Problem: jak usunąć blizny po trądziku?

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

Olka
Użytkownik
Posty:184
Rejestracja:20 maja 2014, 09:42

02 cze 2016, 09:03

Problem: jak usunąć blizny po trądziku?
Mojej siostrze zostały na twarzy takie nieładne przebarwienia bliznowate po erze trądziku i zastanawiamy się jak to zlikwidować.
Wystarczą odpowiednie kremy apteczne itd czy jednak coś innego?
jak to widzicie?
Laura566
Użytkownik
Posty:117
Rejestracja:04 lip 2016, 13:40

05 lip 2016, 09:46

Według mnie najlepiej je usunąć po konsultacji z dermatologiem, za pomocą jakiś peelingów czy lasera. Kremy nie usuną przebarwień, ewentualnie mogą je trochę zmniejszyć ale nie zawsze się to udaje
Tusia
Użytkownik
Posty:414
Rejestracja:10 lut 2014, 12:48

05 lip 2016, 11:31

ja to bym poszła do dermatologa, on by ocenił jak bardzo są poważne i co trzeba zrobić.
dobromir
Użytkownik
Posty:251
Rejestracja:11 maja 2016, 13:01

30 lip 2017, 15:27

Czytałem tutaj: http://wszystkoobliznach.pl/ , że blizny po trądziku to tzw. blizny zanikowe, przyjmujące przeważnie kształt niewielkich dołeczków. Są spowodowane niewystarczającą ilością włókien tkanki łącznej, a można leczyć je różnymi metodami np. szybko wysychającym żelem silikonowym albo terapią laserową. Grunt to zapisać się do dobrego dermatologa, który ustali indywidualny plan leczenia.
Awatar użytkownika
Hikiv
Posty:1
Rejestracja:31 lip 2017, 13:14

31 lip 2017, 13:51

Z tego co wiem to takich blizna nie da się usunąć.
makarena
Użytkownik
Posty:72
Rejestracja:28 lis 2017, 17:24

23 sty 2018, 15:52

jesli chcesz naprawdę pozbyć się tych blizn to od razu wejdź tutaj http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/b ... -tradziku/ . Moja siostra miała strasny trądzik w dzieciństwie i jeszcze gorsze blizny po nim. Ale w końvu udało mi się ją zaprowadzić do tej kliniki i pozbyła się swojego problemu na twarzy
benek51
Użytkownik
Posty:247
Rejestracja:11 maja 2016, 12:52

29 sty 2018, 12:08

Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od rodzaju blizn i ich rozległości. Poczytaj sobie na tej świetnej stronie poradnikowej http://wszystkoobliznach.pl/ , a podpowiem Ci, że są metody takie jak np. terapie laserowe, podawanie zastrzyków ze sterydami, krioterapia, specjalne plastry silikonowe etc. Warto zapisać się po prostu do dobrego lekarza dermatologa albo medycyny estetycznej, a coś na pewno Ci doradzi.
bunia
Użytkownik
Posty:278
Rejestracja:31 sie 2016, 20:43

24 mar 2018, 12:34

Hikiv pisze:Z tego co wiem to takich blizna nie da się usunąć.
Usunąć może się nie da ale jak posmarujesz olejkiem bio-oil to staną się mniej widoczne, miałam bliznę po oparzeniu i nawet chciałam ją jakoś operacyjnie zmniejszyć bo bardzo mi przeszkadzała ale smarowałam ją olejkiem i teraz prawie jej nie widać
nosleep
Użytkownik
Posty:148
Rejestracja:09 wrz 2017, 12:35

27 mar 2018, 21:06

No raczej całkowicie nie da się usunąć blizn. Ja szukałam skutecznych sposobów ale tak w 100% i tak nie można pozbyć się blizny. Zastanawiam się jeszcze nad laserem. Taka metoda ponoć jest bardzo dobra bo pomaga spłycić i wybielić blizny. Podejrzewam, że jeden zabieg nie wystarczy. Zastanawiam się, bo jednak trochę taki zabieg kosztuje.
barylka
Użytkownik
Posty:62
Rejestracja:24 lis 2017, 22:50

19 kwie 2018, 22:10

Masci i kosmetyki niestety u mnie juz niewiele pomagaly. Poza tym, ze skora wygladala tragicznie, to ja wstydzilam sie tak naprawde wyjsc bez makijazu z domu. Dopiero po zabiegu laserem enlighten http://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/zabi ... /enlighten w klinice bienkowscy w Czestochowie bardzo dobrze sie poczulam. Moje kompleksy poszly calkowicie w niepamiec, a ja nie musze juz nakladac makijazu szpachla :D
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl