Ciekawostki ekologiczne

Pochwal się swoją ciekawostką, zabłyśnij w towarzystwie.

Moderator:mkamil

Edmund
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:12 lip 2013, 01:31

13 lip 2013, 14:01

Czy wiedzieliście, że Ministerstwo gospodarki zaczęło niedawno kampanię, która ma za zadanie przekonać społeczeństwo do zgody na powstanie nowego miejsca lokalizacji dla składowiska odpadów radioaktywnych? Wyczytałem to w sekcji wiadomości ekologiczne na stronie iodpady.pl Co o tym myślicie?
Adamek
Użytkownik
Posty:58
Rejestracja:25 lut 2014, 07:19

25 lut 2014, 15:00

To faktycznie bardzo interesująca informacja. Ciekaw jestem jak to się zakończyło. Moim zdaniem jednak istotniejsze jest to, że jedzenie, które zjadamy tak naprawdę nas zatruwa. Nie chodzi mi o wszystkie, ale przede wszystkim to wysoko przetworzone. Dlatego tak ważne jest, by co jakiś czas dokonywać plukanie jelita grubego, dzięki czemu możemy pozbyć się toksyn z naszego organizmu. Za dostawanie się ich do naszego organizmu odpowiadają również zalegające w jelicie złogi. Oczyszczanie jelit pozwala również i je usunąć. Warto się nad tym zastanowić.
ola.nowik
Użytkownik
Posty:136
Rejestracja:28 mar 2013, 08:29

18 lip 2014, 00:41

Wiecie, że przy budowie dróg, autostrad, obwodnic czy farm wiatrowych, zatrudniane są firmy, takie jakECO-EXPERT, tworzące specjalistyczne raporty o oddziaływaniu inwestycji na środowisko, i dopuszczające do powstania inwestycji i te same firmy tworzą raporty i analizy miejsc, które docelowo mają być obszarami chronionymi? Jedno dla kasy, a drugie dla idei?
maćko
Użytkownik
Posty:65
Rejestracja:20 sty 2014, 13:15

21 lip 2014, 13:53

Co prawda nie sądzę by takich odpadów było dużo, lecz myślę, że jest to to świetny sposób na zadbanie o środowisko w którym żyjemy, jeżeli zależy nam na tym, by przebywać w nim przez jak najdłuższy okres czasu.
uluki
Użytkownik
Posty:239
Rejestracja:10 lut 2015, 11:42

27 lut 2015, 23:38

takie odpady wymagają odpowiedniego składowania, więc pomysł jest na pewno dobry
pomysłowa
Użytkownik
Posty:421
Rejestracja:18 maja 2013, 22:34

15 lis 2016, 09:34

Ciekawostek ekologicznych jest sporo, ale ludzie nie zawsze chcą o tym słuchać, szczególnie gdy są one w negatywnym świetle.
Natczkk
Użytkownik
Posty:200
Rejestracja:14 cze 2017, 13:43

25 lis 2017, 21:52

Jak interesujecie się ciekawostkami z dziedziny jaką jest ekologia to może ta stronka Was zaciekawi - http://zagospodarowanieodpadowkomunalnych.pl/ . Teraz wszelkie tematy eko są bardzo modne i popularne, także warto co nieco wiedzieć na ten temat :)
Miko12
Użytkownik
Posty:44
Rejestracja:07 gru 2017, 09:29

23 gru 2017, 12:33

Ja z ciekawostek mogę dodać, że o dziwo zwiększa się liczba śmieci elektronicznych pozostawianych w miejscach, które nie są do tego stworzone. Lasy, polany są niemalże zawalone śmieciami tego typu. Dbajmy o środowisko! Moja firma produkuje dużo śmieci elektronicznych, dlatego zawsze zgłaszamy się do http://elektrosmieci.warszawa.pl/ . W odpowiedni sposób zajmują się ich odbiorem i późniejszą utylizacją.
Vernon
Użytkownik
Posty:353
Rejestracja:01 sie 2014, 09:38

03 mar 2019, 22:23

Jeśli mowimy o ekologii, to myslę, że trzeba wspomniec o instalacjach fotowoltaicznych. My u nas juz od kilku miesiecy mamy instalacje od http://oze-shop.pl/ i jestesmy bardzo zadowoleni
aleksm
Użytkownik
Posty:262
Rejestracja:19 lis 2015, 13:52

29 mar 2019, 02:32

Trzeba przerzucać się na odnawialne zrodla energii. U nas mamy panele słoneczne od oze biomar i jestesmy zadowoleni
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl