Inwestycje w kryszce, numizmaty

Masz pieniądze? Zastanawiasz się, w którym banku je ulokować? Który bank ma najwyższe oprocentowanie? M.in. o tym dowiesz się w tym dziale.

Moderator:mkamil

StaszekP
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:29 paź 2009, 15:10

29 paź 2009, 15:17

Czy Waszym zdaniem opłaca się inwestować w kruszec? Złoto?
A co myślicie o numizmatach?
Kolekcje mają określony nakład, więc po jakimś czasie wartość numizmatu rośnie.
Shades
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:11 lis 2009, 20:38

11 lis 2009, 21:39

Swojego czasu naprawdę dużo bawiłem się w tego typu inwestycje.
Co ci mogę na ten temat powiedzieć. Wzrost wartości np. monety kolekcjonerskiej wcale nie jest taki pewny. Jeśli nakład monet jest za duży a za tyki można uznać od 50 tysięcy sztuk wzwyż to nie licz na fenomenalne zyski.
Najważniejszą zasadą jest to aby kupować w dołku a sprzedawać na górce.
Aktualnie jeśli rozchodzi się o monety zarówno złote jak i srebrne przezywają one sporą zapaść. Szczególnie monety srebrne sporo straciły na wartości. Stało się tak dlatego, gdyż za dużo było inwestorów a za mało kolekcjonerów tych monet.
Obecnie można niektóre dobre monety kupić za grosze ale nikt nie wie za ile czasu można liczyć na wzrosty.
Co do złota to moim zdaniem inwestycja w nie jest pewniejsza, mniej ryzykowna jednak srebro przy większym ryzyku może przynieść sporo większy wzrost.
Gdybyś jeszcze miał jakieś pytania to służę pomocą.
StaszekP
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:29 paź 2009, 15:10

03 gru 2009, 13:49

Jeśli chodzi o numizmaty, obecnie jest to inwestycja długofalowa, wynika z Twojej odpowiedzi.

Jak ustosunkujesz się do numizmatów ze Skarbca Mennicy Polskiej?
Ich nakłady są w większości poniżej 50 tyś. więc teoretycznie byłyby dobra inwestycją.
Shades
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:11 lis 2009, 20:38

05 gru 2009, 13:42

Tak inwestycja w numizmaty to teraz inwestycja długo falowa można powiedzieć na 5-10 lat.
Co do numizmatów z skarbca mennicy polskiej. Są to numizmaty naprawdę dobre i ładne fajne monetki. Jest tylko jedno ale. Te monety są dostępne od ręki a niestety, żeby cena numizmatu rosła to zapotrzebowanie na nie musi być większe, aniżeli ich obecność na rynku.

Może być również problem ze zbytem tych monet, gdyż ludzie tak naprawdę nie wiedzą ile warte są monety a większość kupuje je w celach inwestycyjnych.

Dodam jeszcze od siebie jako ciekawostkę, że złoto bije rekordy cenowe. Cena złota ma małe ale jednak jakieś znaczenie dla ceny złotych monet. Gdyby cena złota podrożała jeszcze znaczenie to monety podążą za tym trendem. Ale niestety złoto jest popularne wtedy gdy jest niestabilność a kiedy zacznie się hossa, wzrost gospodarczy zwiększenie konsumpcji itp. to złoto prawdopodobnie straci na wartości.

Moim zdaniem nie ma co się ładować w złote monety gdy złoto jest obecnie na górce.
StaszekP
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:29 paź 2009, 15:10

10 gru 2009, 11:48

Dziękuję za uwagi i sugestie.
Shades
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:11 lis 2009, 20:38

12 gru 2009, 16:01

Nie ma za co w razie czego służę radą i pomocą. Możesz też pisać do mnie wiadomość prywatną ;]
Manolo
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:26 lis 2009, 13:18

12 sty 2010, 16:13

Obecnie inwestowanie w monety, numizmaty to jedna wielka niewiadoma. Złoto jest teraz wysoko cenione ale ja wróżę mu szybki spadek w ciągu pół roku. Mimo, że złoto kosztuje najwięcej w historii to realnie uwzględniając inflację jest mniej warte, niż np. 20 lat temu więc nie była to jakaś wybitna inwestycja.
Artek
Użytkownik
Posty:43
Rejestracja:11 lis 2009, 21:43

19 lut 2010, 16:16

Ciężko również powiedzieć jak zachowa się rynek numizmatów po naszym wejściu (kiedyś tam w przyszłości) do strefy euro. Nie mniej są obecnie monety, w które warto zainwestować. Nie będą to już zyski jak niegdyś po kilkaset% w skali roku jak niegdyś ale dobre kilkanaście-kilkadziesiąt % można wyciągnąć. To o wiele więcej, niż na lokacie. Trzeba też w to oczywiście wliczyć ryzyko.
kamaMa
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:07 paź 2016, 12:43

28 gru 2016, 11:37

Mój mąż pragnie zainwestować nasze zaoszczędzone pieniądze w srebro i złoto inwestycyjne. Ja tam bardziej jestem przekonana do inwestycji w nieruchomości. Nie wiem co o tym myśleć? Niby zawsze miał głowę na karku.. Chciałam zapytać, co wy o tym sądzicie - opłaca się inwetsować w złoto i srebro?
Awatar użytkownika
jakub196
Posty:2
Rejestracja:18 lip 2017, 09:57

18 lip 2017, 10:02

według mnie to zła decyzja

_________________________________________________
szybki skup mieszkań Warszawa,
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl