Indywidualne konto emerytalne - pytanie

Nie chcesz trzymać pieniędzy na lokacie? Planujesz zainwestować w fundusz? Tutaj dowiesz się, w jaki fundusz najlepiej zainwestować.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
Tomasz82
Użytkownik
Posty:72
Rejestracja:13 mar 2014, 08:56

24 kwie 2014, 12:24

Czy według Was korzystanie z IKE to dobry pomysł na lokowanie oszczędności?
Czy fundusze zgromadzone w remach IKE dziedziczone są w razie śmierci?
Awatar użytkownika
Mateusz83
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:27 mar 2014, 12:00

24 kwie 2014, 12:28

Tomasz82 pisze:Czy według Was korzystanie z IKE to dobry pomysł na lokowanie oszczędności?
Moim zdaniem dobry, ponieważ poprzez regularne wpłaty możemy zapewnić sobie znacznie wyższą emeryturę. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które w ogóle nie posiadają składek emerytalnych bądź posiadają niskie składki emerytalne w dwóch pierwszych, obowiązkowych filarach emerytalnych.
Tomasz82 pisze:Czy fundusze zgromadzone w remach IKE dziedziczone są w razie śmierci?
Tak, w przypadku śmierci właściciela indywidualnego konta emerytalnego środki pieniężne wypłacone zostają uprawnionym osobom (osoby te wskazywane są w umowie IKE) bądź spadkobiercom - źródło: http://www.prywatnaemerytura.pl/wszystk ... h/#content.
niebo
Użytkownik
Posty:273
Rejestracja:19 sty 2014, 21:16

02 cze 2014, 20:11

Najlepiej to jakąś lokatę oszczędnościową ogarnąć i tyle.
Awatar użytkownika
kamils
Posty:3
Rejestracja:02 lip 2014, 18:40

02 lip 2014, 18:46

Najlepszym sposobem na dobrą emeryturę są inwestycje, ale tylko takie, które z jednej strony będą bezpieczne, a z drugiej zagwarantują duży zysk. Do takich należą polisy inwestycyjne z funduszami kapitałowymi. Dokładne informacje na ten temat są na mfind.pl.
W razie pytań jestem do dyspozycji
Kamil Świderski - Mfind
Malwina
Użytkownik
Posty:16
Rejestracja:13 sie 2013, 22:43

08 sty 2015, 10:25

Warto inwestować w przyszłą emeryturę. Bez tego w przyszłości możemy zostać bez niczego. Ja zainwestowałam w bezpieczna formę oszczędzania na przyszłość. Wykupiłam polisę Gwarancja Renta która gwarantuje że po 65-tym roku życia będę otrzymywać dożywotnio rentę.
Awatar użytkownika
Lidka
Posty:1
Rejestracja:13 sty 2015, 13:01

13 sty 2015, 13:05

Tak Malwina dobrze powiedziane z emeryturą a raczej jej wysokością może być nie za ciekawie w tej naszej przyszłości. O takiej polisie nie słyszałam, możesz coś więcej powiedzieć jest np jakieś ograniczenie wiekowe?
power
Użytkownik
Posty:85
Rejestracja:04 maja 2017, 15:26

12 lip 2017, 10:52

Ostatnio widziałam bardzo dokładny ranking kont dla studentów na https://www.kontomaniak.pl . Jest on tak stworzony, że od razu widać też wszelkie informacje o koncie - koszty, warunki, cechy, promocje itp. Jeśli chcemy się dowiedzieć więcej szczegółów, można przejść do recenzji lub na stronę danego banku. Aktualnie w rankingu jest zestawionych 11 takich kont dla młodych. Na stronie jest też ciekawa zakładka "strefa wiedzy", w której można poczytać naprawdę ciekawe artykuły na temat prowadzenia kont ;)
falon
Użytkownik
Posty:46
Rejestracja:19 maja 2017, 20:15

29 lis 2021, 10:53

teraz jest chyba większe zainteresowanie takim oszczędzaniem
karlo
Użytkownik
Posty:153
Rejestracja:15 lis 2016, 10:24

29 lis 2021, 14:53

Tera sporo osób oszczędza w ppk, nie wymaga to wiedzy ani wysiłku więc każdemu pasuje a po roku z programem okazało się że naprawdę to się opłaca skoro zyski wyniosły nawet 122%
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl