Fizjoterapeuta czy fizykoterapeuta? Rehabilitacja?

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

Olka
Użytkownik
Posty:184
Rejestracja:20 maja 2014, 09:42

28 mar 2016, 13:46

Fizjoterapeuta czy fizykoterapeuta? Rehabilitacja u którego z tych fachowców?
Ja w ogóle nie kumam róznucy
Awatar użytkownika
Dominika
Użytkownik
Posty:69
Rejestracja:22 lip 2015, 08:06

29 mar 2016, 07:45

Szczerze mówiąc to ja nie widzę różnicy:) No ale chyba idziesz tam, gdzie lekarz
powiedział, więc nie musisz aż tak drobiazgowo rozstrząsać pojęć.
A na rehabilitacji polecam obserwować urządzenia, jakich prowadzący będzie
używał, bo potem warto sobi enp. w Juventasie – to sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym
kupić podobne i ćwiczyć w domu:)
pomysłowa
Użytkownik
Posty:421
Rejestracja:18 maja 2013, 22:34

06 kwie 2016, 14:05

A ja widzę problemy z gramatyką. Fizjoterapia to inaczej terapia przez ćwiczenia przez aktywny ruch a fizykoterapia to terapia za pomocą różnych bodźców, jak prądy, elektrosymulacje czy pole magnetyczne - ten rodzaj dotyczy tego, że najczęściej siedzisz albo leżysz i nic nie robisz. A rehabiliracja to ogólne pojęcie, które może w sobie łączyć i fizyko- i fizjoterapię. Różnica więc jest i to kolosalna.
czarek
Użytkownik
Posty:137
Rejestracja:19 kwie 2016, 19:41

08 lis 2016, 17:27

Nie wolisz najpierw skorzystać z innych metod rehabilitacji? Mnie kolega polecił http://acuball.pl/. Całkiem fajna sprawa, zawsze możesz korzystać z tego w oczekiwaniu na wizytę u specjalisty :)
Binkiel
Użytkownik
Posty:64
Rejestracja:27 cze 2016, 17:12

27 lis 2016, 21:38

Zależy czego potrzebujesz. Fizykoterapia wykorzystuje zjawiska fizyczne, aby pobudzić procesy biologiczne w tkankach. Zabiegi mają przyczynić się do zmniejszenia obrzęków, wysięków i stanów zapalnych. Mają stymulować proces gojenia i łagodzić ból. Zabiegi wykonywane są zgodnie z zaleceniami lekarzy specjalistów - wymagane jest skierowanie. Przynajmniej taką informację czytam na stronie http://medikarhomecare.pl/, z ich usług rehabilitacyjnych korzystam od jakiegoś czasu. Ale u mnie to rehabilitacja po urazie.
Tommy12
Użytkownik
Posty:550
Rejestracja:20 wrz 2014, 19:38

05 gru 2016, 01:04

A czy ktoś z Was korzystał może z http://elektrostymulatory.net/produkty/ dla wsparcia rehabilitacji? Słyszałem że to coraz bardziej popularna metoda, ale nie mam znajomych którzy korzystaliby już z niej. Czy ktoś może podzielić się opinią na ten temat?
Tusia
Użytkownik
Posty:414
Rejestracja:10 lut 2014, 12:48

06 gru 2016, 07:42

na taką rehabilitację to chyba trzeba mieć odpowiednie skierowanie. Dobrze myślę?
pomysłowa
Użytkownik
Posty:421
Rejestracja:18 maja 2013, 22:34

20 sty 2017, 09:07

Zależy co i jak. Jeżeli dobrze się poszuka, można znaleźć sanatorium bez skierowania na zabiegi rehabilitacyjne, ale wówczas trzeba się liczyć z kosztami, bo samemu się płaci.
zamber
Użytkownik
Posty:444
Rejestracja:01 sie 2014, 10:10

28 sty 2017, 10:42

Jeśli chodzi o fizjoterapię to ja jeżdże ze swoim synem do ośrodka stobno. Syn choruje na porażenie mózgowe i ma problemy z chodzeniem. Musi być często poddawany zabiegom, by poruszać się jak najlepiej. W ośrodku stobno jest naprawdę bardzo fajnie i profesjonalnie. Zabiegi są dobierane indywidualnie, co dziala jeszcze lepiej.
natalia7
Użytkownik
Posty:362
Rejestracja:07 mar 2017, 16:27

31 maja 2017, 11:32

Ostatnio mojej koleżance potrzebna była rehabilitacja niemowląt i szukaliśmy dla niej specjalisty w tej dziedzinie. Dobrze, że w Warszawie pracuje wielu specjalistów, nie było większego problemu ze znalezieniem pomocy.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl