Jaka forma księgowości?

Raje podatkowe, kreatywna księgowość, najlepsze praktyki doradców podatkowych.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
marti55
Posty:1
Rejestracja:26 kwie 2018, 20:44

26 kwie 2018, 20:47

Hej! Mam pytanie do tych z was, którzy prowadzą własny sklep internetowy. Jaką macie formę działalności i jaką księgowość prowadzicie? Mocno kusi mnie księgowość internetowa być może w formie Księgi Przychodów i Rozchodów - zdecydowanie przemawiają do mnie uproszczone wersje księgowości. Ale jakie są za i przeciw takiego wyboru?
Pozdrawiam!
Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

21 cze 2018, 09:27

Ja korzystam z pomocy biura https://www.tmf-group.com/pl-pl/ Decydując się na outsourcing, zwłaszcza w przypadku większych Outsourcerów, o ugruntowanej pozycji i odpowiednim portfelu klientów, można skorzystać z doświadczenia w wielu obszarach. Niezmiernie trudno jest zwłaszcza w mniejszych i średnich organizacjach zbudować zespół, który ma bardzo szerokie kompetencje, zachowując racjonalną bazę kosztową. W praktyce nie zdarza się, aby skupić wymagane kompetencje w jednej osobie, która w poszukiwanym przez nas okresie czasu lub lokalizacji będzie dostępna i chętna do rozpoczęcia współpracy. Przeważnie, zestaw powyższych kompetencji jest rozłożony na trzech bądź czterech specjalistów. Przy nieograniczonych środkach, w każdej firmie można zatrudnić taki zespół fachowców, jednak często zagadnienia te nie wymagają pracy w pełnym wymiarze, przez co pojawia się swoiste niewykorzystanie potencjału posiadanego zespołu. Współpracując z outsourcerem, który przy określonej wielkości z pewnością będzie posiadał wielu specjalistów z poszukiwanych obszarów, w elastyczny sposób można dobierać bardziej zaawansowane zasoby do poziomu skomplikowania transakcji w danym okresie.
lorinne
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:21 cze 2018, 14:35

22 cze 2018, 14:36

Samodzielna księgowość sprawdza się tylko w przypadku, jak ma się wykształcenie w tym kierunku i orientujemy się w kwestiach prawnych związanych z księgowością. W przeciwnym wypadku - nie polecam się tym zajmować na własną rękę, bo nawet komputery mogą robić błędy, których nie wychwycimy przy braku wiedzy. Biuro rachunkowe jest ok, ale nie każdemu może odpowiadać sporadyczna komunikacja i załatwianie większości spraw "na gębę". Zatrudnienie księgowego/księgowych, chociaż generuje spore koszty, to nadal jest najbardziej bezpieczną formą księgowości.
Awatar użytkownika
asset
Posty:1
Rejestracja:18 lip 2018, 10:46
Lokalizacja:Rzeszów

18 lip 2018, 11:10

Witam.
Uproszczona księgowość to nie zawsze dobry pomysł. Jeśli jest Pan/Pani wykształcony w tym kierunku to księgowość internetowa z pewnością będzie dobrym ułatwieniem pracy. Przy takiej formie rozliczeń warto wziąć pod uwagę wielkość firmy i ilości pracy - mimo wszystko, aby dobrze zorganizować finanse firmy trzeba poświęcić sporo czasu i to nie tylko podczas planu kont czy rocznych bilansów i rozliczeń.
kabix179
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:24 cze 2018, 13:14

29 lip 2018, 22:56

Ja stawiam raczej na uproszczoną formę księgowości. Nie jestem jednak specem w tej materii dlatego polecam w wolnej chwili poczytać sobie na ten temat na stronce http://kredytpreferencyjny.com.pl/ :)
wykovA
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:11 sie 2018, 15:54

11 sie 2018, 16:04

Ja się na tym kompletnie nie znam... Nie będę w stanie pomóc...
Ludzie nie potrafią długo znosić pustki.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl