać do większego pamiętać też należy o osobach starszych bez prawa jazdy, samochodu itp. Ale na dłuższą metę wielkie sklepy wyparły mniejsze.
biznesmenka
Użytkownik
Posty:255
Rejestracja:13 lut 2013, 09:19

09 maja 2013, 17:50

zgadzam się, że szeroki asortyment to w tym przypadku podstawa.
zabawki przede wszystkim jakieś drobne, bo myślę, że głównie takie kupuje się w małych sklepach. do tego fajne gry planszowe dla dzieci, artykuły papiernicze, może jakieś stroje karnawałowe w sezonie... wszystko zależy od tego, jak duży lokal masz do dyspozycji.
pomysłowa
Użytkownik
Posty:421
Rejestracja:18 maja 2013, 22:34

20 maja 2013, 14:33

moim zdaniem zabawki zawsze się sprzedają, bo komu jak komu, ale własnym dzieciom to dorośli ludzie nie potrafią odmawiać ;) można to wykorzystać ;)
ola.nowik
Użytkownik
Posty:136
Rejestracja:28 mar 2013, 08:29

20 cze 2013, 21:42

Sklep z zabawkami to bardzo fajny pomysł, a jeszcze jak zabawki importujesz z Berlina to jest idealny biznes. Polecam loty do Berlina w celu zwiększenia swojego importu.
ola.nowik
Użytkownik
Posty:136
Rejestracja:28 mar 2013, 08:29

25 cze 2013, 13:31

A przy lotach do Berlina czasami trzeba skorzystać z parkingu przy lotnisku. Zobacz jakie są dostępne http://www.polskielotniska.com/parkingi ... o-chopina/
AnnaMaria
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:24 cze 2013, 10:55

25 cze 2013, 23:41

To może się udać pod warunkiem, że będzie spory wybór zabawek. Jest przecież wiele okazji by dziecku zabawkę kupić np. urodziny, dzień dziecka
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl