księgowość tradycyjna czy online ?

Raje podatkowe, kreatywna księgowość, najlepsze praktyki doradców podatkowych.

Moderator:mkamil

azura
Użytkownik
Posty:327
Rejestracja:16 maja 2017, 15:22

03 wrz 2017, 20:31

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie ? Niebawem startuje z pierwszą firmą i szukam sprawdzonego księgowego :)
joki
Użytkownik
Posty:252
Rejestracja:02 lut 2017, 18:45

05 wrz 2017, 14:25

Ja nie ufam jakoś tym wszystkim księgowym oferującym swoje usługi jedynie online ( bez możliwości spotkania w biurze itd ). Stawiłabym raczej na tradycyjną współpracę na miejscu. Skąd jesteś ? może wtedy będzie nam łatwiej doradzić. Ja jestem ze Śląska jak coś i kilka firm mi chodzi po głowie ;p
azura
Użytkownik
Posty:327
Rejestracja:16 maja 2017, 15:22

05 wrz 2017, 16:39

Dzięki za odpowiedz joki :) No ja tez szukam właśnie czegoś stacjonarnie raczej i jestem z Gliwic więc się załapuje na Śląsk :) Jak masz jakieś sprawdzone namiary - będę wdzięczna.
joki
Użytkownik
Posty:252
Rejestracja:02 lut 2017, 18:45

06 wrz 2017, 08:36

no to witam sąsiadkę :) Zerknij na ofertę biura doradztwa podatkowego Kasprzyk i Niziołek . To firma rodzinna prowadzona przez ojca i córkę, są na rynku już ponad 20 lat - spore doświadczenie i wiedza na temat podatków, kadr. Mi pomagali kiedyś w staraniach o zwrot podatku VAT z UE. Lubię fakt, że angażują się w sprawy swoich klientów, dbają o dobre relacje i porządek w papierach :)
Awatar użytkownika
lidka22
Posty:1
Rejestracja:06 wrz 2017, 09:50

06 wrz 2017, 09:52

O ktoś chwali moje biuro podatkowe widzę :) A tak serio to też ich polecam ( ja jestem z Gliwic ). Prowadzą moją księgowość od kilku lat, trafiliśmy do nich poprzez rekomendację znajomego mojego męża i tak już zostało. Poza tym, że to świetni specjaliści w tym co robią to jeszcze są bardzo sympatycznymi osobami :)
natalia7
Użytkownik
Posty:362
Rejestracja:07 mar 2017, 16:27

25 wrz 2017, 11:52

Ja wolę księgowość tradycyjną. Jednak bardzo często wybieram biuro rachunkowe niż samodzielną księgową. Jakoś mam większe zaufanie do biura rachunkowego. Na stronie http://podatki-saldo.pl/ znajdziecie ofertę bardzo dobrego biura, z którego miałam okazję korzystać.
Frączek
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:19 wrz 2017, 14:41

26 wrz 2017, 08:58

Hm, myślę, że księgowość tradycyjna jest lepsza, bo przynajmniej możesz się dogadać z człowiekiem twarzą w twarz, online jest to niekiedy bardzo utrudnione, a jak występują zbieżności to już w ogóle..
Ja korzystam z usług księgowych firmy Info-Tax z Bielska Białej http://www.info-tax.bielsko.pl/ i jestem bardzo zadowolony ich podejściem do klienta i tym, że wszystko mam na czas.
Awatar użytkownika
genek
Posty:1
Rejestracja:27 wrz 2017, 20:25

28 wrz 2017, 11:12

Warto iść z duchem czasu i postawić na samodzielną księgowość online. Tym bardziej jeśli firma jest jednoosobowa to z tymi kilkoma fakturami w miesiącu każdy da sobie radę :) Ja sam zastanawiam się teraz nad rezygnacją z biura rachunkowego i przejściu na program https://wfirma.pl/. Możliwość testowania za darmo przy podpisaniu umowy na rok, kontakt ze specjalistami itd. Co sądzicie ?
Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

05 paź 2017, 14:55

Ja z własnego doświadczenia polecam Tobie wybór outsourcingu i usługi firmy https://www.tmf-group.com/pl-pl/service ... ccounting/ Outsourcing to przede wszystkim zmniejszenie wydatków we własnej firmie. Przedsiębiorstwa wychodzą z założenia, że np. biuro rachunkowe lepiej poradzi sobie z corocznym rozliczeniem podatkowym, niż miałby to robić ktoś z wewnątrz, a oprócz tego zrobi to znacznie taniej, co w tym wypadku oznacza również szybciej. Korzystanie z usług innej, wyspecjalizowanej firmy umożliwia korzystanie z jej wiedzy – jak najbardziej aktualnej i rzetelnej – usługi przez nią świadczone również powinny takie być. Czasem też, na outsourcing firmy decydują się z innego powodu – nawet, gdyby chciały podjąć się wykonania jakiegoś zadania samodzielnie, to nie są w stanie, bo nie dysponują wyspecjalizowanymi narzędziami, np. oprogramowanie, czy sprzętem, które okazują się w tym wypadku niezbędne. Uważam, że złożoność przepisów nie może być barierą dla biznesu a regulacje prawne i administracyjne nie powinny wstrzymywać działalności.
lechh851
Użytkownik
Posty:97
Rejestracja:14 lis 2016, 12:48

02 lis 2017, 09:49

Prowadzenie księgowości przez internet ma same zalety, przede wszystkim jest znacznie wygodniejsze i po prostu tańsze. Można zlecić księgowość biuru rachunkowemu online, albo prowadzić ją samodzielnie, na https://wfirma.pl mają do tego odpowiednie narzędzia - druga opcja jest bardziej opłacalna, w przypadku mniejszej firmy w sam raz.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl