Mam problem, bardzo proszę o pomoc!

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
symilkia
Posty:1
Rejestracja:28 paź 2010, 17:55

28 paź 2010, 18:21

Witam. :D W grudniu otwieram Pracownię Florystyczną korzystając z dofinansowania z PUP. Jak wiadomo za każdy zakup z "ich" pieniedzy muszę przedstawić rachunek (nie musi być f.v.). Zakupiłam juz wcześniej meble od osoby fizycznej, na które próbuję teraz znaleźć rachunek :D żeby zwróciły mi się pieniążki. Moje pytanie brzmi: Czy może mi wystawić rachunek osoba, która prowadzi działalność tylko usługową? Osoba ta robi również jakieś pojedyncze mebelki lub cos pod zabudowę itp ale czy może wystawić rachunek na meble, które kosztują 6000? U mnie w urzędzie pracy to przejdzie ale czy ta osoba nie będzie miała problemów z urzędem skarbowym? Że wystawiła rachunek na usługę, która właściwie jest sprzedażą? Bo nawet gdyby on mi zrobił te meble to i tak przecież drewno musiał zakupić prawda? No i w rezultacie mi sprzedać. Trochę namieszałam ale mam nadzieję, że ktoś zrozumie o co mi chodzi.... :D Błagam o pomoc i z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź
Marcin
Site Admin
Posty:107
Rejestracja:30 sty 2007, 18:46
Lokalizacja:Kraków

29 paź 2010, 20:04

Wg mnie nie będzie problemu jeżeli "ta osoba" tj. firma wystawi fikcyjną fakturę.
Piszesz, że osoba ta prowadzi tylko usługową, co nie jest prawdą. Każdy przecież producent mebli musi te meble sprzedać.
Przed wystawieniem faktury czy paragonu zapytaj w PUP z jaką datą ma być wystawiona faktura.
Awatar użytkownika
markowe
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:28 paź 2010, 15:52
Lokalizacja:Polska

30 paź 2010, 21:41

Dokładnie jeśli jest płatnikiem VAT to bez problemu może wystawić taką fakturę na zakup lub na usługę. Jeśli to znajomy to pewnie nie będzie problemów z dogadaniem się.
Mój blog w którym piszę od lat http://www.emesz.pl
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl