EL LUX uważajcie na nich !!!

Jeśli masz problem z prowadzonym biznesmen - napisz, postaramy się pomóc.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
cooleszka
Posty:6
Rejestracja:14 cze 2011, 16:33

14 cze 2011, 16:36

Chciałem was przestrzec przed niemiecką firmą EL LUX z Augsburga. Firma zajmuję się wciskam filtrów do wody. Chcą wejść na rynek polski poprzez 50 % upusty dealerskie. Firmę prowadza cwaniaczki które próbują sprzedawać filtry bez zapewniania serwisu posprzedażowego. Strategie opiera się na sprzedaj i uciekaj. Wszystkim stanowczo odradzam kontakty handlowe z EL LUX i z Beate Emmer Polko/Niemką reprezentująca interesy firmy. Ja nie miałem tyle szczęścia żeby przeczytać o nich w internecie i teraz przekazuje sprawę kancerarii prawnej.
generalny
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:16 cze 2011, 20:57

16 cze 2011, 21:04

A ja się z tym nie zgadzam i proszę o natychmiastowe sprostowanie tej informacji i na przyszłość proszę pamiętać ,że używania Nazwiska i Imienia musi być w pełni uzasadnione w przeciwnym razie grożą poważne konsekwencje i należy się z tym liczyć Panie Marcinie.
Awatar użytkownika
cooleszka
Posty:6
Rejestracja:14 cze 2011, 16:33

16 cze 2011, 22:59

Panie generalny – najpierw Pan telefonuje z pogróżkami co tym bardziej umacnia mnie w przekonaniu o słuszności moich działań i ostrzeżeniu jak najszerszej ilości osób aby nie dały się nabrać na złodziejskie praktyki. Pracownik EL LUX Pani Beate Emmer zaprosiła mnie na prezentacje filtrów do wody firmy EL LUX w pod krakowskim hotelu. Na spotkaniu było ok 10 osób i z tego co mi wiadomo tylko ja dałem się nabrać. Następnego dnia aby nie zawozić prezentacyjnych filtrów z powrotem do Niemiec zostawili mi je. Opłaciłem za nie kaucje przelewając 1000 EURO na niemieckie konto. Kiedy z braku czasu nie zająłem się dystrybucja owych filtrów zwróciłem próbki do Niemiec i poinformowano mnie że są one moja własnością. Nadmienię że jeden z filtrów był atrapą a drugi używanym modelem podczas prezentacji. A ponieważ cała rodzina ma filtry do wody a poza tym nie można kupić w Polsce wymiennych wkładów zmienianych co 6 miesięcy zdziwiła mnie ich postawa. Widocznie taka taktyka wciśnij i uciekaj jak najszybciej a jak cie złapią mów że już wydałeś pieniądze. Po kilku telefonach i e-mailach EL LUX zgodził zwrócić mi 75 % kwoty. Ostrzegam wszystkich przez nieuczciwymi praktykami firmy EL LUX – Dziś nie mam ani tych próbek ani 1100 EURO (100 EURO to koszt transportu do Niemiec) Jeśli wcześniej nie zbankrutują odzyskam cała sumę z nawiązką tyle że potrwa to trochę dłużej i nikomu nie wyjdzie na dobre. A ja chciałem tylko odzyskać swoje pieniądze.
Awatar użytkownika
Beata
Posty:3
Rejestracja:17 cze 2011, 12:06

17 cze 2011, 12:08

Szanowni Państwo,
Nazywam się Beata Emmer i nie muszę się ukrywać pod pseudonimem ,bo nie mam nic złego na sumieniu i nigogo nie oszukałam.
Jestem Dyrektorem Firmy EL.LUX odpowiedzialnym za rozbudowę sieci dysrtybucyjnej na terenie wschodniej Europy.
Przeddstawienie sprawy Pana Marcina ,nie zgadza się z rzeczywistością
mam dowody na piśmie i video.
Dla wszystkich,których interesują fakty jestem chętnie do dyspozycji.
Takie fora ,na których można bezkarnie oczerniać niewinnych ludzi to dla mnie dziecinada, a już napewno tak nie postępują kompetentni i poważni ludzie biznesu.
Z poszanowaniem Beata Emmer
Awatar użytkownika
cooleszka
Posty:6
Rejestracja:14 cze 2011, 16:33

17 cze 2011, 18:35

Tak jak opisałem we wcześniejszych wpisach absolutnie odradzam kontakty handlowe z EL LUX mam pełna korespondencje e-mail od zainicjowania pierwszego kontaktu.
Pani Dyrektor można traktować wpisy na forach jako dziecinadę to świadczy o dużej arogancji niemieckiej firmy i kompletnej niewiedzy na czym polega sprzedaż przez referencje. Reasumując wpłaciłem kaucje i nie mogę jej odzyskać a na siłę próbują wszelkimi sposobami abym zostawił sobie ich ,,wyjatkowy’’ filtr do wody do którego nie można kupić w Polsce wkładów zamiennych. Ja nie potrzebuje waszego filtra do którego zamienniki kosztują 250 EURO co 6 miesięcy + koszty transportu z Niemiec. Zachęcam do kontaktu ze mną jeśli będziecie Państwo mieli wątpliwości co do EL LUX. To zwykli akwizytorzy filtrów a nie poważna firma. Pani Dyrektor na Europe Wschodnia – w Polsce jest taki cytat byłego Premiera że ludzi poznaje się po tym jak kończą a nie jak zaczynają. Poinformuje wszystkich jak sprawa będzie przebiegała gdyż toczy się jednocześnie na kilku płaszczyznach: W Kancelarii Prawnej, skarga na niezgodne z prawem działania do Attache Handlowego Ambasady Niemiec w Warszawie, list do Prezesa , Dyrektora Marketingu oraz Dyrektora PR firmy Mannesmann (producenta) w Niemczech, informacja o nieuczciwych praktykach niezgodnych z polskim prawem do Polsko- Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej przy ulicy Miodowej w Warszawie oraz przekażę sprawę do Federacji Konsumentów.
Awatar użytkownika
Beata
Posty:3
Rejestracja:17 cze 2011, 12:06

17 cze 2011, 20:08

Pan Marcin został poinformowany 10.06 emailem ,z centrali,że właściciele są do 19.06 na urlopie ,po którym otrzyma kaucję jak było umówione za dummy urządzenia cascady save.Aco do filtrów to koszty wymiany na rok wynoszą 407zł,i można je zamówić w Polsce.Co do korespodencji to te j mam.Nie wystraszę się pogróżkami Pana Marcina bo też mamy Kancelarię adwokacką ,bardzo chętnie będziemy informować Państwa o przebiegu .
Awatar użytkownika
cooleszka
Posty:6
Rejestracja:14 cze 2011, 16:33

17 cze 2011, 23:20

Szanowna Pani Dyrektor, gratuluje otwarcia na rynku polskim – chyba gorzej nie można zacząć. Pani zwierzchnik w mailu pisze:
,,...From - we emphasize - goodwill reasons - we`ll offer the following:
Assets amounting to € 745.07
From the invoice v. 21.3.11 amounting to € 998.56, we have to deduct the cost of filter media replacement and the missing item "Flow Measuring Cup caS04". ..’’
Że wymieniacie komplet filtrów , który wymienia się co 6 miesięcy za 253,49 EURO ??? Nadmienię że filtry nie zostały nawet wyjęte z pudełka nie mówiąc o ich używaniu więc nie mam pojęcia po co oni chcą je wymieniać. Jak Państwo widzą mijają się z prawda na każdym kroku a w szczególności jeśli chodzi o rozliczenia !!!
Pani Dyrektor gdzie można kupić w Polsce filtry na rok za ok. 100 EURO czyli na 6 miesięcy za 50 EURO ? (należy je wymieniać co pół roku) Dlaczego chcecie mi wcisnąć za 250 EURO (pięć razy drożej) i po co je w ogóle wymieniać jeśli nie są używane jak napisaliście w e-mailu ? Ja nie straszę prawnikiem jedynie nie dam wam się okraść na 1000 EURO. A przy okazji moja porażka niech będzie przestrogą dla innych Przedsiębiorców.
Awatar użytkownika
Beata
Posty:3
Rejestracja:17 cze 2011, 12:06

18 cze 2011, 16:19

Ja nie będę się z tobą kłócić na forach,ten się śmieje kto się śmieje ostatni,masz rację policzyli Ci za dużo (niemiecką cenę)
za filtry,wyjaśnie to w poniedziałek.Wiesz dobrze ile kosztują na wchodnią Europę masz cennik i opis kiedy jaki filtr się wymienia.Liczyć jeszcze umię.
I twoje to były słowa "czym droższe to dla mnie lepiej,bo większy zarobek"mam wsyzstko na filmie,który kręcił Herbert w Katowicach.
zgłoś post do usunięcia » cytuj

odpowiedz Przeglądasz wątek: EL LUX uważajcie na nich !!!
« poprzedni wątek następny wątek »
Awatar użytkownika
cooleszka
Posty:6
Rejestracja:14 cze 2011, 16:33

18 cze 2011, 19:20

Ja się z nikim nie kłócę ani mnie to nie śmieszy a jedynie chce odzyskać swoje 1100 Euro. Praktyki jakie stosujecie są oszukańcze i szkodliwe dla prowadzenia biznesu. Taki przykłady stosowania nieuczciwych zachowań w biznesie trzeba pokazywać przedstawiać i napiętnować aby firma z EUROPY ZACHODNIEJ nie naciągała ewentualnych Partnerów z Europy Wschodniej od , której jak widzę EL LUX może się dużo nauczyć !
Ceny które przesłałaś zamieszczam poniżej – możesz mi wytłumaczyć swoje wyliczenia ???
blue10 (PG2) cas012110 Filtr wstępny 8,87 11,83
blue20(PG2) cas012210 Węgiel aktywny 19,76 26,34
blue30 (PG2) cas012911 Filtr z Kryształami górskimi 50,89 67,85
blue40(PG2) cas11311 Membrana 60,37 80,49

Natomiast co do procentowych upustów są one korzystniejsze dla kooperantów przy jednostkowych sprzedażach dóbr luksusowych o wysokiej cenie. Wasze filtry są najdroższe na bardzo konkurencyjnym rynku polskim.
Awatar użytkownika
cooleszka
Posty:6
Rejestracja:14 cze 2011, 16:33

29 cze 2011, 16:50

Niestety z przykrością stwierdzam że EM LUX nie odpowiada już na korespondencje e-mail. To mój ulubiony system prowadzenia biznesu na strusia - głowa w piasek. Uważajcie mnie okradli na 800 EURO.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl