Kolejny mit upadł

Który bank jest najlepszy? Który warto polecić? A który omijać z daleka? Podziel się swoimi opiniami.

Moderator:mkamil

bepob
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:25 lis 2008, 14:35

17 gru 2008, 15:34

Jednym z głównych aktywów każdego banku jest przekonanie klientów, że oto analitycy finansowi wiedzą wszystko, co jest, było i będzie. Teraz dopiero widać w jak dużym wszyscy byli błędzie. Nie tylko nie dało się słyszeć żadnych ostrzeżeń, ale sami finansiści wydawali się zdziwieni. Teraz na nic już nie zda się "wiedziałem, ale niepowiedziałem".
Okazało się że banki funkcjonujące na zasadach rynkowych za nic mają funkcję jaką sprawują wobec klientów, zarówno tych mniejszych jak i większych. Reputacja całego sektora została nadwyrężona i to na długo. Widać to po znikomym zainteresowaniu wysoko oprocentowanych lokat, które już nikogo nie kuszą.
Artek
Użytkownik
Posty:43
Rejestracja:11 lis 2009, 21:43

11 lis 2009, 21:59

Tak niestety państwa ratowały banki przed upadkiem a później osoby odpowiedzialne za tą niezbyt dobrą sytuację dostały olbrzymie premie. Wszystko kosztem społeczeństwa. Zaufanie zostało nadszarpnięte ale myślę, że nie na długo. W dłuższej perspektywie przeważy chęć zysku, obywatele zaczną znów zaciągać kredyty, gdyż dla niektórych jest to jedyna możliwość zrealizowania pewnych marzeń, inwestycji itd. Ludzie będą na pewno ostrożniejsi ale na pewno nie zrezygnują z usług świadczonych przez banki póki co nie ma dla nich alternatywy.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl